Napraw MultiVersus nie uruchamiający się w systemie Windows 10

MultiVersus to słynna bijatyka online dla wielu graczy, która wstrząsa dzisiejszym światem gier. Jednak niewielu użytkowników skarży się, że MultiVersus nie uruchamia się, gdy gra jest uruchamiana na ich komputerze z systemem Windows 10. Jeśli jesteś na tej samej łodzi, hacki rozwiązywania problemów omówione w tym artykule pomogą Ci rozwiązać problem.

Jak naprawić program MultiVersus, który nie uruchamia się w systemie Windows 10?

Jeśli jesteś zirytowany, że MultiVersus nie uruchomi się na komputerze z systemem Windows 10, oto kilka możliwych powodów, dla których musisz je dokładnie przeanalizować, aby rozwiązać problem.

 • PC nie spełnia podstawowych wymagań gry.
 • Jakiś inny program działający w tle ingeruje w grę.
 • Używasz niezweryfikowanej wersji sterowników.
 • Ustawienia graficzne gry są źle skonfigurowane.
 • Obecność złośliwego oprogramowania i wirusów.
 • Platforma .NET i system operacyjny nie są aktualizowane do najnowszej wersji.
 • Wersja DirectX nie jest aktualna.
 • Podkręcanie.
 • Wszelkie źle skonfigurowane lub uszkodzone pliki instalacyjne gry również powodują problem.
 • Pliki redystrybucyjne Microsoft C++ nie są kompatybilne z grą i komputerem.

Oto kilka możliwych metod rozwiązywania problemów, które pomogą rozwiązać omawiany problem.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi metodami rozwiązywania problemów, aby rozwiązać ten problem.

1A. Sprawdź wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe MultiVersus

 • Procesor: Intel Core i5-2300 lub AMD FX-8350

 • RAM: 4 GB

 • KARTA GRAFICZNA: Nvidia GeForce GTX 550 Ti lub AMD Radeon HD 5850 | Intel UHD 750

 • SHADER PIKSELI: 5,0

 • SHADER VERTEX: 5.0

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 6 GB

 • DEDYKOWANA RAM WIDEO: 1024 MB

Zalecane wymagania MultiVersus

 • Procesor: Intel Core i5-3470 lub AMD Ryzen 3 1200

 • RAM: 8 GB

 • KARTA GRAFICZNA: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 270

 • SHADER PIKSELI: 5,0

 • SHADER VERTEX: 5.0

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 6 GB

 • DEDYKOWANA RAM WIDEO: 2048 MB

1B. Sprawdź swoje łącze internetowe

Niestabilne połączenie internetowe prowadzi do problemu, że MultiVersus nie działa, również jeśli istnieją jakiekolwiek przeszkody między routerem a komputerem, mogą one zakłócać sygnał bezprzewodowy i powodować sporadyczne problemy z połączeniem.

Możesz uruchomić test prędkości poznać optymalny poziom szybkości sieci wymagany do prawidłowego połączenia.

Upewnij się, że Twoje urządzenie spełnia poniższe kryteria.

 • Znajdź siłę sygnału swojej sieci i jeśli jest bardzo niska, usuń wszystkie przeszkody na drodze.
 • Unikaj zbyt wielu urządzeń podłączonych do tej samej sieci.
 • Zawsze kupuj modem/router zweryfikowany przez dostawcę usług internetowych (ISP) i są one wolne od konfliktów.
 • Nie używaj starych, uszkodzonych lub uszkodzonych kabli. W razie potrzeby wymień kable.
 • Upewnij się, że przewody od modemu do routera i modemu do ściany są stabilne i wolne od zakłóceń.

Jeśli występują problemy z łącznością internetową, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak rozwiązywać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10, aby rozwiązać ten sam problem.

