8 najlepszych aplikacji narciarskich (Android i iOS) do zainstalowania na telefonie

Narciarstwo to przyjemność. To, co sprawia, że ​​doświadczenie jest przyjemniejsze, to korzystanie z najlepszych aplikacji narciarskich, które przenoszą to doświadczenie na wyższy poziom. Czytaj dalej, aby poznać te aplikacje narciarskie.

Ferie zimowe i narty to niesamowita więź od dawna. Niezależnie od tego, czy jest to rodzinny piknik, czy pełna przygód wycieczka z przyjaciółmi zimą, narty znajdują się na szczycie listy. Ponieważ jazda na nartach jest sezonowa, nikt nie zdecydowałby się przegapić tego doświadczenia.

Narciarstwo zyskuje ostatnio na popularności, ponieważ jest jednocześnie zabawne, wymagające i łatwe do nauczenia. Ponadto wiadomo również, że jazda na nartach pomaga utrzymać nasz umysł i ciało bardziej produktywnymi i aktywnymi.

Możemy stwierdzić, że narty to świetny sport do przeżywania i spędzania czasu z najbliższymi. Planowanie wyjazdu na narty z rodziną lub przyjaciółmi może wydawać się trudne, ale jest tego warte i zapewni najlepsze wrażenia.

Dzisiaj na tym blogu omówimy niektóre z najlepszych aplikacji narciarskich, które pomogą poprawić Twoje wrażenia z jazdy na nartach.

Co to jest aplikacja narciarska?

Aplikacje narciarskie są specjalnie zaprojektowane dla narciarzy i snowboardzistów, aby pomóc im w uzyskaniu niezbędnych danych, takich jak mapy, prognoza pogody, śledzenie prędkości, odległości itp. Jednak wszystkie aplikacje mają unikalne funkcje i funkcje, dzięki którym są bardziej przyjazne dla użytkownika i pomocne.

Korzyści z używania aplikacji narciarskich

Ponieważ mamy jasność co do aplikacji narciarskich, omówmy korzyści płynące z korzystania z aplikacji narciarskich.

Efektywne planowanie podróży i wakacji

Wycieczki i wakacje to nie bułka z masłem. Trzeba upewnić się co do lokalizacji, miejsca do zamieszkania, sprawdzić temperaturę w tym miejscu i nie tylko. Poza tym wiemy, że planowanie zimowych wakacji jest o wiele trudniejsze niż letnie wyjazdy.

Jeśli planujesz jazdę na nartach, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na planowanie. Wtedy z pomocą przychodzą aplikacje narciarskie. Większość aplikacji Narciarstwo zawiera prognozę pogody i pomaga znaleźć najlepsze miejsca na narty w pobliżu.

Zarządzanie komunikacją

Aplikacje narciarskie bardzo pomagają w komunikacji. Wiele aplikacji narciarskich ma funkcje, które mogą pomóc w śledzeniu lokalizacji znajomych na żywo i wysyłaniu szybkich wiadomości. Poza tym na Apple Watch dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą uratować telefon przed uszkodzeniem bez odłączania Cię od znajomych.

Śledzenie aktywności

Aplikacje narciarskie pozwalają śledzić prędkość, pokonany dystans i nie tylko. Możesz także udostępnić te dane znajomym za pomocą tej samej aplikacji za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dokładne informacje o pogodzie

Jak wiemy, zimy są bardzo nieprzewidywalne i utrudniają czerpanie radości z jazdy na nartach. Te aplikacje zapewniają prognozy pogody nie tylko na jeden dzień, ale nawet na 7 dni, aby pomóc Ci odpowiednio wszystko zaplanować.

Funkcje, które musi mieć Twoja aplikacja narciarska

Aplikacje narciarskie rozwijają się z czasem i dodają bardziej zaawansowane funkcje, aby ich aplikacja była bardziej użyteczna i przenosiła aktywność na świeżym powietrzu na inny poziom. Ale zanim ślepo wybierzesz aplikację narciarską, upewnij się, że ma ona kilka podstawowych funkcji, takich jak te wymienione poniżej, aby była tego warta.

