8 najlepszych muzycznych usług Smart Link do użytku dzisiaj

Bycie dobrym muzykiem nie wystarczy, aby odnieść sukces jako artysta.

Musisz również skupić się na strategii marketingowej, a nic nie jest lepsze niż inteligentne linki muzyczne do zarządzania działaniami marketingowymi i promocyjnymi.

W dzisiejszych czasach pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie dla marketingu Twojej muzyki. Oprócz brandingu i stałej obecności w sieci, artyści muszą uważać na to, jak i gdzie prezentują swoje linki.

Inteligentne linki do muzyki mogą pomóc w promocji muzyki, oferując słuchaczom wiele opcji słuchania Twojego utworu, zapewniając jednocześnie dane analityczne i inne atrybuty marketingowe.

Istnieje wiele platform streamingowych – między innymi YouTube, Spotify i Apple Music. Współcześni słuchacze są losowo rozmieszczeni na tych platformach. Teraz możesz się zastanawiać, jak zaoferować swoim odbiorcom linki do wszystkich tych witryn. To tutaj pojawia się inteligentne łącze muzyczne.

Smart Link to udostępniany adres URL, którego fani mogą używać do automatycznego przekierowywania fanów do preferowanej usługi przesyłania strumieniowego. Zazwyczaj usługi inteligentnego łącza muzycznego oferują stronę internetową zawierającą wszystkie inteligentne łącza. W ten sposób pozwala odbiorcom wybrać, gdzie chcą słuchać lub pobierać muzykę.

Ta strona docelowa, zawierająca wszystkie linki do inteligentnych stron, działa również jako strona promocyjna lub wizytówka muzyka. Możesz udostępnić stronę i śledzić odwiedzających.

W przeciwieństwie do zwykłych adresów URL, inteligentne linki są krótkie. Używa również odpowiednich słów w linku, dzięki czemu odbiorcy mogą to łatwo zapamiętać. Ponadto markowy adres URL zapewnia odwiedzającym, że kliknięcie tego linku przeniesie ich do zaufanej witryny.

Jednym z przykładów inteligentnego łącza muzycznego jest https://lnk.to/albummirrorme. Klikając ten link, publiczność może przejść do strony, która zawiera linki do wszystkich platform, na których album jest dostępny do słuchania.

Inteligentne linki są responsywne i można je umieszczać we wszystkich formatach urządzeń. Oprócz linków do platform strumieniowych, na których dostępne są Twoje utwory, może również wyświetlać linki do zakupu płyt, nadchodzące wydarzenia, listy odtwarzania i linki do Twojego profilu w mediach społecznościowych.

To potężne narzędzie cyfrowe do marketingu pozwala zapewnić ludziom łatwy dostęp do muzyki, a tym samym zwiększyć liczbę strumieni muzycznych i sprzedaż. Umieszczając wszystkie linki do profilu w sieci społecznościowej w jednym miejscu, inteligentny link pomaga również rozwijać grono fanów.

Korzystając z takich linków, muzycy nie tylko będą mieli czystą biografię, ale mogą również zaoferować swoim słuchaczom przyjemne wrażenia. Tworząc inteligentne łącze za pomocą usługodawcy, otrzymujesz również różne dane analityczne, takie jak łączna liczba odwiedzin każdego łącza, demografia odbiorców, współczynniki klikalności itp.

Dzięki tym danym możesz lepiej zrozumieć swoich odbiorców, np. jakie usługi preferują bardziej. Dzięki temu możesz w przyszłości tworzyć spersonalizowane kampanie dla odbiorców.

#1. Te linki oferują dokładne i wiarygodne dane analityczne dotyczące działań Twoich obserwujących, które pomagają tworzyć strategie marketingowe.

#2. Za pomocą tych linków możesz utworzyć stronę artysty lub wytwórni, aby wyświetlić wszystkie swoje utwory, daty tras koncertowych i konta społecznościowe.

#3. Możesz również dostosować te linki do swoich potrzeb związanych z marką i doświadczeniem użytkownika.

