4 najlepsze emulatory Androida w systemie Linux

Czy chcesz emulować aplikacje na Androida w systemie Linux? W przeszłości wypróbowałeś kilka aplikacji, ale nie wiesz, z których warto korzystać? Możemy pomóc! Oto 4 najlepsze emulatory Androida na Linuksa!

1. Anbox

Anbox to potężny system emulacji typu open source dla systemu Linux. Działa poprzez umieszczenie całego systemu operacyjnego Android w kontenerze. Ten kontener pozwala na ścisłą integrację z jądrem Linuksa i oferuje imponującą emulację aplikacji na Androida.

Istnieje wiele różnych emulatorów Androida w Linuksie, ponieważ modne stało się wymyślanie, jak uruchamiać aplikacje na PC. Jednak dzięki fantastycznej wydajności Anbox i głębokiej integracji z Linuksem powinien być Twoim pierwszym wyborem do emulacji.

Ważne funkcje

 • Anbox konteneryzuje cały system operacyjny Android, co oznacza, że ​​prawie każda aplikacja na Androida może działać natychmiast po wyjęciu z pudełka.
 • Ponieważ Anbox działa w kontenerze, system Android nie może uzyskać bezpośredniego dostępu do systemu operacyjnego Linux. W rezultacie Anbox jest bardzo bezpieczny.
 • Anbox ściśle integruje się z systemem operacyjnym hosta, co pozwala na szybką i responsywną emulację Androida.
 • Anbox może emulować aplikacje na Androida bez potrzeby wirtualizacji sprzętowej, co sprawia, że ​​aplikacje działają w systemie Linux na prawie natywnym.

Pobierz – Anbox

Ponieważ emulator systemu Android Anbox jest skomplikowanym programem do uruchamiania w systemie Linux, najlepiej go zainstalować za pośrednictwem Ubuntu Snap Store.

Aby uzyskać dostęp do emulatora Anbox Android, przejdź do ten link tutaj. Lub, jeśli nie rozumiesz, jak skonfigurować Anbox i potrzebujesz wskazówek, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

2. ARChon

ARChon to środowisko wykonawcze dla systemów Linux, Mac OSX i Windows. Działa w przeglądarce internetowej Chrome, a użytkownicy mogą go użyć do konwersji dowolnej aplikacji na Androida na aplikację kompatybilną z komputerem.

Środowisko wykonawcze ARChon nie jest emulatorem Androida. Zamiast tego korzysta z własnego środowiska uruchomieniowego Google / Android i umożliwia użytkownikom korzystanie z niego. Mimo to, mimo że nie jest emulatorem, radzi sobie całkiem dobrze z aplikacjami na Androida na Linuksie i warto to sprawdzić!

Ważne funkcje

 • ARChon może konwertować prawie każdą istniejącą aplikację na Androida z aplikacji niezgodnej z komputerem PC na aplikację działającą w technologii emulacji Androida na Androida w Chrome.
 • ARChon uruchamia aplikacje na Androida w przeglądarce Google Chrome, zamiast skomplikowanego środowiska wykonawczego, które wymaga znajomości wiersza poleceń systemu Linux.
 • ARChon działa nie tylko w systemie Linux, ale może także działać w systemie operacyjnym Chrome, Windows i Mac, zapewniając takie same wrażenia bez względu na platformę.
 • Kod jest open source, hostowany na GitHub, a każdy użytkownik może przyczynić się do ulepszenia projektu.

Pobierz – ARChon

Jeśli chcesz używać ARChon na komputerze z systemem Linux, musisz najpierw zainstalować przeglądarkę internetową Google Chrome. Aby go zainstalować, przejdź do przeglądarki Google Chrome strona pobierania. Po uruchomieniu Chrome przejdź do strony Strona ARChoni postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wymienionymi na stronie, aby uruchomić go na komputerze z systemem Linux.

3. Genymotion

Genymotion to komercyjny emulator Androida dla programistów aplikacji na Androida. Działa na komputerach Mac, Windows i Linux. Jednak pomimo tego, że Genymotion jest skierowany do programistów, działa również dla konsumentów, którzy chcą uzyskać wysokiej jakości emulację aplikacji na PC.