Śledzenie ruchów

Aplikacja narciarska musi mieć funkcję śledzenia, która mierzy Twoją codzienną aktywność, w tym prędkość, dystans, spalone kalorie itp., oraz zapewnia dzienne lub tygodniowe wskaźniki dotyczące Twoich postępów i osiągnięć.

Ta funkcja jest korzystna zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Jednak większość aplikacji narciarskich ma tę funkcję, ale wystarczy potwierdzić ją raz, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Prognoza pogody

Narciarstwo to aktywność na świeżym powietrzu, która całkowicie zależy od warunków śniegowych w danym obszarze, a pogoda jest nieprzewidywalna. Co zrobić, jeśli nagła burza, śliskie zbocze lub inne niebezpieczne warunki są dalej? W tym właśnie pomaga ta funkcja.

Prognozy pogody są niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Ta funkcja pomaga narciarzom wiedzieć, którego miejsca lub góry powinni unikać podczas jazdy na nartach lub snowboardzie.

Rezerwować

Ta funkcja umożliwia rezerwację noclegów, sprzętu narciarskiego, snowboardów, lekcji itp. Ta funkcja jest ważna, aby nie wpaść w kłopoty w ostatniej chwili.

Narciarstwo to sport sezonowy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dostaniesz tam zakwaterowania na czas. Dlatego wybór aplikacji narciarskiej, która pomoże Ci znaleźć najlepszy ośrodek i zakwaterowanie w tym samym miejscu, jest niezbędny.

Bezpieczeństwo

Ostatnią cechą jest zestaw bezpieczeństwa, który musi zawierać każda aplikacja narciarska. Głównym powodem tej funkcji jest utrzymywanie kontaktu ekipy ratowniczej z narciarzem i bezpieczne sprowadzenie go z nart.

Ta funkcja rejestruje lokalizację narciarza na żywo i często aktualizuje ją znajomym. Pomaga im to skuteczniej zlokalizować narciarza w przypadku jego zaginięcia na dłuższy czas.

Poza tym przed wyborem idealnej aplikacji narciarskiej na swoją podróż należy sprawdzić wiele innych niezbędnych funkcji, takich jak mapy, transmisje na żywo, komunikacja itp.

Przejrzyjmy listę najlepszych aplikacji narciarskich do wypróbowania.

Otwórz śnieg

OpenSnow to stara i niezawodna aplikacja z milionami użytkowników. Recenzje tej aplikacji mówią nam o całym pozytywnym wpływie, jaki wywarła ona na swoich klientów w ciągu 10 lat.

Przechodząc do swoich funkcji, OpenSnow dał przywilej zarówno użytkownikom Androida, jak i iOS. OpenSnow jest powszechnie znany ze swojej funkcji prognozowania pogody, ponieważ ma zespół lokalnych ekspertów, którzy codziennie aktualizują prognozę, aby użytkownicy mogli wygodnie jeździć na nartach.

Jest to przyjazna dla użytkownika i łatwa do zrozumienia aplikacja. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby uatrakcyjnić interfejs, dodając animacje prognozy na swoich mapach w wysokiej rozdzielczości.

Mapy tej aplikacji pomagają śledzić dym pożarów, podmuchy wiatru, opady itp. Co więcej, możesz śledzić dzisiejsze i ostatnie 7 dni prognozy w ciągu zaledwie kilku minut.

OpenSnow oferuje 12 unikalnych funkcji, dzięki którym jazda na nartach będzie bezpieczna i piękna. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich z nich tylko wtedy, gdy płacisz za subskrypcje. Jedynym minusem jest to, że zapewnia tylko 4 funkcje darmowym użytkownikom i jak najlepsze wykorzystanie aplikacji; musisz zapłacić od 29,99 USD do 39,99 USD (może się różnić) za roczną subskrypcję.

Trasy narciarskie

Aplikacja Ski Tracks Core Coders ma fantastyczne funkcje i informacje o śledzeniu. Jest to zaawansowana aplikacja przeznaczona specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów do śledzenia lokalizacji. Jeśli chodzi o kluczowe funkcje, najbardziej podobała mi się funkcja baterii, nagrywania i robienia zdjęć.

