Jak korzystać z trybów fotografowania w aparacie Google [Android]


Niektóre aplikacje aparatu mają specjalny tryb nocny do robienia zdjęć przy słabym świetle. Instagram ma tryb nocny dla funkcji Story w iOS, ale nie dla funkcji głównego aparatu i sprawia, że ​​zdjęcia w słabym świetle wyglądają lepiej. Ostatnia aktualizacja aplikacji Aparat Google przyniosła coś podobnego do użytkowników Androida; tryby fotografowania. Chociaż tryby fotografowania w Aparacie Google nie mają trybu nocnego, zawierają tryby umożliwiające robienie lepszych zdjęć, gdy jest słonecznie lub pochmurno. Oto jak działają.

Aby uzyskać nowe tryby fotografowania, musisz mieć aplikację Aparat Google w wersji 4.2.024.137460634. Ponieważ wersje aplikacji różnią się w zależności od urządzenia w systemie Android, tryby robienia zdjęć można uzyskać w innej wersji aplikacji. Ta wersja jest przeznaczona dla urządzeń Nexus.

Otwórz Aparat Google, a zobaczysz nowy przycisk między kontrolkami Flash i Grid. Wygląda jak minimalna ikona termometru i tam są twoje tryby fotografowania. Dotknij go, a rozwinie się, aby wyświetlić pięć trybów fotografowania w Aparacie Google; Auto, pochmurno, słonecznie, fluorescencyjne i żarówka. Te tryby fotografowania działają zarówno w przypadku zdjęć, jak i wideo.

aplikacja google-camera-tryby-aparatu-google

Tryb „Auto” jest trybem domyślnym i dostosowuje się do światła najlepiej, jak to możliwe. Tryby „Pochmurno” i „Słonecznie” kompensują słabe oświetlenie zewnętrzne i wyjątkowo jasne oświetlenie zewnętrzne. Tryb „Fluorescent” jest przeznaczony do oświetlenia wewnętrznego, najlepiej tam, gdzie główne źródło światła jest sztuczne, a „Tungsten” prawdopodobnie robi to samo, ale przy słabym oświetleniu.

Tryby strzelania nie są złe, ale bardziej przypominają filtry. Mają podkreślać kolory i niekoniecznie kompensować słabe lub intensywne światło. Twoje zdjęcie będzie wyglądać tak, jakby miało trochę filtra lub dodanego do niego efektu. Zachmurzone i słoneczne zdjęcia wypadają dobrze i nie jest łatwo stwierdzić, że zastosowano filtr, ale zarówno fluorescencyjne, jak i wolframowe są martwym dowodem.