Ponieważ Genymotion kosztuje, ma wiele ekscytujących funkcji, takich jak zrzut ekranu aplikacji, zrzuty ekranu, przyspieszenie grafiki OpenGL, narzędzie wiersza poleceń i wiele więcej. Wystarczy powiedzieć, że jeśli poważnie myślisz o emulacji Androida, a darmowe aplikacje na Linuksa tego nie robią, skorzystaj z Genymotion!

Ważne funkcje

 • Genymotion pozwala użytkownikom zmienić rozmiar okien emulacji Androida, co jest bardzo rzadkie w emulacji Androida w innych programach.
 • Genymotion umożliwia użytkownikom robienie zrzutów ekranu i emulowanie ekranu emulowanego systemu operacyjnego z łatwością.
 • Dzięki Genymotion użytkownicy mogą „przeciągnąć i upuścić”, aby zainstalować aplikacje, eliminując żmudny proces pobierania aplikacji APK z Internetu i grzebiąc w systemie Android, podobnie jak w innych emulatorach.
 • Genymotion obsługuje wirtualizację procesora i OpenGL, a także emulację czujnika urządzenia (GPS, aparat itp.)

Pobierz – Genymotion

Jak wspomniano wcześniej, Genymotion nie jest wolnym oprogramowaniem. Jest to wysokiej jakości oprogramowanie programistyczne dla Androida. Jeśli desperacko potrzebujesz doskonałego emulatora Androida dla platformy Linux i nie masz nic przeciwko kosztom, przejdź do strona z cenami na Genymotion.com. Obecnie pobierają 136 USD rocznie za abonament „Indie” i 412 USD za użytkownika za abonament „Biznesowy”.

4. Android X86 przez VirtualBox

Android X86 nie jest emulatorem. Zamiast tego jest to pełny system operacyjny Android, który można zainstalować na komputerze. Możliwe jest jednak uruchomienie tego systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej w systemie Linux, dzięki czemu jest bardzo podobny do wielu emulatorów Androida w systemie Linux.

Najbardziej przekonującym argumentem dla Androida X86 jest to, że nie emuluje on systemu operacyjnego Android. Użytkownicy mają do dyspozycji cały system operacyjny i mogą uruchamiać wszystko, co potrafi telefon lub tablet z Androidem, co jest bardzo korzystne dla programistów potrzebujących urządzenia X86 lub dla tych, którzy chcą uruchamiać aplikacje na Androida, które po prostu nie działają w tradycyjnej emulacji .

Ważne funkcje

 • Android X86, gdy działa w VirtualBox, działa znacznie szybciej niż jakikolwiek emulator Androida na pulpicie Linux.
 • Ponieważ Android X86 nie jest emulatorem, instalacja usług Google Play nie jest wyzwaniem, od którego zależy obecnie wiele aplikacji.
 • Android X86 może zostać zainstalowany na komputerze i działać jak każdy inny system operacyjny, jeśli zdecydujesz się nie wirtualizować go na maszynie wirtualnej VirtualBox.
 • Android X86 otrzymuje regularne aktualizacje Androida, więc zawsze będziesz mieć stosunkowo nową wersję systemu operacyjnego.

Pobierz – Android X86

Aby uzyskać emulację systemu operacyjnego Android X86, odwiedź stronę OSBoxes.org. Mają wstępnie skonfigurowane maszyny wirtualne gotowe do użycia w VirtualBox. Możesz też pobrać obraz systemu operacyjnego z oficjalna strona Androida X86 jeśli wolisz to skonfigurować samodzielnie.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy jedne z najlepszych emulatorów Androida dla systemu Linux. To powiedziawszy, te 4 aplikacje to nie jedyne sposoby na uruchomienie Androida w systemie Linux. Jaki jest twój ulubiony emulator Androida na platformie Linux? Wyłącz dźwięk w sekcji komentarzy poniżej!

x