Te cechy wyróżniają ją spośród innych aplikacji i są niezawodne. Trasy narciarskie są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi iPhone’ami i pracowały nad zużyciem baterii. Aplikacja prawie nie wyczerpuje 4-5% baterii co godzinę, co jest bardzo niskim wynikiem w porównaniu z innymi aplikacjami.

Ponadto możesz także robić zdjęcia podczas jazdy na nartach, zapisywać lokalizację oraz rejestrować swoją prędkość i wysoką jakość lokalizacji za pomocą wskaźnika GPS.

Ski Tracks rejestruje i przechowuje statystyki narciarskie, nawet jeśli ekran jest zablokowany lub aplikacja działa w tle. Należy jednak zapisać dane po wstrzymaniu nagrywania.

Co więcej, możesz także udostępniać swoje rekordy i lokalizacje znajomym za pośrednictwem tej aplikacji. Ski Tracks to płatna aplikacja dostępna zarówno w wersji na iOS, jak i na Androida.

Na śniegu

Kiedy planujesz wakacyjny wyjazd na narty, wybór ośrodka to nie lada wyzwanie. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja OntheSnow. Funkcja „śnieg blisko mnie” w tej aplikacji śledzi i porównuje wszystkie ośrodki narciarskie w pobliżu oraz informuje o warunkach śniegowych w tym miejscu. Aplikacja zapewnia raporty śnieżne z ponad 2000 gór, takich jak Telluride, Jackson Hole itp.

Aplikacja OntheSnow jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja zapewnia również regionalne prognozy pogody od swoich ekspertów. Funkcja kamery internetowej pozwala użytkownikom zobaczyć aktualne i na żywo zdjęcia innych narciarzy podczas jazdy na nartach.

Ta bezpłatna aplikacja ulepsza swoje funkcje z każdą aktualizacją. Nowy widżet zakwaterowania i mapy szlaków turystycznych sprawiły, że jest to wygodniejsze dla użytkowników.

Śledzenie nart

Jeśli jesteś osobą, która lubi zapisywać prędkość jazdy na nartach, dystans i odwiedzoną lokalizację, to Ski Tracker jest dla Ciebie idealny. Aplikacja pozwala śledzić i oznaczać stok na mapie z pełnymi statystykami Twojej zimowej przygody.

Można również użyć tej aplikacji do śledzenia innych aktywności zimowych, takich jak skitouring, jazda na łyżwach, snowboardzie itp. Śledzenie nart okazało się pomocne zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących.

Dodatkowo funkcja „Szybka jazda” sprawiła, że ​​stała się bardziej popularna. Ta funkcja pozwala użytkownikowi osobno śledzić największą prędkość, czas i dystans, niezależnie od tego, który odcinek został zarejestrowany. Co więcej, możesz w mgnieniu oka udostępniać te zarejestrowane dane i informacje znajomym.

Z aplikacji Ski Tracker można korzystać zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja umożliwia bezpłatne wypróbowanie wersji premium przez 30 dni i dokonywanie zakupów w aplikacji w celu uzyskania dodatkowych funkcji i funkcji.

SkiRyś

Aplikacja SkiLynx jest bardzo dobrze znana ze swojej funkcji komunikacyjnej. Aplikacja działa dokładnie tak, jak aplikacja do komunikacji społecznościowej, która umożliwia tworzenie grup, czatowanie ze znajomymi i śledzenie wzajemnej lokalizacji w jednej aplikacji i kilku kliknięciach.

Aplikacja SkiLynx umożliwia użytkownikom utworzenie prywatnej grupy i śledzenie na żywo lokalizacji jazdy każdego innego członka. Jego istnienie i użyteczność w zegarku Apple czynią go bardziej wyjątkowym. Możesz korzystać z całej aplikacji na zegarku bez obawy o uszkodzenie lub zgubienie telefonu na śniegu.

Aplikacja nie ogranicza się tylko do tego. Mają dodatkowe funkcje, takie jak śledzenie prędkości, przebytej odległości itp., a jednocześnie pozostają w kontakcie ze znajomymi. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wybierasz się na narty z grupą ludzi, jest to obowiązkowa aplikacja dla użytkowników Androida i iOS.