1C. Zatrzymaj przetaktowywanie

 • Każdy wysokiej klasy komputer jest wyposażony w opcję przetaktowywania, która pomaga w generowaniu większej ilości soku niż Twoje specyfikacje, które już masz. Uruchamianie karty graficznej lub procesora szybciej niż prędkość domyślna oznacza przetaktowywanie.
 • Gdy tak się stanie, po określonym czasie komputer osiągnie maksymalną temperaturę. Komputer wykrywa to i dostosowuje częstotliwość zegara do normalnej prędkości, aż do schłodzenia. Szybkość zegara jest ponownie zwiększana po ostygnięciu.
 • Zwiększa to wydajność komputera i jest bardzo pomocne, jeśli nie masz komputera o dużej mocy.
 • Należy zauważyć, że wszystkie gry nie obsługują podkręcania. To samo dotyczy MultiVersusa. Musisz więc spróbować wyłączyć wszystkie podkręcanie na swoim komputerze i spróbować uruchomić grę. Jeśli uruchomi się dobrze, problem zostanie rozwiązany.

1D. Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Obecność wirusa lub złośliwego oprogramowania spowoduje problemy z grami na komputerze. Jeśli w przypadku ataku wirusa jest bardzo poważny, nie możesz w ogóle łączyć się z żadną grą online w sposób ciągły. Aby rozwiązać problem, musisz całkowicie usunąć wirusa lub złośliwe oprogramowanie z komputera z systemem Windows 10.

Zalecamy przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10.

1E. Zaktualizuj sterowniki GPU

Sterowniki graficzne są odpowiedzialne za ciężkie obrazy graficzne i gry do przetwarzania wideo. Jeśli napotkasz jakiekolwiek konflikty podczas uruchamiania gry MultiVersus, upewnij się, że używasz zaktualizowanej wersji sterowników urządzeń, ponieważ służą one jako łącze między sprzętem a systemem operacyjnym komputera. Wielu użytkowników zasugerowało, że aktualizacja sterowników naprawiła niedziałający problem MultiVersus. Przeczytaj i zaimplementuj kroki opisane w naszym przewodniku 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby to zrobić.

1F. Wycofaj sterowniki GPU

Czasami aktualna wersja sterowników GPU może powodować omawiany problem z uruchamianiem w MultiVersus iw takim przypadku trzeba przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się wycofywaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

1G. Zainstaluj ponownie sterownik GPU

Jeśli po zaktualizowaniu sterowników GPU nadal napotykasz problem z nieuruchamianiem się MultiVersus, zainstaluj ponownie sterowniki urządzeń, aby rozwiązać wszelkie problemy z niezgodnością. Istnieje kilka sposobów ponownej instalacji sterowników na komputerze. Możesz jednak łatwo ponownie zainstalować sterowniki graficzne, zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10.

1 godz. Zakończ procesy w tle

Kilku użytkowników potwierdziło, że MultiVersus, który nie uruchamia się na komputerze, można rozwiązać, zamykając wszystkie zadania działające w tle na komputerze. Aby zrealizować zadanie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami.

1I. Zaktualizuj system Windows

Możesz także usunąć błędy z komputera i gry, aktualizując system operacyjny. Zawsze upewnij się, czy zaktualizowałeś system operacyjny Windows i czy jakieś aktualizacje oczekują w akcji, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10

1J. Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Niektóre niezgodne programy antywirusowe zainstalowane na Twoim komputerze spowodują problem z uruchomieniem MultiVersusa. Aby uniknąć konfliktów, musisz upewnić się, że ustawienia zabezpieczeń komputera z systemem Windows 10 są stabilne, czy nie. Aby dowiedzieć się, czy pakiet antywirusowy jest przyczyną omawianego problemu, wyłącz go raz i spróbuj połączyć się z siecią.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Jeśli masz rozwiązanie problemu po wyłączeniu programu antywirusowego na komputerze, zaleca się całkowite odinstalowanie programu z komputera.

Przeczytaj nasz przewodnik Wymuś odinstalowywanie programów, które nie zostaną odinstalowane w systemie Windows 10, aby odinstalować program antywirusowy na komputerze.

