17 najlepszych kursów/zasobów do nauki programowania Kotlin

Czy chcesz nauczyć się Kotlina i szybko zostać programistą Android/Java w opłacalny sposób? Oto ostateczna lista kursów online, filmów na YouTube i książek Amazon, które pomogą Ci zostać mistrzem programowania Kotlin.

Kotlin to nowoczesny język programowania. Sprawia, że ​​kodowanie w Androidzie i Javie jest znacznie łatwiejsze niż w istniejących językach programowania. Ponadto Google zatwierdził Kotlin jako oficjalny język programowania aplikacji dla systemu operacyjnego Android.

Dlatego wielu programistów ściga się teraz, aby nauczyć się Kotlina. Czytaj dalej, aby znaleźć naprawdę pomocne, niedrogie i wysokiej jakości materiały, które pomogą Ci edukować się na Kotlinie.

Kotlin i jego zalety

Kotlin to nowoczesny, darmowy, open-source, uniwersalny i intuicyjny język programowania. Jet Brains opracował ten język kodowania dla Androida i wirtualnej maszyny Java (JVM). Później powstała Fundacja Kotlin, a język otrzymał funkcje wieloplatformowe, takie jak:

 • Dla kodu natywnego, Kotlin/Native
 • Dla kodu JS, Kotlin/JS
 • Dla kodu JVM, Kotlin/JVM

Deweloperzy mogą teraz używać Kotlina do wieloplatformowych aplikacji mobilnych, frontendu internetowego dla aplikacji mobilnych, programowania na Androida i rozwiązań po stronie serwera.

Kluczowe zalety Kotlina to:

#1. Bezpieczny, zwięzły i nowoczesny język kodowania, który programiści mogą opanować w ciągu kilku godzin i natychmiast tworzyć znakomite aplikacje.

#2. Jest to jeden z najbardziej produktywnych języków programowania dla programów do kodowania po stronie serwera.

#3. Programiści mogą używać jednej logiki aplikacji na wiele platform, takich jak Android, web, iOS i komputery podczas kodowania w Kotlin.

#4. Kod aplikacji, który można udostępniać na wielu platformach, nie zakłóca kodu natywnego i interfejsu użytkownika aplikacji.

#5. Java i Kotlin pracują obok siebie. Dlatego programiści mogą wykorzystać swoją wiedzę z zakresu programowania Java podczas korzystania z Kotlina.

Kotlin kontra Java jako narzędzie programistyczne dla Androida

Języki programowania Kotlin i Java są akceptowane do tworzenia aplikacji na Androida przez Google. Chociaż Google sugeruje, programiści używają Kotlina w maksymalnej części języka programowania. Jednak Java jest w 100% obsługiwana w razie potrzeby.

Czytelność ma kluczowe znaczenie podczas tworzenia aplikacji mobilnej. Kotlin jest bardzo czytelny w porównaniu ze swoim odpowiednikiem w Javie. Sprawdź szczegółowe informacje na temat Kotlin vs. Java.

Przyjrzyjmy się teraz kilku dobrym kursom do nauki Kotlina.

Kotlin dla początkujących: Udemy

Aby stworzyć solidną podstawową bazę Kotlin, musisz zapisać się na ten kurs Udemy. W ciągu około czterech godzin przejdziesz przez podstawowe nauki Kotlina, takie jak:

 • Wprowadzenie do Kotlina
 • Instalowanie Kotlina na komputerze
 • Programy i zmienne
 • Zapętlanie
 • Zakresy
 • Funkcje
 • Kotlin zorientowany obiektowo

Aby zapoznać się z filmami wykładowymi i praktycznym kodowaniem Kotlin, musisz stworzyć tło, w którym nauczyłeś się podstaw programowania komputerowego. Po zakupie kursu otrzymujesz do niego dożywotni dostęp ze swojego konta Udemy.

Treść edukacyjna została zaprojektowana zgodnie z responsywnym rozwojem, aby wspierać inteligentne telewizory, telefony komórkowe, tablety i komputery.

