9 generatorów słonecznych do domu dla zrównoważonych kopii zapasowych energii

W obecnych czasach, kiedy mamy do czynienia z niedoborem paliw i źródeł energii, zastosowanie generatora słonecznego w domu jest jedną z najlepszych innowacji.

Generatory słoneczne to wspaniały sposób na uzyskanie dodatkowej energii, która może się przydać w różnych sytuacjach, w których potrzebna jest energia elektryczna, ale energia elektryczna nie jest dostępna.

Dzięki temu możesz zabrać ze sobą energię słoneczną, gdziekolwiek jesteś, korzystając z generatorów słonecznych! Ponieważ wiele generatorów słonecznych jest przenośnych i łatwych w użyciu, zapewniają one niskoemisyjną opcję energii dla tych, którzy stale poruszają się po miejscach lub chcą mieć zapasową energię elektryczną w sytuacji awaryjnej.

Generator słoneczny wytwarza moc równoważną tej wytwarzanej przez inne typy generatorów, a jednocześnie jest bardziej przyjazny dla środowiska.

W tym artykule dowiemy się, czym są generatory słoneczne i jak działa generator słoneczny do domu. Dowiemy się również, jak wygląda ogólna wydajność generatora słonecznego do domu i jak długo może on wytrzymać nasze urządzenia w sytuacjach awaryjnych.

Omówimy również trudności w konfiguracji i instalacji tych urządzeń. Na koniec omówimy 10 generatorów słonecznych do domu w celu zapewnienia zrównoważonego zasilania.

Czym są generatory słoneczne?

Generator słoneczny to świetna technologia zasilana energią słoneczną. Działa zgodnie z panelami słonecznymi, ponieważ bez nich generator słoneczny nie może generować energii. Panele słoneczne wychwytują energię lub promienie z paneli. Energia jest następnie pobierana z paneli słonecznych przez generator słoneczny i magazynowana w nim.

Tak więc każde urządzenie, które wykorzystuje energię słoneczną, nazywane jest generatorem energii słonecznej. Energia słoneczna jest również wychwytywana przez panele słoneczne na przenośnym generatorze słonecznym, który następnie przechowuje ją w baterii do późniejszego wykorzystania.

Większość ludzi korzysta z generatorów słonecznych podczas biwakowania, trekkingu, pływania łódką i innych aktywności na świeżym powietrzu. Te generatory słoneczne działają dla takich osób jak przenośne elektrownie.

Obecnie jest również używany w domach, aby zapewnić dostępność dodatkowego źródła zasilania w przypadku problemów z rzeczywistym źródłem zasilania. Generatory słoneczne są również stosowane w światłach ulicznych, oświetleniu zewnętrznym, urządzeniach zewnętrznych i niektórych urządzeniach wewnętrznych.

Jaka jest praca generatorów słonecznych w domu?

Przenośne panele słoneczne, regulator ładowania słonecznego, bateria słoneczna i falownik to cztery główne części generatora słonecznego. Generatory słoneczne działają w parze z panelami słonecznymi i niektórymi magazynami energii słonecznej. Możesz wykorzystać światło słoneczne jako źródło energii, a następnie przechowywać je za pomocą paneli słonecznych.

Generator słoneczny do domu jest dostępny jako część kompleksowego pakietu energii słonecznej lub możesz kupić osobno panel słoneczny, generator słoneczny i baterię słoneczną.

Generator nie będzie działał poprawnie bez choćby jednego elementu lub nie będzie działał w ogóle. Generatory napędzane energią słoneczną stanowią przełom ze względu na wzajemne oddziaływanie wszystkich tych części.

Panele słoneczne generują prąd stały (DC), a następnie są przesyłane przez kontroler ładowania. Bateria to miejsce, w którym cała energia słoneczna jest zatrzymywana do późniejszego wykorzystania, a kontroler ładowania kontroluje napięcie dostarczanej do niego energii. Obecnie większość sprzedawanych generatorów słonecznych stanowią baterie litowo-jonowe.

Kiedy musisz wykorzystać energię zmagazynowaną w akumulatorze, falownik zamienia energię elektryczną w prąd przemienny lub prąd przemienny, z którego korzysta większość urządzeń i gadżetów. Generatory słoneczne są zazwyczaj wyposażone w złącza USB, gniazdka prądu przemiennego i wiaty samochodowe 12 V, które umożliwiają ładowanie kilku urządzeń.

Jak wygląda ogólna pojemność takich urządzeń i jak długo może wytrzymać nasze urządzenia w sytuacjach awaryjnych?

Należy pamiętać, że domowy generator słoneczny jest używany tylko w ekstremalnych okolicznościach, takich jak przerwa w dostawie prądu. Takie sytuacje wymagałyby mniejszego zużycia energii niż zwykle. Niektóre modele generatorów słonecznych są modułowe.