1 tys. Wyłącz zaporę Windows Defender (niezalecane)

Twój komputer napotka problem MultiVersus nie działa z powodu nadmiernie ochronnego pakietu zapory na komputerze z systemem Windows 10. Aby rozwiązać problem, możesz dodać nową regułę dla swojej gry, umieścić ją na białej liście lub jako ostatnią poprawkę tymczasowo wyłączyć zaporę.

Pomoże Ci nasz przewodnik dotyczący wyłączania zapory systemu Windows 10.

1L. Napraw pliki systemowe

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 są jakieś brakujące lub uszkodzone pliki, napotkasz problem MultiVersus, który trwa wiecznie, aby uruchomić problem. Jednak naprawiasz te uszkodzone pliki za pomocą wbudowanych narzędzi, a mianowicie Kontrolera plików systemowych oraz Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania.

Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

Metoda 2: Uruchom grę MultiVersus jako administrator

Jeśli MultiVersus nie ma wymaganych uprawnień administratora, kilka podstawowych funkcji gry będzie ograniczonych, co spowoduje, że MultiVersus nie uruchomi się przy każdym otwarciu gry lub zainstalowaniu jakichkolwiek aktualizacji. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby uruchomić grę jako administrator.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót MultiVersus na pulpicie.

Uwaga: Możesz także przejść do katalogu instalacyjnego i kliknąć go prawym przyciskiem myszy.

2. Następnie wybierz opcję Właściwości.

3. Teraz przejdź do zakładki Zgodność i kliknij Uruchom ten program jako administrator.

4. Na koniec kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany.

Sprawdź, czy naprawiłeś problemy z uruchamianiem MultiVersus.

Metoda 3: Zmień priorytet procesu gry

Preferencje aplikacji lub procesu informują komputer o ważności i czy powinny mieć pierwszeństwo przed innymi podczas przydzielania zasobów. Domyślnie priorytet każdej aplikacji jest normalny, z wyjątkiem procesów systemowych. MultiVersus może ulec awarii, jeśli nie otrzyma wystarczającej ilości zasobów.

1. Naciśnij razem Ctrl + Shift + Esc klawisze, aby otworzyć pasek zadań.

2. Teraz wyszukaj proces MultiVersus.

3. Następnie zmień priorytet na Wysoki i sprawdź, czy to działa.

Uwaga: Zmień priorytet z dużą ostrożnością, ponieważ nieostrożna zmiana priorytetu procesu może spowodować, że system będzie bardzo powolny lub niestabilny.

4. Zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie komputer.

Metoda 4: Ustaw wysoką wydajność

Możesz także zoptymalizować swoją grę, ustawiając ustawienia planu zasilania o wysokiej wydajności. Te plany zasilania zostały opracowane w celu zarządzania ustawieniami zasilania w ustawieniach przenośnych. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby użyć ustawień planu zasilania o wysokiej wydajności w swoim systemie.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz kliknij Ustawienia systemu.

3. Teraz wybierz opcję Zasilanie i uśpienie i kliknij Dodatkowe ustawienia zasilania w obszarze Ustawienia powiązane.

4. Teraz wybierz opcję Wysoka wydajność pod dodatkowymi planami Wysoki, jak pokazano na poniższym obrazku.

Teraz zoptymalizowałeś swój system, sprawdź, czy naprawiłeś, że MultiVersus nie uruchamia się przy starcie.

Metoda 5: Zaktualizuj grę Steam i MultiVersus

Jeśli używasz przestarzałej aplikacji Steam, nie możesz płynnie uzyskać dostępu do żadnych gier. Dlatego zawsze upewnij się, że używasz zaktualizowanej wersji gry Steam i MultiVersus przed jej uruchomieniem.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Steam, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz kliknij Steam w lewym górnym rogu ekranu, a następnie Sprawdź aktualizacje klienta Steam… jak podkreślono poniżej.

