Udostępnij teraz w social media:

Obrazy są wysyłane pocztą elektroniczną na jeden z dwóch sposobów; jako załączniki lub jako obrazy wbudowane, które są częścią treści wiadomości e-mail. Sam obraz można połączyć ze stronami internetowymi. W rzeczywistości biuletyny i e-maile promocyjne często zawierają w nich zdjęcia. Nie tylko zużywają nieco więcej pasma, ale także komunikat ładuje się wolniej. Na urządzeniu mobilnym wiadomość może nawet nie wyglądać dobrze, co utrudnia czytanie. Oto jak możesz wyłączyć obrazy zewnętrzne w aplikacjach Gmaila.

Ta funkcja jest dostępna w Gmailu na iOS i Androida. Jest on włączony dla poszczególnych kont, co oznacza, że ​​jeśli masz wiele kont e-mail dodanych do aplikacji Gmail, możesz wyłączyć ładowanie obrazów zewnętrznych dla niektórych kont, ale dla innych.

Wyłącz obrazy zewnętrzne w Gmailu

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Gmail. Otwórz aplikację i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie szuflady nawigacji. Przewiń do samego końca i dotknij Ustawienia. Na ekranie ustawień wybierz konto, dla którego chcesz wyłączyć obrazy zewnętrzne.

Na ekranie ustawień wybranego konta przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Obrazy”. Naciśnij go i ustaw obrazy na „Pytaj przed wyświetleniem obrazów zewnętrznych”.

Dotyczy to wszystkich wiadomości przychodzących po włączeniu tego ustawienia. Wiadomości, które zostały już pobrane na Twoje urządzenie, już pobrały w nich obrazy, więc nic nie można na to poradzić.

Sprawdź -   Jak podłączyć urządzenie z systemem Android do projektora

Gdy otrzymasz wiadomość e-mail z obrazami w ciele, zobaczysz ikonę zdjęcia, pole lub tekst alternatywny w jego miejscu. To naprawdę zależy od wiadomości e-mail, ale są to trzy sposoby, w jakie mogą się pojawić. Aby wyświetlić obrazy w tym konkretnym e-mailu, dotknij opcji „Wyświetl obrazy” tuż pod polem „do”.

Ta funkcja może również w niektórych przypadkach pomóc w przypadku wiadomości e-mail zawierających moduły śledzące. Te moduły śledzące informują nadawcę, czy wysłany e-mail został otwarty, czy nie. Często moduł śledzący jest obrazem w pikselach, więc tak naprawdę nigdy go nie zobaczysz, chociaż nie wszystkie urządzenia śledzące są obrazami. Na komputerach można łatwo wyłączyć moduły śledzące z rozszerzeniem, ale na urządzeniach mobilnych jest to o wiele trudniejsze, ponieważ nie można zmienić sposobu działania aplikacji poza to, co pozwala na zmianę.

Sprawdź -   Funkcje iMessage, których należy unikać w przypadku znajomych z Androidem Green Bubble

Jeśli podróżujesz i masz słaby internet w podróży, jest to z pewnością ustawienie, które warto włączyć.