Bezpłatny samouczek Kotlin: Udemy

Nie jesteś pewien, czy Kotlin jest dla Ciebie? Nie ma problemu! Możesz przejrzeć ten godzinny przewodnik Kotlin od Udemy, aby dowiedzieć się, czy język kodowania jest naprawdę wart inwestycji pieniężnych i czasowych. Jest to lekcja wideo na żądanie, do której możesz wygodnie uzyskać dostęp z telefonu komórkowego podczas podróży lub gdy chcesz odpocząć od tego, co robisz.

Ten film zawiera wiele części wprowadzających dla tych, którzy chcą nauczyć się Kotlina. Na przykład:

 • Podstawowe programowanie z Kotlin
 • Programowanie obiektowe z Kotlin
 • Pakiet aplikacji i struktura zbudowana na Kotlin
 • Elementy programistyczne Kotlin takie jak zmienne, typ danych, funkcje itp.

Kotlin Bootcamp dla programistów: zespół szkoleniowy Google Developers

Kolejnym darmowym źródłem wysokiej jakości do nauki programowania Kotlin jest Kotlin Bootcamp dla programistów z Google. Kurs obejmuje sześć ćwiczeń z programowania, aby zapewnić pełne zrozumienie i praktyczne doświadczenie w zakresie tworzenia aplikacji opartych na Kotlin.

Przejdziesz następujące lekcje:

 • Zacznij korzystać z Kotlin
 • Podstawy Kotlina
 • Funkcje
 • Klasy i przedmioty
 • Rozszerzenia
 • Generyki
 • Manipulacja funkcjonalna

Google sugeruje ukończenie lekcji w kolejności pojawiania się. Jeśli jednak jesteś doświadczonym programistą i chcesz poznać zaawansowane koncepcje Kotlina, możesz rozpocząć sekcje w dowolnej kolejności.

Bootcamp Kotlina dla programistów: Udacity

Ten kurs Udacity na temat Kotlin pomaga nauczyć się programowania Kotlin od ekspertów z Google. Przygotuj się na intensywne i zaawansowane szkolenie z języka kodowania Kotlin, gdy pojawisz się na tym bezpłatnym kursie.

Kluczowe funkcje Bootcamp to:

 • Bogate treści edukacyjne na Kotlin
 • Idź tak, jak się uczysz, ponieważ jest to całkowicie we własnym tempie
 • Ścieżka do programu studiów nano Android Kotlin Developer
 • Interaktywne testy i quizy
 • Ucz się poprzez ćwiczenia praktyczne
 • Darmowe filmy instruktażowe

Przed zarejestrowaniem się na Bootcamp upewnij się, że znasz zorientowane obiektowo, nowoczesne i statycznie typowane języki kodowania, takie jak C ++, Java lub Python. Google sugeruje również roczne doświadczenie w kodowaniu wraz z praktycznym korzystaniem z Android Studio lub IntelliJ.

Ukończ klasę mistrzowską rozwoju Kotlin 2022: Udemy

Ta Kotlin Masterclass od Udemy twierdzi, że od początkującego programisty staje się ekspertem, ucząc podstaw i zaawansowanych tematów Kotlin. Uczestnicy mają tu możliwość pracy nad różnymi ćwiczeniami, projektami i wyzwaniami po każdej koncepcji.

Ten kurs zawiera 381 zasobów do pobrania, 30,5 godziny wideo na żądanie i 71 artykułów. Obejmuje podstawy języka, obsługę błędów, wyjątki, funkcje, pakiety, kolekcje, programowanie obiektowe, zasady programowania, klasy, współprogramy i rozszerzenia.

Kompletna mistrzowska klasa programowania Android 12 i Kotlin: Udemy

Czy chcesz tworzyć aplikacje takie jak Trello i 7Min Workout przy użyciu Kotlina? Wypróbuj ten kurs programowania Kotlin od Udemy, aby uczyć się bez wysiłku.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, ten kurs pomoże Ci nauczyć się tworzenia aplikacji na Androida 12. Składa się z 47 godzin filmów na żądanie i 35 artykułów. Co więcej, otrzymujesz dożywotni dostęp do 110 zasobów do pobrania, z których możesz korzystać w dowolnym momencie.

Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą:

 • Stwórz aplikację na Androida z Kotlin
 • Publikuj aplikacje w Google Play i zacznij zarabiać
 • Korzystaj z Google Firebase do tworzenia aplikacji w chmurze
 • Zostań pewnym siebie programistą

Naucz się programowania obiektowego z Kotlin: Coursera

Ci, którzy chcą zebrać wiedzę i praktyczne doświadczenie na temat programowania obiektowego i Kotlina, uznają ten kurs Coursera za przydatny. Ten przyjazny dla początkujących kurs trwa 1,5 godziny i wymaga podstawowej wiedzy o programowaniu Kotlin i Android przy użyciu Kotlin lub Java.

Uczy różnych filarów programowania obiektowego i sposobu jego implementacji w Kotlin. Jednak materiały szkoleniowe są dostępne tylko na komputerach stacjonarnych.

Kotlin dla programistów Java: Coursera

Kurs Coursera na temat Kotlin for Java Developers omawia Kotlin i omawia inne tematy, takie jak interoperacyjność Java. Ponieważ opiera się na twoim doświadczeniu z Javą, możesz łatwo zrozumieć podobieństwa i różnice między Kotlinem a Javą. Na ukończenie tego kursu na poziomie średniozaawansowanym trzeba zainwestować około 25 godzin.

Chociaż kurs nie uczy podstaw programowania, obejmuje podstawową składnię, nullability, programowanie funkcjonalne, programowanie obiektowe i standardową bibliotekę Kotlin. Materiał kursu jest dostępny w języku angielskim, ale zawsze możesz włączyć napisy w języku arabskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, portugalskim (europejskim), włoskim, wietnamskim i angielskim.

Internetowy kurs Kotlina: Pluralsight

Celem tego kursu Pluralsight jest wprowadzenie do Kotlina, dzięki czemu możesz od razu zacząć tworzyć swoją aplikację. Nauczy Cię instalacji narzędzia Kotlin i konfiguracji IDE dla Twoich projektów. Poznasz również podstawową składnię języka i sposoby wykorzystania funkcji obiektowych tego języka.

Jest to kurs na poziomie średniozaawansowanym, który będzie wymagał podstawowej wiedzy programistycznej. Obejmuje takie tematy, jak funkcje programowania, pisanie kodów w Kotlinie i testowanie aplikacji. Po ukończeniu tego kursu uczestnicy będą mieli mocne podstawy w Kotlinie i będą mogli tworzyć aplikacje.

Kurs Kotlin: freeCodeCamp.org

Ten kurs Kotlin wprowadzi Cię w popularny język programowania. Ten kurs obejmuje podstawowe funkcje Kotlin, parametry funkcji, listy, mapy, tablice, metody klas, interfejsy, obiekty, klasy danych i standardową bibliotekę Kotlin.

Samouczek Kotlina dla początkujących: Donn Felker

Jeśli jesteś początkującym i szukasz pełnego kursu do nauki programowania Kotlin, możesz wybrać samouczek Kotlin dla początkujących. Po ukończeniu tych ponad 9 godzin filmu nawet początkujący będzie mógł pisać kody Kotlin, aby przyczynić się do projektów Kotlin. Niektóre tematy poruszane w tym kursie wideo to warunki, funkcje, obiekty, klasy danych, sekwencje, mapy i Kotlin REPL.

Programowanie Kotlina: Amazon

Ten zasób jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli chcesz nauczyć się Kotlina z książki, która zawiera kompletny przewodnik po języku programowania Kotlin. Uczy metod efektywnej pracy z Kotlinem, podając jasne wyjaśnienia i praktyczne przykłady głównych komponentów Kotlina i podstawowych interfejsów API.

Ponadto zapoznaje Cię ze środowiskiem programistycznym IntelliJ IDEA JetBrains. Po ukończeniu tej książki czytelnicy mogą tworzyć potężne aplikacje za pomocą Kotlina. Jako początkujący lub doświadczony programista możesz przeczytać to, aby poznać podstawowe i zaawansowane użycie Kotlina.

Kotlin w głębi: Amazon

Ta książka omawia wszystkie główne komponenty Kotlina, aby czytelnicy mogli z powodzeniem zaimplementować ten język do tworzenia aplikacji na różne platformy. Czytając go, możesz również wyeksportować bazy kodu Java do Kotlina.

Ten zasób przygotuje Cię do pracy nad bardziej wyspecjalizowanymi obszarami ekosystemu Kotlin, w tym aplikacjami na Androida, programowaniem natywnym, programowaniem po stronie serwera i udostępnianiem kodu na różnych platformach.