3. Jeśli masz jakieś nowe aktualizacje do pobrania, zainstaluj je i upewnij się, że twój klient Steam jest aktualny.

4. Teraz ponownie uruchom Steam i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Podobnie zawsze ważne jest, aby Twoja gra działała w najnowszej wersji, aby uniknąć konfliktów. Dopóki twoja gra nie zostanie zaktualizowana, nie możesz pomyślnie zalogować się na serwery MultiVersus. Aby zaktualizować grę, wykonaj poniższe czynności.

1. Uruchom Steam i przejdź do BIBLIOTEKI.

2. Teraz kliknij HOME i wyszukaj MultiVersus.

3. Następnie kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Właściwości….

4. Teraz przejdź do zakładki AKTUALIZACJE i sprawdź, czy jakieś aktualizacje oczekują w akcji. Jeśli tak, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać najnowsze aktualizacje.

Po aktualizacji sprawdź, czy problem z nieuruchamianiem MultiVersus został naprawiony.

Metoda 6: Wyłącz optymalizacje pełnoekranowe

Niewielu użytkowników zasugerowało, że wyłączenie pełnoekranowych optymalizacji na PC pomogło im naprawić problem z uruchamianiem MultiVersus. Postępuj zgodnie z instrukcją.

1. Przejdź do menu BIBLIOTEKA Steam.

2. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy grę MultiVersus i kliknij Właściwości…

3. Teraz przejdź do zakładki OGÓLNE i kliknij USTAW OPCJE URUCHAMIANIA… jak pokazano.

4. Teraz otworzy się nowe okno z zaawansowanym ostrzeżeniem użytkownika. Aby otworzyć grę w trybie okienkowym, wpisz parametr –windowed.

5. Teraz zapisz zmiany, klikając OK i wyjdź z okna Właściwości.

6. Teraz uruchom ponownie grę i upewnij się, że działa w trybie okienkowym.

Uwaga: Możesz również ponownie przejść do opcji USTAW OPCJE URUCHAMIANIA… i wpisać następujące parametry zamiast ostatniego parametru.

–windowed -w 1024

7. Teraz zapisz zmiany, klikając OK.

Ten parametr spowoduje, że gra będzie uruchamiana w trybie okienkowym.

Metoda 7: Wyłącz nakładkę w grze

Nakładka Steam to część Steam, która umożliwia użytkownikom dostęp do listy znajomych i przeglądarki internetowej oraz umożliwia zakupy w grze. Jest to ważne narzędzie, ale czasami powoduje, że MultiVersus nie uruchamia się przy starcie. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, wyłącz nakładkę gry Steam.

1. Otwórz aplikację Steam i kliknij BIBLIOTEKA.

2. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy MultiVersus i kliknij Właściwości…

3. Teraz przejdź do zakładki OGÓLNE i odznacz pole Włącz nakładkę Steam podczas gry.

4. Na koniec uruchom ponownie grę i sprawdź, czy problem z uruchamianiem MultiVersus został rozwiązany.

Metoda 8: Sprawdź integralność plików gry

Widzieliśmy wiele przypadków, w których brakuje plików gry, są one uszkodzone lub miały niekompletne instalacje. Użytkownicy mogą również doświadczyć problemu z MultiVersusem, który nie uruchamia się na PC, jeśli zostanie przerwany przez proces aktualizacji lub jeśli pliki gry są przenoszone. W tej metodzie otworzysz Steam i użyjesz wbudowanej funkcji do weryfikacji integralności gry. Zostanie wymieniony, jeśli aplikacja coś znajdzie. Przeczytaj nasz poradnik, jak zweryfikować integralność plików gry na Steam.

Metoda 9: Zaktualizuj .NET Framework

Platforma .NET w komputerze z systemem Windows 10 jest niezbędna do nieprzerwanej obsługi nowoczesnych aplikacji i gier. Wiele gier ma funkcję automatycznej aktualizacji platformy .NET, dzięki czemu będzie ona aktualizowana automatycznie, gdy tylko dostępna będzie aktualizacja. W innym przypadku, jeśli na komputerze pojawi się monit o aktualizację, możesz ręcznie zainstalować najnowszą wersję platformy .NET, jak omówiono poniżej, aby naprawić problem z brakiem uruchamiania programu MultiVersus.

