Udostępnij teraz w social media:

Android nie ma sobie równych w dostosowywaniu. Zapomnij o ROMach i wyrzutniach, sam ekran blokady można dostosować za pomocą takich jak Cover i portowane ekrany blokady Galaxy S4 lub Note 3. W tym duchu inne narzędzie do ekranu blokady może nie wydawać się przełomowe. Jednak źródło robi różnicę. Po zeszłorocznym Snapdragon Battery Guru, Qualcomm Xiam pojawił się w tym roku z Snapdragon Glance, darmowym, inteligentnym zamiennikiem ekranu blokady dla urządzeń wyposażonych w Snapdragon, który zapewnia natychmiastowy dostęp do powiadomień, niezbędnych informacji i aplikacji, z których najczęściej korzystasz.

Oficjalne oświadczenie obiecuje, że dzięki tej aplikacji „na pierwszy rzut oka możesz szybko sprawdzić, co nowego pojawiło się od czasu ostatniego spojrzenia na urządzenie: wyświetlaj ważne powiadomienia, zobacz, kiedy jest następne spotkanie, sprawdź pogodę, uruchom odpowiednie aplikacje i skontaktuj się z innymi osobami. szybko.”

Sprawdź -   Jak dodać witrynę internetową do ekranu głównego iPhone'a lub iPada

Wprowadzenie do Snapdragon-GlanceGlance-Battery-Guru

Spojrzenie wymaga zainstalowania aplikacji Snapdragon’s Battery Guru, ponieważ wykorzystuje statystyki użytkowania aplikacji, aby zoptymalizować Twoje wrażenia. Battery Guru to sama w sobie świetna aplikacja. Jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś, zalecamy spróbować. Zapoznanie się z zachowaniem użytkownika i odpowiednia konfiguracja zajmuje nieco ponad trzy dni.

Snapdragon-Glance-Android-lock-screen_

Po uruchomieniu aplikacji przechodzi się przez szybki (i wspaniały) samouczek dotyczący tego, jak najlepiej ją wykorzystać, po czym wyświetla ekran konfiguracji. Spojrzenie pojawia się po każdym naciśnięciu przycisku zasilania w celu wybudzenia ekranu i można z niego wyjść, naciskając po prostu klawisz ekranu głównego lub wstecz. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Symbian Touch series 60 (np. Nokia N8), od razu rozpoznasz układ ekranu blokady Glance. Powiadomienia są widoczne na środku ekranu. Tutaj pojawią się wszelkie SMS-y, e-maile, wydarzenia w kalendarzu lub alerty z mediów społecznościowych.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, która aplikacja zmniejsza prędkość Internetu w systemie Windows

Ponadto aplikacja Glance wyświetla godzinę, alarmy i odpowiednie informacje o pogodzie, a wszystko to jeszcze przed odblokowaniem ekranu. To naturalne, że najważniejsze aktualizacje są na wyciągnięcie ręki; z pewnością oszczędza nam to kłopotów z przeglądaniem wielu aplikacji. Jeśli chcesz odrzucić powiadomienia, po prostu przesuń je pojedynczo lub dotknij „X” powyżej, aby usunąć wszystkie naraz.

Informacje o pogodziePowiadomienia o odrzuceniu ekranu blokady ekranu

Po zapoznaniu się ze wzorcami użytkowania od Battery Guru, Glance rozpozna aplikacje, z których korzystasz, oraz kontakty, z którymi najczęściej wchodzisz w interakcje o określonej porze dnia, i automatycznie wyświetli ich skróty u dołu ekranu. Nie są one jednak osadzone w kamieniu; możesz dodać własne skróty do tego obszaru.

Skróty do aplikacji i kontaktówRzut-dodawanie-ulubionych_

Przesunięcie palcem w górę na pasku skrótów powoduje wyświetlenie dodatkowego obszaru „ulubionych” dla niestandardowej aplikacji i skrótów do połączeń / wiadomości specyficznych dla kontaktu. Możesz także przytrzymać sugestię aplikacji przez aplikację i wykluczyć ją z przyszłych sugestii lub dodać do obszaru ulubionych.

Sprawdź -   ZDlock to rozwiązanie do blokowania aplikacji na Androida od zespołu ZDBox

Aplikacje sugerowane-na-ekran-blokady-spojrzenia

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, nie martw się. Domyślnie Spojrzenie pomija ekran blokady i jego hasło, ale możesz wyłączyć tę funkcję na ekranie ustawień. Gdy to zrobisz, Glance przejdzie do domyślnego ekranu blokady zamiast ekranu głównego.

Bypass-Keyguard-Glance-lock-screen

Ponieważ nadal jest w fazie beta, istnieje kilka zagięć do usunięcia, z których jedna polega na tym, że czasami domyślny ekran blokady pojawia się przed Spojrzeniem, gdy ekran jest włączony. Przeważnie zajmuje to sekundę, zanim Spojrzenie przejmie domyślne miejsce ekranu blokady w takich przypadkach.

Nawet w fazie beta Snapdragon Glance ma świetny start, jedynym ograniczeniem jest to, że został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń Qualcomm. Kiedy jest już w najlepszym wydaniu, wyobrażamy sobie, że będzie to bardzo eleganckie rozwiązanie. Nie mogę się tego doczekać.

Zainstaluj Snapdragon Glance ze Sklepu Play