Jak uzyskać tryb portretowy na Nexusie 6P i Nexusie 5X


Zmodyfikowane wersje aplikacji Aparat Google mają włączone tylko funkcje Pixel na telefonach innych niż Pixel. Na przykład Camera HDR + to port oficjalnej aplikacji Aparat, który dodaje funkcję Motion Picture i Retusz twarzy do urządzeń bez pikseli. Inną funkcją dostępną tylko dla pikseli w aplikacji Aparat jest tryb portretowy. To dokładnie to samo, co użytkownicy iPhone’a, z wyjątkiem tego, że muszą kupić iPhone’a 7/7 Plus lub nowszy model. Firma Google dodała tę funkcję do telefonów Pixel za pomocą oprogramowania. Tryb portretowy możesz uzyskać na Nexusie 6P lub Nexusie 5X z aparatem NX.

Aparat NX to kolejna przeniesiona wersja oficjalnej aplikacji Aparat. Ta konkretna wersja może dodać tryb portretowy do Nexusa 6P i Nexusa 5X, pod warunkiem, że korzystają z Oreo. Użytkownicy z innymi urządzeniami z Oreo również mogli korzystać z trybu portretu za pomocą tej aplikacji, ale nie ma ostatecznej listy, które inne urządzenia będą mogły korzystać z trybu portretowego po zainstalowaniu Camera NX. Jeśli masz zamiar wypróbować to na swoim urządzeniu, upewnij się, że korzystasz z Oreo.

Tryb portretowy na Nexusie 6P i Nexusie 5X

Pobierz apk Camera NX i załaduj go. Otwórz szufladę aplikacji i powinna pojawić się jako osobna aplikacja, tj. Nie zastąpi domyślnej aplikacji Aparat w telefonie.

Otwórz aplikację Camera NX i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Z szuflady nawigacji wybierz „Portret”. Przełącz się na przedni aparat, wyśrodkuj się w wizjerze kamery i dotknij przycisku robienia zdjęć. Daj aplikacji kilka sekund na przetworzenie zdjęcia. Jest dość szybki, a przetwarzanie zajmuje mniej czasu niż przetwarzanie zdjęcia HDR.

Otwórz aplikację Zdjęcia, a wszystkie zdjęcia portretowe pojawią się z plakietką pokazującą, że są dwa zdjęcia. Stuknij zdjęcie, aby je wyświetlić. Wyniki są całkiem dobre i szkoda, że ​​Apple nalega, aby użytkownicy aktualizowali sprzęt, gdy można uzyskać tryb portretowy na nieobsługiwanym iPhonie.

Aparat NX rejestruje zwykłe zdjęcie i zdjęcie w trybie portretowym. Możesz przełączać się między nimi, dotykając ich odpowiedniej miniatury u dołu zdjęcia.

Eksportuj na pulpit

Zdjęcia w trybie portretowym można skopiować z pamięci urządzenia na pulpit. Obrazy są zapisywane w domyślnym folderze DCIM i są to pliki JPG. Są jednak nazywane nieco inaczej. Poszukaj zdjęć ze słowem PORTRET w nazwie i skopiuj je na pulpit. Możesz wyświetlić zdjęcie w trybie portretowym w dowolnej standardowej aplikacji do przeglądania zdjęć.