Jaka jest wersja Minecraft Bedrock?

Minecraft jest dostępny na każdej platformie, na której możesz grać. Obejmuje to platformy stacjonarne, platformy mobilne, konsole do gier, w tym Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach gra nosi tę samą nazwę: Minecraft. Jednak na platformie Windows przekonasz się, że Minecraft jest często określany na jeden z dwóch sposobów; Jawa lub podłoże skalne.

Wersja Minecraft Bedrock

Microsoft jest właścicielem Minecrafta, ale nie stworzył oryginalnej gry. Pierwotnie była to gra oparta na Javie na platformach stacjonarnych. Gdy Microsoft kupił grę, opracował wersję Minecrafta na platformę UWP. Ta wersja Minecrafta na platformę UWP jest oddzielona od wersji Java i nazywa się ją wersją Minecraft Bedrock.

Wersja Minecraft Bedrock różni się od wersji Java i jeśli ją kupisz, pamiętaj o następujących kwestiach.

Wersja Minecraft Bedrock kosztuje tyle samo, co wersja Java. Nie jest ani tańszy, ani droższy od drugiego.
Wersja Minecraft Bedrock jest tylko dostępne w Sklepie Microsoft.
Ogólnie rzecz biorąc, wersja Bedrock jest uważana za bardziej „zabugowaną”, szczególnie jeśli chodzi o częstotliwość pojawiania się mobów.
Wersja Bedrock i wersja Java otrzymują aktualizacje obok siebie. Na przykład aktualizacja Cliffs and Caves została wprowadzona w obu jednocześnie.
Istnieją małe, prawie nieistotne różnice w zachowaniu wybranych bloków i mobów między nimi.
Gracze grający na Javie przewyższają liczebnie tych, którzy grają w wersję Bedrock i dlatego większość zasobów dla Minecrafta, takich jak skórki, zasoby, shadery itp., została opracowana dla wersji Java. Wersja Bedrock ma kompatybilne zasoby na Rynku.
Wersja Bedrock obsługuje najlepszą wersję cross-play w grze Minecraft.
Wersja Bedrock ma natywną obsługę kontrolera, podczas gdy wersja Java nie.
Jeśli chcesz tworzyć ogromne kompilacje, nie znajdziesz wielu narzędzi współpracujących z wersją Bedrock.
Rozgrywka w wersji Bedrock jest taka sama jak w wersji Java.

Którą wersję Minecrafta kupić?

Jeśli chcesz grać w Minecrafta w systemie Windows 10, możesz nie być pewien, która wersja jest dla Ciebie odpowiednia. Oferowana rozgrywka jest mniej więcej taka sama w obu wersjach. Aby dokładniej przyjrzeć się różnicom między tymi dwoma, które pomogą w podjęciu decyzji o zakupie gry, zapoznaj się z naszą szczegółową analizą obu wersji. Minecraft też ma trochę porady, które pomogą Ci wybrać między tymi dwoma.

Wniosek

Minecraft Bedrock jako nazwa jest nieco myląca, ponieważ Bedrock to także nazwa dolnej lub ostatniej warstwy na świecie. Jeśli grasz na Javie od lat i nagle słyszysz określenie Minecraft Bedrock, możesz nie kojarzyć się z wersją na Windows 10.