Najlepsza sieć VPN dla systemu Linux w 2019 r. + Ostrzeżenie o DARMOWYCH sieciach VPN

Użytkownicy Linuksa szukający najlepszej sieci VPN, jesteś na właściwej stronie. Dzisiaj omówimy zalety i ograniczenia korzystania z VPN z Linuksem, przedstawimy 3 najlepszych dostawców VPN, a także pokażemy kilka zaawansowanych konfiguracji, dzięki którym możesz zwiększyć swoją prywatność w Internecie, bez względu na to, jakiej dystrybucji używasz.

http://www.newsblog.com/

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej w domu i podczas podróży stało się niefortunną koniecznością. Prywatność w Internecie ma na uwadze każdy, ponieważ dostawcy usług internetowych zbierają i sprzedają dane osobowe, a hakerzy szperają w publicznych sieciach w celu uzyskania danych karty kredytowej. Oprócz szyfrowania i zabezpieczania danych sieci VPN pozwalają również omijać cenzurowaną i blokowaną regionalnie zawartość, aby uzyskać dostęp do niektórych filmów Netflix, Hulu lub BBC iPlayer, które nie są dostępne we wszystkich obszarach.

Pomimo wdrożenia na serwerach, urządzeniach mobilnych i komputerach na całym świecie, zaskakująca liczba dostawców VPN pomija Linuksa podczas opracowywania własnych aplikacji. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Ubuntu, czy zwykłego Debiana, Red Hata czy openSUSE, poniższe usługi są niezawodne, niedrogie i oferują klientom Linux, aby korzystanie z VPN było jak najłatwiejsze.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak oceniać VPN

Wybór odpowiedniej sieci VPN może być bałaganem szczegółów bezpieczeństwa i struktur cenowych. Szukasz usługi do zarządzania prywatnymi danymi i zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas surfowania, więc nawet niewielka zmiana polityki prywatności może stanowić przełom. Przeszukaliśmy wielu renomowanych dostawców VPN, aby znaleźć usługi, które koncentrują się na zapewnieniu szybkiej i bezpiecznej obsługi VPN dla użytkowników Linuksa, a także innych systemów operacyjnych. Poniżej znajdują się kryteria, które wykorzystaliśmy do oceny każdej usługi.

 • Wsparcie dla oprogramowania Linux – Nie każda usługa VPN oferuje oprogramowanie dla systemu Linux, nie mówiąc już o wielu dystrybucjach. Niestandardowe aplikacje dla Ubuntu i innych dystrybucji Debiana są minimalnym wymaganiem, aby zostać zaprezentowanym poniżej. Wszystkie obsługują również OpenVPN.
 • Polityka rejestrowania – Jedną z niepodlegających negocjacjom funkcji VPN jest polityka logowania dostawcy. Nawet jeśli dane są szyfrowane, prowadzenie dzienników serwera tworzy ślad, który prowadzi do każdego użytkownika w usłudze, niwecząc skuteczność prywatności VPN. Dostawcy poniżej mają ścisłe zasady zerowego dziennika, bez wyjątków.
 • Prędkość – Powolne połączenie z siecią VPN może stanowić przeszkodę. Narzut związany z szyfrowaniem i routowaniem ruchu przez serwery zlokalizowane na całym świecie niesie ryzyko opóźnień, ale wielu dostawców VPN opracowało sprytne obejścia, aby zapewnić szybkie połączenie bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.
 • Ograniczenia ruchu – Czasami dostawca VPN nakłada ograniczenia na przepustowość i typy plików na użytkowników, odcinając się od udostępniania P2P lub ruchu torrentowego. Wszystkie poniższe usługi umożliwiają nieograniczone pobieranie bez absolutnie żadnego ograniczenia prędkości ani innych ograniczeń.
 • Dystrybucja serwerów – Sieci VPN świetnie nadają się do ochrony prywatności, ale dają również użytkownikom możliwość zamiany wirtualnych lokalizacji za naciśnięciem jednego przycisku. Każdy, kto chce ominąć cenzurowane treści lub przesyłać strumieniowo filmy Hulu, YouTube lub Netflix z innych regionów, może użyć sieci VPN, aby szybko zmienić adresy IP. Przedstawione poniżej sieci VPN mają silne sieci serwerów zlokalizowane na całym świecie i umożliwiają nieograniczone przełączanie między nimi.
 • Miejsce Firmy – Jurysdykcja prawna odgrywa dużą rolę w znalezieniu dobrej sieci VPN. Jeśli firma jest zarejestrowana w kraju, w którym obowiązują ścisłe zasady przechowywania danych, dostawca musi przestrzegać tych przepisów, unieważniając skuteczność VPN. Upewniliśmy się, że poniższe usługi są zlokalizowane w stabilnych lokalizacjach z łagodniejszymi przepisami dotyczącymi danych, które umożliwiają stosowanie zasad zerowego logowania.