#4. Inteligentne linki do stron są również idealne do promocji wydarzeń ukierunkowanych geograficznie poprzez importowanie nadchodzących wydarzeń.

#5. Możesz udostępnić te linki za pomocą kodu QR. Zeskanowanie kodu przeniesie odbiorców bezpośrednio na Twoją stronę artysty.

Jak można się spodziewać, światowy przemysł muzyczny odnotował w ostatnich latach gwałtowny wzrost. Dlatego artyści muszą wymyślać innowacyjne i kreatywne podejścia, aby przyciągnąć uwagę maksymalnej publiczności.

Chociaż istnieje wiele platform, na których można zaprezentować swój talent i nawiązać kontakt z fanami, może być trudno zdecydować, którą witrynę lub link udostępnić odbiorcom. Jednocześnie obciążanie obserwujących tonami linków nie jest dobrym pomysłem.

Inteligentne łącza stały się niezwykle popularne wśród muzyków, oferując inteligentne rozwiązanie tej zagadki. Mogą stworzyć jedną stronę docelową z linkami do wszystkich serwisów streamingowych muzyki, kont mediów społecznościowych i stron internetowych.

Wreszcie mogą udostępnić ten link, z którego fani mogą uzyskać dostęp do wszystkich swoich treści muzycznych. Inteligentny link do tej strony można udostępniać w mediach społecznościowych, opisach filmów na YouTube, forach, grupach, biuletynach e-mailowych, wizytówkach i gdziekolwiek indziej.

Marketing muzyki jest łatwy, ponieważ ludzie słuchają piosenek od tysięcy lat. Ale podcasty są stosunkowo nową treścią audio i wymagają dodatkowej uwagi, ponieważ konsumenci nie mają świadomości. Dlatego strona docelowa Twojego podcastu powinna być pouczająca i ekscytująca; i musi zawierać łatwo dostępne łącza do aplikacji do dystrybucji treści.

Łącze do fal to specjalistyczne narzędzie marketingowe, które pomaga podcasterom zwiększać liczbę fanów, odbiorców i wreszcie przychody. Pozwala tworzyć responsywne inteligentne łącze do nadchodzących lub istniejących podcastów.

Na stronie docelowej możesz umieścić następujące zasoby:

 • Logo marki lub obraz fragmentu treści.
 • Tytuł podcastu i nazwa twórcy treści.
 • Podsumowanie podcastu.
 • Twoje media społecznościowe obsługują.
 • Ikony z linkami do Spotify, YouTube, Slack itp.

Inne główne funkcje linków do strony docelowej podcastów z Wavve Link to zbieranie wiadomości e-mail, analiza słuchaczy, synchronizacja odcinków i bezpłatny niestandardowy link do profilu Wavve Link.

Feature.fm

Feature.fm oferuje szereg usług marketingu muzycznego wraz z inteligentnymi linkami. Jego usługi są skalowalne. Dlatego też, niezależnie od tego, czy jesteś dużym przedsiębiorstwem produkującym muzykę, agencją marketingu muzycznego, czy artystą solowym, aplikacja internetowa jest odpowiednia dla wszystkich aspektów.

Oprócz świadczenia usług inteligentnych linków zapewnia również dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi marketingowych, takich jak pakiet reklam, dane o odbiorcach i strony akcji.

Mówiąc o linkach muzycznych, możesz umieścić je na dynamicznej stronie docelowej, aby nawiązać kontakt z fanami, przeprowadzić analizę behawioralną odbiorców i zbierać dane. Poza tym inteligentne łącze pomoże Ci przekierować odbiorców na różne platformy dystrybucji muzyki online, na których dostępne są Twoje utwory.

Na poziomie wykonawcy możesz wypróbować bezpłatny abonament z ograniczonymi usługami, takimi jak 7-dniowa analiza danych, wstępne zapisy na poziomie podstawowym i nieograniczona liczba inteligentnych linków.

Linkfire

Linkfire to kolejny niezawodny dostawca usług, gdy musisz rozpowszechniać swoje albumy muzyczne wśród mas za pomocą inteligentnych linków do stron. Oparta na chmurze aplikacja Linkfire umożliwia promowanie towarów, nowych wydań, biletów na wydarzenia i tak dalej. Docierając do mas, aplikacja zbiera również dane analityczne dotyczące pobrań, odtworzeń i sprzedaży utworów.