Jednak większość generatorów słonecznych, które zwykle mają moc od 500 do 1000 Wh, nie jest w stanie wyprodukować tak dużej ilości energii elektrycznej. Dzięki tej funkcji wydajność generatora jest znacznie zwiększona, co sprawia, że ​​domowe źródło zasilania awaryjnego jest praktycznym wyborem. Generator słoneczny będzie wytwarzał lepszą energię elektryczną, im więcej ma watów.

Podczas kryzysów, takich jak przerwy w dostawie prądu, możesz wykorzystać tę zieloną energię do uruchamiania świateł i wentylatorów, podgrzewania wody i ogrzewania pokoju. Czas pracy generatora słonecznego jest ograniczony. Zależy to od tego, ile energii potrzebują wybrane urządzenia elektryczne i ile cennych watogodzin może dostarczyć Twoje urządzenie z generatorem energii słonecznej.

Obliczenia stają się niezwykle ważne, jeśli używasz generatora energii słonecznej do zasilania świateł, wentylatorów lub wentylatorów przez całą noc.

Całkowitą ilość potrzebnej mocy (w watach) oblicza się, mnożąc moc znamionową obciążenia elektrycznego przez ilość tej jednostki dla każdego urządzenia. Mówiąc najprościej, możesz określić, jak długo generator słoneczny może działać, dzieląc dostępne watogodziny przez potrzebną moc.

Jak skomplikowana jest konfiguracja i instalacja tych urządzeń?

Wykorzystanie kosztownych materiałów sprawia, że ​​cały zestaw generatorów słonecznych jest dość kosztowny. Również brak wykwalifikowanych osób do realizacji projektu jest jedną z największych przeszkód w instalacji generatorów słonecznych. Zrozumienie złożoności tych systemów generujących energię słoneczną wymaga pewnego przeszkolenia.

Inną kwestią jest sposób, w jaki tworzone są transakcje zakupu generatorów słonecznych, w których konsument płaci za panele, sprzęt i instalację.

Firma albo samodzielnie instaluje panele, albo angażuje niezależnych instalatorów po dostarczeniu elementów. W tych umowach czasami jest niejasne, kto pokryłby rachunek za naprawy, jeśli panel słoneczny nie działa prawidłowo.

Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że generatory słoneczne są naprawdę dobre dla domów i środowiska. Ale wybór odpowiedniego generatora słonecznego do domu może być trudny.

Poniżej znajduje się lista 10 generatorów słonecznych do Twojego domu, które mogą pomóc w zapewnieniu trwałego zasilania awaryjnego.

BLUETTI AC200MAX

Zestaw generatora słonecznego BLUETTI AC200MAX + 3 * PV200 składa się z falownika czystej fali sinusoidalnej o mocy 2200 W AC z przepięciem 4800 W. Ma pojemność 2048 Wh i baterię LiFePO4 z ponad 3500 cyklami życia. Jego pojemność można również rozszerzyć do 6144Wh z 2×B230 lub 8192Wh z 2×B300.

Ma 7 sposobów ładowania: AC, solar, samochód, generator, akumulator ołowiowy, podwójne AC i opcje ładowania AC + solar. Generator słoneczny Bluetti może zapewnić maksymalną moc słoneczną od 900W do 1400W. Ma szybki podwójny proces ładowania, który składa się z zasilacza słonecznego i sieciowego. Wreszcie, ma inteligentną kontrolę i może być monitorowany w aplikacji BLUETTI.

Generator solarny EF ECOFLOW Delta Max (2000)

Dzięki panelom słonecznym o mocy 160 W, kontroler DELTA Max (2000) MPPT zapewnia pełne ładowanie bez wytwarzania hałasu i zanieczyszczeń. Posiada moc wyjściową 2400W umożliwiającą jednoczesne zasilanie do 15 urządzeń.

Dzięki włączonemu trybowi X-Boost może również zasilać urządzenia o mocy 3400 W. Oznacza to, że możesz nadal korzystać z lodówki, suszarki i innych urządzeń nawet podczas przerwy w dostawie prądu lub braku prądu.

Panel słoneczny o mocy 160 W jest odporny na warunki atmosferyczne i wodoodporny, dzięki czemu idealnie nadaje się do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kemping, wspinaczka skałkowa i trekking. Można go całkowicie naładować z gniazdka ściennego w 1,8 godziny.

Podwójne ładowanie łączy prąd zmienny i inteligentny generator z niezrównaną prędkością na rynku. Może być używany na zewnątrz jako generator słoneczny + prąd przemienny lub generator słoneczny + inteligentny.

Generator słoneczny Geneverse dla domów

Generatory słoneczne Geneverse oferują najbardziej niezawodne źródło zasilania awaryjnego. Ponieważ ogniwa akumulatorów są przeznaczone do pojazdów elektrycznych, są bezpieczne i niezawodne. Każda z przenośnych elektrowni generatora słonecznego ma pojemność 1002 Wh. Po jednym ładowaniu zapewnia zasilanie na 7 dni dla Twoich podstawowych urządzeń i domowych gadżetów.