4 najlepsze sieci VPN dla systemu Linux

Mając na uwadze powyższe czynniki, postanowiliśmy zawęzić zatłoczone pole, aby znaleźć najlepszego dostawcę. Nasze badania wykazały następujące cztery najlepsze sieci VPN dla systemu Linux:

1. ExpressVPN

Dostępność jest głównym punktem sprzedaży ExpressVPN, ale usługa oferuje także szybkie prędkości, silne funkcje prywatności i łatwe w użyciu oprogramowanie. Sieć jest zabezpieczona protokołem SSL z 256-bitowym szyfrowaniem zoptymalizowanym pod kątem nieograniczonej przepustowości i prędkości, otwierając drzwi do płynnych strumieni wideo i szybkiego pobierania plików dowolnego typu, w tym P2P i torrentów. Wszystko to jest dostępne za pośrednictwem ponad 3000 serwerów w 145 lokalizacjach VPN w 94 krajach.

Szeroka dostępność serwerów zapewnia również ExpressVPN potężny dostęp do filmów i treści z wielu regionów na całym świecie. Cenzura nie jest już problemem, nie ma też dostępu do strumieni z YouTube, Netflix, BBC iPlayer, Hulu i innych. Chociaż funkcja ta nie jest dostępna w kompilacjach systemu Linux, ExpressVPN oferuje test szybkości w oprogramowaniu, który pozwala diagnozować problemy z przepustowością z poziomu aplikacji.

Plany ExpressVPN są dostępne dla stawek miesięcznych lub rocznych i są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Istnieje również łatwy program polecający, który oferuje miesiąc bezpłatnej usługi dla obu stron. Obsługa Linuksa jest jedną z najlepszych w branży VPN, ponieważ ExpressVPN oferuje pliki do pobrania dla dystrybucji Ubuntu, Debian, Fedora i CentOS wraz ze szczegółowymi instrukcjami używania OpenVPN z innymi odmianami Linuksa.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Żadne zasady rejestrowania nie są dobrze egzekwowane
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. VyprVPN

VyprVPN prowadzi dużą sieć z ponad 700 serwerami w 70 różnych krajach. Firma oferuje własną usługę DNS, aby zapewnić użytkownikom nieograniczony dostęp do Internetu, a dzięki technologii VyprVPN Chameleon nawet blokowanie VPN i ograniczanie przepustowości mogą zostać udaremnione. To sprawia, że ​​jest to najlepszy wybór dla fanów wolności informacji lub każdego, kto chce ominąć cenzurę lub zablokować regiony. Użytkownicy mogą nawet wdrożyć VyprVPN, aby pokonać dławienie lokalnego dostawcy usług internetowych lub ominąć zatłoczenie sieci w celu zwiększenia prędkości Netflix, YouTube i Hulu przy bardzo niewielkim wysiłku.

Całe oprogramowanie VyprVPN zostało zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania, łącznie z kompilacjami Linuksa. Oprogramowanie do pobrania można uzyskać za pomocą wiersza polecenia dla systemów Ubuntu i Mint z kompletnymi przewodnikami konfiguracji podanymi w dziale wsparcia VyperVPN. Bezpieczeństwo to kolejny problem firmy VyprVPN. Usługa korzysta z wielu protokołów szyfrowania, aby zapewnić szyfrowanie danych wraz z fantastyczną polityką zerowego logowania.