Istnieją cztery rodzaje inteligentnych linków oferowanych artystom i firmom przez Linkfire. To są:

 • Linki przedpremierowe, aby zwiększyć liczbę transmisji w dniu premiery.
 • Linki marketingowe Release pomogą Ci sprawić, że Twoja muzyka stanie się wirusowa.
 • Istnieje link Bio, który pomaga artystom prezentować całą zawartość na jednej intuicyjnej stronie docelowej z różnymi przyciskami wezwania do działania.
 • Łącze Nagroda umożliwia uhonorowanie fanów i odbiorców premium tajnymi treściami, bezpłatnymi gadżetami, kuponami rabatowymi i konkursami.

Linkfire ma różne plany subskrypcji dla osób fizycznych, firm i przedsiębiorstw. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem muzycznym, pobierz bezpłatną wersję próbną planów Starter lub Pro i wypróbuj narzędzie.

Linktree

W przeciwieństwie do swoich konkurentów, Linktree to wielki rynek dla kreatywnych ludzi, takich jak artyści muzyczni, kompozytorzy, piosenkarze itp. Jeśli masz profil Linktree, nie musisz się martwić wieloma inteligentnymi zasobami, narzędziami lub usługami.

Linktree generuje pojedynczy link Bio dla Twoich kreatywnych treści, towarów, profilu itp. Możesz umieścić link na stronach mediów społecznościowych, podpisach e-mail i witrynach internetowych, aby umożliwić widzom bezproblemowy dostęp do treści, biletów na wydarzenia, konkursów i tak dalej.

Jeśli planujesz szeroko zakrojone taktyki marketingowe i rozpowszechnianie informacji w świecie offline, możesz to zrobić za pomocą drukowalnych kodów QR dla łącza Linktree Bio. Umieść drukowane broszury strategicznie, aby ludzie mogli zeskanować kody QR i uzyskać dostęp do treści za pomocą smartfona.

Linktree pozwala również zarabiać na kreatywności poprzez sprzedaż produktów lub usług. Możesz zbierać przychody z linków marketingu afiliacyjnego, wskazówek, sprzedaży towarów, usług kreatywnych i nie tylko.

ToneDen

Z ToneDen, możesz zautomatyzować zadania marketingu w mediach społecznościowych i skupić się bardziej na kreatywnej produkcji treści. Oprócz różnych kampanii, garniturów i narzędzi do generowania świadomości Twojej marki w mediach społecznościowych, możesz skorzystać z automatycznego narzędzia do tworzenia inteligentnych linków.

Dlatego nie musisz zatrudniać menedżera kampanii w mediach społecznościowych i dzielić się swoimi przychodami. Zamiast tego zostań swoim własnym menedżerem marketingu z różnymi aplikacjami internetowymi od ToneDen. Jego samoobsługowe narzędzie do inteligentnych łączy umożliwia tworzenie linków marketingowych dla:

 • Transmisja na żywo
 • Podcast
 • Muzyka
 • Wycieczka
 • Wydarzenie
 • Zbiórka funduszy

Linki marketingowe będą zawierać istotne elementy promocji treści, takie jak usługi strumieniowego przesyłania muzyki, niestandardowe fragmenty wideo/zdjęć, krótkie linki z tagami śledzenia partnerów itp. Podczas uruchamiania nowego albumu lub utworu, TonDen pozwoli Ci dodać wstępne zapisy w Apple Music, Spotify , YouTube Premium i inne aplikacje do dystrybucji treści muzycznych.

Posłuchaj tego

Przekierowywanie fanów, odbiorców lub klientów na właściwe strony docelowe może być trudne, jeśli zastosujesz metody ręcznej dystrybucji linków. Zamiast tego zarejestruj się na Listen.lt oraz wykorzystać zautomatyzowane i inteligentne przekierowywanie konsumentów treści. Ta platforma oferuje różne spersonalizowane usługi inteligentnego łączenia dla następujących branż:

 • Etykiety płytowe
 • Zespoły
 • Dystrybutorzy muzyki
 • Majors
 • Muzycy

Ta platforma marketingu muzycznego obsługuje wiodące aplikacje do dostarczania treści muzycznych, takie jak Google Play, YouTube, SoundCloud, Deezer, Spotify, iTunes i Apple Music.