1. Sprawdź dostępność nowych aktualizacji dla .NET Framework z oficjalna strona Microsoft.

2. Jeśli są jakieś aktualizacje, kliknij odpowiedni/zalecany link i kliknij opcję Pobierz .NET Framework 4.8 Runtime.

Uwaga: nie klikaj opcji Pobierz pakiet programistyczny .NET Framework 4.8, ponieważ jest on używany przez programistów.

3. Przejdź do Moje pobrane, kliknij dwukrotnie plik instalacyjny, aby uruchomić pobrany plik i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pomyślnie zainstalować platformę .NET na komputerze z systemem Windows. Po zakończeniu sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem, czy nie.

Metoda 10: Zaktualizuj DirectX

Aby cieszyć się bezproblemową obsługą multimediów w MultiVersus, musisz upewnić się, czy zainstalowany jest DirectX i czy jest zaktualizowany do najnowszej wersji. DirectX pomaga poprawić wrażenia wizualne, zwłaszcza w grach graficznych i aplikacjach. Warto zaktualizować DirectX potrzebny do tej gry.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.

2. Wpisz dxdiag i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć narzędzie diagnostyczne DirectX.

3. Sprawdź wersję DirectX, czy zawiera DirectX 12, czy nie.

4. Jeśli nie masz DirectX 12 w swoim systemie, pobierz i zainstaluj go z Strona pobierania DirectX postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Uwaga: Jeśli nie masz DirectX 12 w swoim systemie, pobierz i zainstaluj go z oficjalna strona internetowa postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po zainstalowaniu DirectX sprawdź, czy problem występuje ponownie.

Uwaga: Upewnij się, że pole Sprawdź podpisy cyfrowe WHQL jest zaznaczone na karcie System i we wszystkich kartach sprawdź, czy logo WHQL jest ustawione na Tak.

Metoda 11: Napraw pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++

Alternatywnie możesz spróbować naprawić pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C ++, aby naprawić problem z brakiem uruchamiania MultiVersusa w następujący sposób:

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Aplikacje i funkcje, a następnie kliknij Otwórz.

2. Wyszukaj pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++.

3. Następnie wybierz pakiet i kliknij opcję Modyfikuj.

4. Następnie kliknij Tak w oknie dialogowym Kontrola konta użytkownika.

5. W wyskakującym oknie, które się pojawi, kliknij Napraw. Poczekaj na zakończenie procesu.

6. Powtórz powyższe kroki, aby zmodyfikować wszystkie pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++.

7. Na koniec uruchom ponownie komputer.

Otwórz aplikację, której wcześniej nie byłeś w stanie otworzyć. Jeśli to nie zadziałało, spróbuj ponownie zainstalować pakiet redystrybucyjny C++.

Metoda 12: Ponowna instalacja pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++

Jeśli poprzednia metoda naprawy pakietu Microsoft C++ Visual Redistributable nie naprawiła MultiVersus nie uruchamia problemu, będziesz musiał ponownie zainstalować pakiet redystrybucyjny. Wykonaj podane czynności, aby odinstalować, a następnie zainstalować je ponownie.

1. Otwórz ustawienia systemowe Aplikacje i funkcje.

2. Wybierz pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++, a następnie kliknij opcję Odinstaluj.

3. Ponownie kliknij opcję Odinstaluj, aby potwierdzić i usunąć pakiet.

Uwaga: upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++.

4. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Wiersz polecenia, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

5. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

6. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer.

7. Następnie odwiedź Redystrybucyjna strona internetowa Microsoft Visual C++ aby pobrać najnowszy pakiet C++, jak pokazano tutaj.

8. Po pobraniu otwórz pobrany plik, klikając go dwukrotnie w Moje pobrane. Zainstaluj pakiet, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

9. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można naprawić problem z uruchamianiem MultiVersusa na komputerze z systemem Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy.