Microsoft Loop for Collaboration i Adobe AI Tool for Editing

Cześć! 🙋Trendy na dziś są następujące! 📣

Microsoft uruchomił Loop, platformę współpracy online

W ciągu ostatnich kilku tygodni Microsoft wydawał aktualizacje jedna po drugiej. Korporacja, która zainwestowała miliardy dolarów w OpenAI, stworzyła przełomowy ChatGPT. Jest teraz częścią przeglądarki, wyszukiwarki i innych usług firmy Microsoft.

Jeśli używasz Notion, spodoba ci się Microsoft Loop. W swoim najnowszym opracowaniu Microsoft ogłosił platformę Loop, która jest platformą współpracy online.

Microsoft Loop to platforma do pracy zespołowej, której można używać do współpracy między aplikacjami pakietu Office podczas zarządzania zadaniami i projektami. Użytkownicy mogą organizować wszystkie ważne elementy projektu w Loop Workspaces, sprawdzać, nad czym pracują inni, i śledzić postępy w realizacji wspólnych celów.

Microsoft Loop ma obszary robocze i strony, na których możesz importować i porządkować zadania, projekty i dokumenty, podobnie jak Notion. Jednak fakt, że udostępniane komponenty Loop można wkleić do Microsoft Teams, Outlook, Word Online i Whiteboard, odróżnia te dwa elementy.

Niezależnie od tego, czy udostępniasz dokument swojemu zespołowi za pośrednictwem wiadomości Teams, czy poczty e-mail programu Outlook, wszelkie wprowadzone zmiany zostaną odzwierciedlone wszędzie tam, gdzie zostaną osadzone lub udostępnione. Komponenty pętli są stale aktualizowane i edytowalne dla wszystkich, którym są udostępniane.

Kiedy tworzysz obszar roboczy, Loop wyszuka nawet wszystkie odpowiednie dokumenty pakietu Office, nad którymi pracowałeś, ułatwiając dodawanie tych, które są potrzebne do zorganizowania projektu.

Microsoft udostępnił teraz Loop do publicznej oceny, umożliwiając organizacjom, a nawet indywidualnym użytkownikom korzystanie z wersji beta programu. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem sieci Web firmy Microsoft za pomocą konta Microsoft lub konta usługi Azure Active Directory.

Adobe uruchamia edycję obrazów i wideo w oparciu o sztuczną inteligencję

Jeśli szukasz kreatywnego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji do tworzenia i edytowania obrazów i filmów z prostym tekstem, ta aktualizacja Adobe sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Firefly, generatywny model edycji oparty na sztucznej inteligencji, został wprowadzony przez firmę Adobe. Dołączenie do listy oczekujących zapewni dostęp do nowego modelu sztucznej inteligencji, który jest obecnie w fazie testów beta.

W niedalekiej przyszłości Firefly zostanie zintegrowany z kilkoma aplikacjami Adobe, w tym z Adobe Express i Adobe Creative Cloud.

W najnowszym opracowaniu na swoim blogu firma Adobe stwierdziła, że ​​Firefly to nowe, oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do generatywnej edycji, które umożliwia wyrażanie kreatywnych pomysłów z większą wydajnością i bez ograniczeń.

Trwający konflikt między właścicielami praw autorskich a nowymi platformami do tworzenia obrazów został rozwiązany, ponieważ firma Adobe Firefly została przeszkolona w zakresie korzystania z treści na otwartej licencji w domenie publicznej oraz własnej biblioteki multimediów, która nie zawiera opłat licencyjnych o nazwie Adobe Stock. Kontekstowe tworzenie obrazów wkrótce stanie się funkcją Firefly, umożliwiając szybkie testowanie i udoskonalanie każdego pomysłu.

Wśród jego doskonałych możliwości jest możliwość generowania zdjęć za pomocą prostych podpowiedzi, zastępowania tematów, modyfikowania filmów za pomocą wprowadzania tekstu, modelowania obiektów 3D i promowania treści w mediach społecznościowych.

Obecnie dostępna wersja beta Firefly oferuje pojedynczy model stworzony do tworzenia obrazów i efektów tekstowych z opisów. Wkrótce monit tekstowy będzie mógł generować treści dla programów Adobe Express, Photoshop, Illustrator i Adobe Experience Manager przy użyciu modelu zbudowanego z miliardów zdjęć. Na razie musisz odwiedzić witrynę firefly.adobe.com, aby z niej skorzystać.