Jak przesyłać strumieniowo dźwięk z komputera PC lub Mac do Chromecasta


Chromecast i Chromecast Audio to dwa różne urządzenia. Chromecast jest przeznaczony do przesyłania strumieniowego wideo i audio i ma na celu zapewnienie użytkownikom „ inteligentnego ” telewizora za bardzo niską cenę 30 USD. Chromecast Audio ma przesyłać dźwięk do głośników i zapewniać „inteligentne” głośniki bez rozbijania banku. Mimo że oba urządzenia są tanie, możesz nie chcieć kupować ich obu i być może chciałbyś użyć Chromecasta jako tylko urządzenia do strumieniowego przesyłania dźwięku. Jest to możliwe, pod warunkiem, że nie próbujesz podłączyć Chromecasta do pary głośników. To, co możesz zrobić, dzięki odpowiednim aplikacjom innych firm, to strumieniować dźwięk z komputera PC lub Mac do Chromecasta. Oto jak.

W systemie Windows

Potrzebna aplikacja nazywa się Chromecast Audio Stream. Jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy go pobrać i uruchomić plik EXE. Upewnij się, że Chromecast jest skonfigurowany i działa prawidłowo. Aplikacja dodaje ikonę Chromecasta do paska zadań. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz swojego Chromecasta. To wszystko, czego potrzeba. Każdy dźwięk odtwarzany w systemie będzie przesyłany strumieniowo przez głośniki telewizora / monitora.

chromecast-audio-stream

Aby kontrolować głośność, użyj elementów sterujących głośnością w aplikacji, która odtwarza dźwięk, np. Odtwarzacz VLC lub odtwarzacz multimedialny YouTube. Nie będziesz w stanie kontrolować głośności za pomocą domyślnych ustawień głośności w systemie.

Pobierz Chromecast Audio Stream

Na komputerze Mac

Potrzebujesz dwóch aplikacji, aby przesyłać strumieniowo dźwięk z komputera Mac do Chromecasta. Pierwsza to SoundFlower. Zainstaluj tę aplikację na komputerze Mac, a następnie zainstaluj Soundcast. Soundcast dodaje ikonę Chromecasta do paska menu. Upewnij się, że Chromecast jest uruchomiony i działa, i kliknij ikonę. Z opcji „Przesyłaj do” wybierz Chromecasta, a dźwięk z komputera Mac zacznie przesyłać strumieniowo do telewizora / monitora, do którego jest podłączony Chromecast.

soundcast

Pobierz SoundFlower

Pobierz Soundcast

Przesyłanie strumieniowe jest przyjemne i płynne zarówno z Soundcast, jak i Chromecast Audio Stream. Nie ma opóźnienia, ale nie zalecamy przeciążania sieci podczas przesyłania strumieniowego dźwięku. Obie aplikacje będą przesyłać strumieniowo dowolny dźwięk z komputerów stacjonarnych, więc uważaj na to, co grasz, gdy przesyłasz dźwięk do Chromecasta.