Śnieżynka

Głównym celem twórców Snowledge jest zapewnienie miłośnikom nart i snowboardu aplikacji, która bez żadnego wysiłku łączy wszystkie ich wymagania pod jednym dachem. Ta aplikacja to połączenie wszystkich funkcji, o które proszą narciarze i jeźdźcy.

Ta aplikacja zapewnia wszystko, od planowania podróży po śledzenie lokalizacji. Ta aplikacja oferuje różne funkcje, takie jak badanie warunków śniegowych, przeszukiwanie pobliskich ośrodków, informowanie na bieżąco o aktualnych konkursach itp.

Poza tym inną cechą, która uczyniła go bardziej sympatycznym, jest komunikacja z przyjaciółmi, takimi jak SkiLynx. Ale to, co czyni go wyjątkowym, to możliwość łączenia się nie tylko z rodziną lub przyjaciółmi, ale także z innymi narciarzami i jeźdźcami z całego świata. Możesz zobaczyć ich zdjęcia, lokalizację i nie tylko.

Ponieważ możesz łączyć się z innymi narciarzami, możesz także przesyłać zdjęcia i dostosowywać swój profil. Właśnie dlatego Snowledge jest znana jako narciarska aplikacja społecznościowa. Możesz ją pobrać na swoje urządzenia z Androidem i iOS.

Jollyturns

Jollyturns to gotowa do użycia aplikacja. W przeciwieństwie do innych aplikacji dostarcza mapy i informacje o wszystkich kurortach, górach itp., aby pomóc Ci skręcić w prawo lub odwiedzić właściwe miejsce.

Jollyturns jest dostępny w przeglądarkach, iOS, Android i Apple Watch. Aplikacja oferuje mapy 2D ponad 2500 ośrodków narciarskich na całym świecie na Twoim urządzeniu. Pokazują również inne istotne lokalizacje tras narciarskich, wyciągów, restauracji itp.

Jollyturns to fantastyczna aplikacja, która pozwala uzyskać szczegółowe informacje i wspaniałe wrażenia na stokach górskich bez dodatkowego wysiłku. Mylisz się, jeśli masz wątpliwości, czy musisz pobrać inną aplikację do śledzenia i komunikacji podczas jazdy na nartach. Jollyturns zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak udostępnianie znajomym, śledzenie prędkości, pokonanego dystansu itp. Wszystko w jednym miejscu.

FATMAP

FATMAP jest zalecany do uprawiania sportów górskich, takich jak jazda na rowerze, jazda na rowerze, turystyka piesza itp., a nie tylko jazda na nartach. Najbardziej podoba mi się mapa offline w tej aplikacji, jeśli mówimy o funkcjach. Możesz wyszukać żądaną lokalizację, pobrać mapę i korzystać z niej bez połączenia z Internetem. Pomaga to oszczędzać baterię i docierać do celu bez żadnych ograniczeń.

Ponadto FATMAP zapewnia trójwymiarowe mapy zewnętrzne z aktualnymi informacjami, w tym nazwami szczytów, rzekami, ścieżkami itp., umożliwiającymi szybką nawigację i lokalizację. Dodatkowo, jeśli jesteś osobą, która uwielbia nagrywać swoją podróż, jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, ponieważ możesz zarejestrować swoją przygodę w aplikacji.

FATMAP oferuje również funkcje umożliwiające łączenie się z innymi narciarzami lub jeźdźcami i informuje Cię na bieżąco o ośrodkach, wyciągach itp. Aplikacja umożliwia zakupy w aplikacji dla dodatkowych funkcji i jest dostępna dla użytkowników Androida i iOS.

Wniosek

Narciarstwo to sport, który od dawna cieszy się dużą popularnością. Uzupełnia pragnienie przygody i zabawy jednej osoby jednocześnie. Kilka aplikacji narciarskich online zapewnia narciarzom podobne funkcje i kilka unikalnych funkcji. Ale najważniejsze jest to, która funkcja jest dla Ciebie priorytetowa.

Kończąc blog myślą przewodnią, że większość aplikacji narciarskich wykorzystuje GPS do śledzenia lokalizacji. To szybciej wyczerpuje baterię. Dlatego wybierz mądrze aplikację, aby uniknąć nadmiernego rozładowania baterii urządzenia.

Możesz także zapoznać się z aplikacjami do planowania podróży na następne wakacje.

x