Książka obejmuje inne tematy, takie jak wykorzystanie standardowej biblioteki Kotlin, zastosowanie pakietu współprogramów Kotlin, możliwości obiektowe i funkcjonalne, podstawy różnych narzędzi programistycznych i platform itp.

Java na Kotlin: Amazon

Jeśli jesteś programistą Java, który chce nauczyć się Kotlina, ta książka jest dla Ciebie. Z tego zasobu możesz poznać kluczowe koncepcje Kotlina i jak pisać kod od podstaw za pomocą Kotlina.

Programowanie Androida za pomocą Kotlina: Amazon

Jeśli chcesz rozwijać aplikacje na Androida, ucząc się Kotlina, wypróbuj ten wnikliwy zasób. Uczy, jak przejść z Javy do Kotlina i jak zapewnić lepszą kontrolę nad obliczeniami asynchronicznymi za pośrednictwem Kotlina.

Ze wspomnianej książki dowiesz się również:

 • Podstawy Androida, takie jak system operacyjny, kontener aplikacji i jego elementy
 • Podstawy i ramy kolekcji Kotlin
 • Optymalizacje wydajności w celu zmniejszenia zużycia zasobów
 • Bezpieczeństwo wątków i zarządzanie współbieżnością
 • Wykorzystywanie kanałów do komunikacji między współprogramami
 • Ustrukturyzowane badanie współbieżności z współprogramami

Programowanie funkcjonalne w Kotlinie: Amazon

Ta książka o Kotlinie jest przydatnym źródłem do projektowania i pisania aplikacji Kotlin. Zawiera jasne przykłady, szczegółowe wyjaśnienia i ćwiczenia, dzięki którym dobrze poznasz swój temat. Tematy poruszane w tej książce wahają się od podstawowych, takich jak typy i struktury danych, po zaawansowane, takie jak przetwarzanie strumieniowe.

Co więcej, uczy różnych podejść do programowania funkcjonalnego, które możesz zaimplementować w prawdziwym świecie. Możesz także nauczyć się pisać z niego biblioteki kombinatorów. Każdy programista Kotlin może przeczytać tę książkę, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Nie ma potrzeby posiadania doświadczenia w programowaniu funkcjonalnym.

Jak tworzyć aplikacje na Androida za pomocą Kotlina: Amazon

Ta książka to obszerny przewodnik ułatwiający rozpoczęcie projektów programistycznych na Androida. Często programiści chcą tworzyć aplikacje na Androida 11, ale nie mają pojęcia, jak nauczyć się Kotlina. Ta książka omawia podstawy tworzenia aplikacji, które wzbogacą Cię o pewność siebie i umiejętności niezbędne do tworzenia aplikacji na Androida.

Z tej książki dowiesz się, jak wygląda cykl życia procesu tworzenia Androida. Oprócz tworzenia skalowalnych aplikacji za pomocą Kotlina uczy, jak publikować je w sklepie Google Play.

Po przeczytaniu tej książki programiści będą mogli używać standardowych bibliotek do analizowania danych i wstrzykiwania zależności. Uczy również programowania aplikacji w łatwy sposób przy użyciu komponentów architektury Google.

Ten zasób przyda się również podczas importowania danych zewnętrznych i stosowania wzorca repozytorium. Aby właściwie zrozumieć pojęcia omówione w tej książce, czytelnicy powinni mieć podstawową wiedzę na temat Kotlina lub mieć doświadczenie w innym języku programowania podobnym do Kotlina.

Wniosek

Kotlin to popularny język kodowania aplikacji przeznaczonych na urządzenia z systemem Android. Według StatCounter 71,54% urządzeń mobilnych na całym świecie to systemy Android. Eksperci sugerują, że w nadchodzących latach liczba ta gwałtownie wzrośnie.

Dlatego możesz chcieć nauczyć Kotlina, aby odnosić sukcesy w konkursie na tworzenie aplikacji na Androida. Zapoznaj się z tym artykułem, aby poznać przydatne kursy online, książki i filmy, które pomogą Ci zostać programistą Kotlin.

Możesz być również zainteresowany platformami o niskim kodzie lub bez kodu do tworzenia aplikacji mobilnych do użytku biznesowego lub osobistego.