W Listen.It możesz utworzyć jedno inteligentne łącze do istniejącej treści muzycznej, albumów lub przedpremierowych. Link przeniesie odbiorców na inteligentną stronę docelową, na której możesz zbierać analizy ruchu, geolokalizować swoje treści, oferować wsparcie fanów i wyświetlać platformy do strumieniowego przesyłania muzyki.

Listen.It tworzy odpowiedzialne linki. Dlatego jedno łącze nadaje się do smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów i wszystkich innych rodzajów ekranów.

Wzmacniać

Chociaż różne platformy oferują inteligentne łączenie muzyki za pomocą konwencjonalnych technologii Web 2.0, Wzmacniać idzie o krok do przodu, aby włączyć Web 3.0. Dla twórców muzyki, którzy chcą zmaksymalizować swoje przychody dzięki NFT i kryptowalutom, a także konwencjonalnemu marketingowi, Amplify jest koniecznością.

Jest to platforma należąca do społeczności. Członkowie społeczności współdziałają w celu opracowania planu projektu, budowania narzędzi i udzielania korepetycji nowoprzybyłym. Amplify daje artystom muzycznym szansę na zwiększenie zakresu zarobków dzięki zdecentralizowanym aplikacjom finansowym (DeFi) i NFT.

Ponieważ narzędzie jest oparte na społeczności, nie ma opłat abonamentowych za korzystanie z jego usług. Możesz korzystać z nieograniczonej liczby stron linków, linków Bio, szablonów linków, zaawansowanych analiz, linków do darowizn na stronie, niestandardowych subdomen i wielu innych.

Najczęściej używanymi usługami marketingu muzycznego tej platformy są Bio Links i Release Smart Links. Łącze Bio umożliwia dodanie profilu artysty, osadzeń z YouTube/Soundcloud/Audiomack, wyskakujących okienek przechwytywania wiadomości e-mail, ikon społecznościowych itp. Łącza do wydania umożliwiają podobne funkcje oraz wstępne rezerwacje treści, informacje o albumie itp.

MusicJet

Marketing muzyczny polega na kreatywności w treści, na stronie docelowej i łatwym dostępie do uchwytów w mediach społecznościowych. MusicJet to kolejne popularne narzędzie, które pozwala robić to wszystko wydajnie i oszczędnie.

Po pierwsze, możesz wypróbować to narzędzie, aby dystrybuować inteligentny link do strony docelowej treści. Inteligentna strona może zawierać różne komponenty, takie jak informacje o muzyce, bilety na wydarzenia, subskrypcja Twojego albumu za pośrednictwem Spotify lub Apple Music, produkty marki i tak dalej.

Otrzymasz również pulpit nawigacyjny analizy marketingowej, w którym możesz zarządzać kampaniami marketingowymi. Agencje lub firmy produkujące muzykę mogą używać tego panelu do zarządzania wieloma artystami i ich kampaniami.

Najlepsze jest to, że możesz korzystać z wielu funkcji za darmo przez całe życie lub subskrybować dożywotni pakiet, aby zarządzać maksymalnie 25 artystami z jednego konta.

Zawijanie

Nasze szczegółowe omówienie inteligentnego łącza muzycznego pomoże Ci zrozumieć podstawy inteligentnych łączy. Istnieją dziesiątki opcji, a tutaj omówiono tylko najlepsze nazwy.

Ponieważ większość platform oferuje bezpłatne wersje próbne, powinieneś skorzystać z tego przed podjęciem ostatecznej decyzji. Teraz, gdy wiesz, czego oczekiwać od usług inteligentnych łączy, możesz łatwo wybrać odpowiednią usługę zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Możesz sprawdzić niektóre z najlepszych aplikacji do produkcji muzyki.