Plany VyprVPN są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo na rynku VPN i obejmują nieograniczone wykorzystanie danych oraz trzy do pięciu jednoczesnych połączeń. Plan premium obejmuje wspomnianą powyżej technologię Chameleon oraz prywatną usługę chmury prywatnej VyperVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

3. StrongVPN

Otwarty i prywatny dostęp to największe zalety StrongVPN. Usługa ma prostą zasadę zerowego logowania i szyfruje połączenia za pomocą protokołów PPTP, L2TP, SSTP i IPSec, idealnych do blokowania szpiegom kradzieży danych, a także powstrzymywania dostawców usług internetowych przed śledzeniem i sprzedażą informacji.

Najbardziej unikalną funkcją StrongVPN jest StrongDNS, dodatkowa warstwa anonimowości dla każdego, kto chce ominąć cenzurę lub bloki regionu. Sama StrongDNS ułatwia zmianę wirtualnych lokalizacji, dzięki czemu witryny i usługi przesyłania strumieniowego wideo myślą, że jesteś w innym kraju, a wszystko to bez poświęcania szybkości i anonimowości. Serwery są dostępne w 46 miastach w 24 różnych krajach, co daje mnóstwo miejsca na znalezienie lokalizacji, która jest zarówno szybka, jak i otwarta. StrongDNS jest dołączony bezpłatnie do wszystkich planów VPN.

Wsparcie dla StrongVPN w Linuksie obejmuje kompilacje dla Debiana / Ubuntu oraz Fedory. Istnieje również kilka krótkich samouczków, które pomogą ci skonfigurować usługę dla innych dystrybucji Linuksa również za pośrednictwem OpenVPN. Wszystkie pakiety StrongVPN mają konkurencyjną cenę i są objęte 5-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

4 Prywatny dostęp do Internetu
http://www.newsblog.com/

Prywatny dostęp do Internetu chce, aby świat cyfrowy był bezpieczny dla wszystkich. Firma koncentruje się na szybkich połączeniach i bezkonkurencyjnej anonimowości dzięki programom tak prostym w użyciu, że każdy w rodzinie może je obsługiwać. Usługa łączy także funkcje zapory sieciowej projektu Netfilter, aby uniemożliwić złośliwym połączeniom dotarcie do komputera lub urządzenia mobilnego.

Jak sama nazwa wskazuje, prywatny dostęp do Internetu robi wszystko, aby chronić prywatność użytkowników dzięki silnym protokołom bezpieczeństwa. Anonimowość jest zwiększana przez płaszcz IP, który zamienia adresy lokalne z anonimowymi adresami IP, aby zapobiec śledzeniu i umożliwić nieograniczony dostęp do treści za pośrednictwem bloków cenzury. Dzięki temu strumieniowanie filmów Hulu z innych regionów jest tak proste, jak kliknięcie opcji menu.

Private Internet Access oferuje oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS, iOS i Android, wraz z rozszerzeniem Chrome, z którego może korzystać każdy system operacyjny. Obsługa Linuksa koncentruje się na dystrybucjach Ubuntu z szybkim procesem instalacji sterowanym terminalem, którego ukończenie zajmuje tylko kilka sekund.

Prywatny dostęp do Internetu ma niektóre z najbardziej przystępne plany dowolnej sieci VPN. Istnieje nawet 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy wraz z programem partnerskim, który oferuje nagrody za polecanie gości. Łącząc to z zerowym logowaniem, nieograniczoną przepustowością, ponad 3000 serwerów w 25 różnych krajach i bez ograniczeń typów plików, masz świetnego kandydata na dostawcę Linux VPN.

Korzyści z używania VPN

Zapewnienie bezpieczeństwa informacji w cyfrowym świecie stało się poważnym problemem w ostatnich latach. Sieci VPN są niezwykle przydatnymi narzędziami dla każdego, kto martwi się o prywatność, a także użytkowników, którzy muszą ominąć regiony zablokowane treści lub cenzurowane strony internetowe. Są łatwe w użyciu i oferują szeroką gamę opcji zarówno dla użytkowników podstawowych, jak i zaawansowanych, dzięki czemu są naprawdę nieodzowną częścią Twojego internetowego świata.

