MailTrack informuje o dostarczeniu i przeczytaniu wiadomości e-mail [Chrome]

Usługi, takie jak Outlook z serwerem Exchange, pozwalają żądać potwierdzeń odczytu i otrzymywać powiadomienia o otwarciu wiadomości e-mail przez odbiorców. Ale ponieważ taka funkcja nie jest oferowana w Gmailu, możesz teraz użyć do tego nowego rozszerzenia MailTrack dla Chrome. To bardzo małe narzędzie dla przeglądarki internetowej Chrome automatycznie śledzi wszystkie wychodzące wiadomości e-mail wysyłane z konta Gmail i informuje, czy odbiorcy przeczytali wiadomości e-mail, czy nie. Rozszerzenie wykorzystuje funkcję WhatsApp, która pokazuje podwójne kontrole oprócz przeczytanych wiadomości wskazujących, że wiadomość została pomyślnie dostarczona.

Na przykład, gdy wyślesz wiadomość e-mail do kogoś z listy kontaktów, pojedynczy zielony znacznik wyboru zostanie wyświetlony w folderze „Wysłane wiadomości e-mail” obok tej wiadomości. Gdy odbiorca czyta tę wiadomość e-mail, pojedynczy znacznik wyboru jest zastępowany zielonym podwójnym znacznikiem wyboru wskazującym, że wiadomość została przeczytana przez zamierzonego odbiorcę.

Dla nowego użytkownika MailTrack jest bardzo przyjazną dla użytkownika aplikacją, z którą można się uporać. Jest niezwykle łatwy w konfiguracji i działa od razu. Po pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce MailTrack natychmiast otwiera nowe okno, w którym możesz zalogować się na swoje konto Gmail, klikając odpowiedni przycisk. Po wykonaniu tej czynności musisz również przyznać odpowiednie uprawnienia aplikacji, zanim MailTrack będzie mógł uzyskać dostęp do Twojego konta e-mail. Możesz po prostu kliknąć Akceptuj, gdy zostaniesz o to poproszony.

I to prawie wszystkie kroki wymagane do skonfigurowania MailTrack na twoim Gmailu, resztę zajmuje się samo rozszerzenie. Nie musisz nic robić samodzielnie, aby sprawdzić, czy Twoje e-maile zostały przeczytane przez odbiorców, czy nie. Warto tutaj wspomnieć, że MailTrack będzie działał tylko wtedy, gdy tworzysz wiadomości bezpośrednio w Gmailu, więc jeśli używasz klienta poczty e-mail innej firmy, masz pecha

Każda wiadomość tworzona przez Gmaila jest śledzona przez MailTrack. Bieżący stan wiadomości można sprawdzić, najeżdżając wskaźnikiem myszy na znacznik wyboru. MailTrack poinformuje Cię o dacie i godzinie odbioru, na przykład ostatnim otwarciu 1 tydzień temu lub 1 miesiąc itp. Wraz z nazwiskiem odbiorców.

MailTrack działa poprzez wstawianie małego fragmentu kodu do nagłówka każdej wychodzącej wiadomości e-mail. A jeśli obawiasz się o swoją prywatność, programiści przyznali, że w żaden sposób nie śledzą informacji o użytkownikach, a wszystkie dane są „w 100% bezpieczne i prywatne”.

MailTrack można pobrać i zainstalować z Chrome Web Store, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj MailTrack z Chrome Web Store

x