3 Funkcje LinkedIn, które pomagają w lepszej sieci


Z LinkedIn korzystam już od dawna, mam na myśli ten okres we wcześniejszych latach, kiedy projekt był okropny, a strona działała bardzo wolno. Nigdy go nie porzuciłem i chociaż możesz przeczytać w Internecie, że zaangażowanie ludzi na Twitterze lub Facebooku umiera, nigdy tak naprawdę nie czytałeś podobnych rzeczy na temat profesjonalnego serwisu sieciowego. To dlatego, że wykonuje swoją pracę. Interfejs znacznie się poprawił, wciąż jest trochę powolny, aplikacje mobilne są czasami frustrujące, ale LinkedIn ma ogromną bazę użytkowników, której nie można po prostu włączyć z powrotem i jest to naprawdę dobry sposób na połączenie się z innymi profesjonalistami. Nie jest też pozbawiony funkcji, a oto trzy, które mogą pomóc w lepszej interakcji z połączeniami.

Ostatnia aktywność

LinkedIn w takiej postaci, w jakiej go znamy, służy do budowania profesjonalnych połączeń i możesz się do tego zabrać, wchodząc w interakcje z ludźmi w dyskusjach grupowych, angażując się w wiadomości oraz komentując lub udostępniając aktualizacje. To dość proste, ale jeśli masz nawet dwieście połączeń i wchodzisz w interakcje z może dwudziestoma pięcioma z nich, cała ta aktywność jest trudna do śledzenia. To coś w rodzaju spotkania z kimś, a potem zapomnienia o jego imieniu. LinkedIn ułatwia śledzenie rozmów dzięki funkcji Ostatnia aktywność. Pokazuje ostatnią aktywność kontaktu sprzed dwóch tygodni, a kiedy otwierasz od niego wiadomość, możesz zobaczyć krótką historię wiadomości, aby przypomnieć Ci, o czym rozmawiałeś.

wyświetl ostatnią aktywność

Notatki i przypomnienia

Łączysz się z ludźmi z różnych powodów. Jednym z wielu zastosowań LinkedIn jest polowanie na głowy. Rekruterzy wykorzystają go do pobieżnego sprawdzenia przeszłości. LinkedIn pozwala dodawać małe notatki, przypomnienia, a nawet sposób, w jaki spotkałeś kontakt na karcie Relacja. Możesz dodawać tagi, aby, jeśli jesteś rekruterem, szybko znaleźć osoby, które umieściłeś na liście. Przypomnienie jest przydatne, ponieważ zapewnia, że ​​nie zapomnisz o kontynuowaniu rozmowy.

linkedin notatki przypomnienia

Załączanie plików

Znalazłem wiele osób, które udostępniają oferty pracy na LinkedIn, ale każdy, kto to zrobił, wie, że nie możesz dobrze sformatować swojej aktualizacji. Nie ma nawet sposobu na dodanie łamania linii, a wtedy jest limit znaków (który uważam, że powinien zostać zwiększony). W końcu skracasz opis stanowiska, może wycinasz kilka rzeczy z wymagań. Zawsze możesz zamieścić link do oferty pracy online, ale jeśli możesz również załączyć ją jako plik, aby użytkownicy mogli ją łatwo wyświetlić.

linkedIn załącz plik

Czy na LinkedIn jest jakaś funkcja, z której często korzystasz? Daj nam znać w komentarzach, który z nich i jak go używasz.

x