Korzyści z korzystania z VPN obejmują:

Zatrzymaj ISP od śledzenia ciebie

Za każdym razem, gdy logujesz się do Internetu, wysyłasz ruch przez lokalnego usługodawcę. Informacje te są gromadzone i przechowywane w postaci niezaszyfrowanej na serwerach dostawcy usług internetowych, na których mogą być sprzedawane lub udostępniane stronom trzecim według własnego uznania. Twoje działania online i Twoja tożsamość po prostu nie są bezpieczne. Po zainstalowaniu sieci VPN wszystkie dane wychodzące z komputera są szyfrowane. Zamiast znać twoje zwyczaje zakupowe i lokalizację, dostawcy usług internetowych otrzymują ciąg losowych cyfr i liter. Ta anonimowość powoduje, że sieci VPN są popularne wśród torrentów, którzy nie chcą ograniczać prędkości surfowania ani listów od swojego dostawcy usług internetowych.

Bezpieczne publiczne Wi-Fi

Korzystanie z niezaszyfrowanej sieci domowej jest wystarczająco ryzykowne, ale publiczne Wi-Fi jest jeszcze gorsze. Łączenie się za pomocą urządzenia przenośnego podczas podróży otwiera Twoje dane dla szpiegów, firmy zapewniającej połączenie bezprzewodowe i usługodawcy. Jednak przy aktywnej sieci VPN Twoje dane są szyfrowane, zanim opuści twoje urządzenie, zabezpieczając wszystko na linii, abyś był bezpieczny podczas podróży.

Dostęp do treści z ograniczeniami

Niektórzy użytkownicy przysięgają na VPN po prostu dlatego, że oferują swobodę i elastyczność. Treści blokowane geograficznie są powszechne w wielu krajach, blokując dostęp do stron internetowych lub filmów tylko dlatego, że użytkownik mieszka w pewnej części świata. Jednak dzięki VPN każdy może zmienić swoją wirtualną lokalizację za naciśnięciem jednego przycisku. Nie możesz obejrzeć filmu na YouTube lub Netflix, ponieważ jest on zablokowany w Twoim kraju? Zmień to przez VPN.

Ograniczenia VPN

VPN nie może zrobić wszystkiego. Ogólna zasada jest taka, że ​​VPN świetnie nadają się do zabezpieczania danych i aktywności, która odbywa się poza Twoimi urządzeniami. VPN nie wpływa na to, co dzieje się na komputerze lub telefonie komórkowym. Zapory ogniowe i oprogramowanie antywirusowe nadal odgrywają ważną rolę, zapewniając bezpieczeństwo w Internecie.

Urządzenia nie są automatycznie chronione

Jeśli zainstalujesz i używasz oprogramowania VPN na komputerze z systemem Linux, inne urządzenia, które łączą się z siecią, nie są automatycznie chronione. Każdy komputer, tablet, telefon, Chromebook lub e-czytnik, który uzyskuje dostęp do Internetu, musi mieć zainstalowaną i uruchomioną aplikację VPN, aby była bezpieczna. Obejściem tego ograniczenia jest instalacja oprogramowania na routerze w celu zaszyfrowania całego połączenia wychodzącego z domu. Należy pamiętać, że dostawcy VPN zwykle ograniczają liczbę urządzeń, które jednocześnie łączą się przy użyciu tej lub innych metod.

Wirusy i złośliwe oprogramowanie nadal stanowią zagrożenie

Sieci VPN nie robią nic, aby chronić komputer przed wirusami lub innymi formami złośliwego oprogramowania. Kilku bardziej świadomych bezpieczeństwa dostawców VPN oferuje rozwiązania typu zapora ogniowa obok swojej sieci VPN, ale w większości przypadków nadal musisz pamiętać o pobieraniu podejrzanych plików, szczególnie za pośrednictwem sieci torrent i P2P.

Problemy z prędkością

To prawie pewne, że korzystanie z VPN spowolni szybkość połączenia o 10–25%, a czasem nawet więcej. Istnieją sposoby obejścia tego problemu, ale ze względu na odległość, jaką pokonują Twoje dane, a także narzut związany z szyfrowaniem, spodziewaj się, że stracisz przynajmniej trochę prędkości, gdy twoja sieć VPN jest aktywna.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Dlaczego moja sieć VPN działa wolno i co mogę z tym zrobić?

Darmowe VPN mogą być niebezpieczne

Wraz ze wzrostem świadomości prywatności pojawia się ukryte złośliwe oprogramowanie, które próbuje wykorzystać niczego niepodejrzewających użytkowników. Zdecydowana większość tych programów jest reklamowana jako rozwiązania VPN, które oferują nieograniczony, nieograniczony dostęp bez żadnych kosztów dla użytkownika. Czasami występują w postaci rozszerzeń przeglądarki, czasem jako instalowalne programy komputerowe lub aplikacje z Marketplace. Bez względu na źródło, zawsze uważaj na bezpłatnych dostawców VPN.

Jeśli usługa VPN nie obciąża klientów, firma musi uzyskiwać przychody z innego strumienia. Najczęstszym źródłem jest sprzedaż informacji o użytkownikach, które VPN obiecuje chronić. Jeśli nie płacisz za usługę, nie jesteś klientem, jesteś produktem. Dotyczy to prawie każdej bezpłatnej usługi VPN, chociaż istnieje kilka umiarkowanych wyjątków. Zawsze najlepiej trzymać się zaufanych i wiarygodnych płatnych źródeł.

Uruchamianie oprogramowania VPN na routerze

Dostawcy VPN oferują szeroką gamę rozwiązań do ochrony urządzeń w domu i w podróży. Jedną z metod jest dostarczenie oprogramowania, które instaluje się na routerze domowym w celu szyfrowania wszystkich danych, które przez niego przechodzą, niezależnie od źródła. Ma to tę wyraźną zaletę, że nie trzeba uruchamiać programu na każdym urządzeniu, które łączy się z Internetem.

Proces konfiguracji dla każdego dostawcy VPN będzie się różnić od poniższej listy. Musisz także skonfigurować różne opcje w zależności od protokołu obsługiwanego przez twoją sieć VPN (PPTP, L2TP itp.)

 1. Upewnij się, że router jest zgodny z oprogramowaniem VPN. Jeśli nie, niestandardowe oprogramowanie układowe, takie jak DD-WRT lub Tomato, jest szeroko obsługiwane.
 2. Przejdź do strony konfiguracji routera.
 3. Otwórz kartę konfiguracji.
 4. Wprowadź adres IP i poświadczenia swojego dostawcy VPN.
 5. Ustaw serwery DNS dostarczone przez usługę VPN.
 6. Zapisz ustawienia i uruchom ponownie router.

SPRAWDZIĆ: Nasz kompletny przewodnik po routerach VPN.

Korzystanie z OpenVPN

OpenVPN to bezpłatne oprogramowanie VPN typu open source, pełne przydatnych funkcji zaprojektowanych przez społeczność. Wielu dostawców VPN oficjalnie wspiera OpenVPN jako alternatywę dla własnych aplikacji, szczególnie w przypadku nietypowych lub mniej popularnych dystrybucji Linuksa.

Jeśli twoja sieć VPN obsługuje OpenVPN, proces konfiguracji będzie dość prosty:

 1. Zainstaluj OpenVPN ze strony internetowej lub wiersza poleceń.
 2. Przejdź do katalogu konfiguracji OpenVPN, zwykle / etc / openvpn
 3. Pobierz pliki konfiguracyjne OpenVPN ze strony internetowej swojego dostawcy.
 4. Wyodrębnij pliki.
 5. Uruchom OpenVPN z konfiguracją usługodawcy.
 6. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające.
 7. Surfuj i przesyłaj strumieniowo z pełną prywatnością VPN.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak ukryć ruch OpenVPN za pomocą tunelu SSH

Wniosek

Linux jest platformą, która zapewnia użytkownikom wiele możliwości dostosowywania ich doświadczenia, a najlepsze sieci VPN bezproblemowo integrują się z tym środowiskiem, zwiększając bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. Poleciliśmy 4 wiodącym dostawcom o udokumentowanym doświadczeniu wśród użytkowników Linuksa, a także podaliśmy kilka użytecznych informacji na temat tego, co VPN może, a czego nie może zrobić. Na koniec omówiliśmy dwa sposoby ochrony Twojego urządzenia na wypadek, gdyby działało ono w dystrybucji, która nie jest obsługiwana przez nasze zalecane usługi VPN.

Czy jesteś użytkownikiem systemu Linux? Jeśli tak, jakie są Twoje główne obawy dotyczące prywatności na platformie? Czy masz ulubionego dostawcę VPN? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

x