Zawiera trzy gniazda prądu przemiennego z czystymi falami sinusoidalnymi, które mogą obsłużyć 1000 W mocy znamionowej i 2000 W mocy udarowej przy 110 V. Dodatkowo posiada dwa wyjścia USB-C z PD 18W, jedno USB-A z 5V/2,4A, jedno USB-A z Qualcomm Quick Charge 3.0 i jedno gniazdo samochodowe 12V/10A.

Możesz tankować za pomocą generatora energii słonecznej SolarPower ONE, gniazdka sieciowego lub samochodu. Ma składaną, przenośną konstrukcję z regulowaną podpórką.

Generator słoneczny Jackery 1000

Aby stworzyć przyjazne dla środowiska, ciche i praktyczne rozwiązania energetyczne, Jackery Solar Generator 1000 składa się z dwóch paczek paneli słonecznych SolarSaga 100W i Portable Power Station Explorer 1000.

Posiada trzy czyste sinusoidalne gniazda AC, dwa porty USB-C i jeden port szybkiego ładowania. Ma moc operacyjną 1000 W, moc udarową 2000 W i większą pojemność 1002 Wh.

Wszystkie Twoje urządzenia, w tym lodówkę i ekspres do kawy, można ładować przez połączenie 3.0. W SolarSaga 100W znajduje się jeden port USB-A i jeden port USB-C. Solar Generator 1000 jest przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje energię słoneczną i prawie nie emituje.

EF ECOFLOW Delta Max (1600)

Przenośna elektrownia EcoFlow DELTA Max (1600) z mocą wyjściową 2000 W AC może z łatwością zasilić Twój domowy sprzęt. Wykorzystując technologię 2800 W X-Boost, może zasilać system klimatyzacji, grzejniki i inne urządzenia o dużej mocy.

Do tworzenia kopii zapasowych w domu ma sporą pojemność 1612 Wh, którą można zwiększyć do 5644 Wh, podłączając dodatkowy akumulator. Możesz użyć podwójnego ładowania, aby sparować inteligentny generator z AC, aby uzyskać jeszcze szybsze stawki.

Do użytku na zewnątrz oferuje pary takie jak energia słoneczna + AC lub energia słoneczna + inteligentny generator. Dodatkowo monitoruje i chroni Twoje przedmioty w czasie rzeczywistym dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania baterią (BMS). Niezawodność jest zwiększona dzięki ulepszonej konstrukcji jednoczęściowej i komponentom ognioodpornym.

Generator solarny AlphaESS

Generator solarny AlphaESS posiada panel słoneczny SP200 o mocy 200 W oraz przenośny magazyn energii o mocy 1036 Wh. Możesz uzyskać czystą i nieograniczoną energię słoneczną, ładując Power Pack AP1000 za pomocą panelu słonecznego SP200.

W AP1000 znajdują się trzy zwykłe, czyste, sinusoidalne gniazda prądu przemiennego o mocy 1000 W, złącze USB-C PD 100 W Quick Charge, port DC, wiata garażowa i maty do ładowania bezprzewodowego.

Materiał obudowy 94-V0 i opracowany przez siebie system BMS zapewniają dwie warstwy ochrony bezpieczeństwa. Panel słoneczny ma wbudowane zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przepięciowe i składa się z wysoko certyfikowanego krzemu monokrystalicznego. Dostępne są cztery regulowane podpórki, które można szybko zmontować.

Elektrownia BougeRV 1100WH

Ponad 1500 ładowań jest możliwe dzięki zestawowi akumulatorów z powłoką aluminiową, dzięki czemu przenośna elektrownia BougeRV ma 2 razy dłuższą żywotność niż zwykłe akumulatory.

Jest idealny do zasilania zewnętrznego i domowych baterii zapasowych. Ta elektrownia jest bardziej wydajna niż wiele porównywalnych produktów na rynku, z ogromną pojemnością 1100 Wh i mocą znamionową 1200 W ze szczytem 2000 W.

W przypadku awarii zasilania jedno ładowanie może utrzymać Twój dom i podstawowe urządzenia nawet przez dwa lub trzy dni. Działa dobrze w przypadku głównych urządzeń elektrycznych i domowych artykułów AC podczas podróży, biwakowania lub pracy w odległych lokalizacjach.

Generator solarny EF ECOFLOW DELTA Pro

Akumulator LFP jest stosowany w elektrowni akumulatorowej generatora słonecznego EF ECOFLOW DELTA Pro. DELTA Pro to przenośna bateria domowa do użytku w całym domu ze względu na dużą pojemność baterii 3600 Wh, moc wyjściową 3600 W AC i łącznie 15 gniazd.

Przenośny panel słoneczny o mocy 400 W wykorzystuje algorytm MPPT w połączeniu z DELTA Pro, aby działać z najlepszą wydajnością, w deszczu lub w blasku. Jego współczynnik konwersji wynoszący 22,4 procent dla paneli słonecznych jest zdumiewający.

Przenośny panel słoneczny o mocy 400 W jest odporny na warunki atmosferyczne i zaprojektowany z myślą o trwałości. Jest zbudowany z warstw elastycznej pianki EVA i sprężystego włókna szklanego, aby zapewnić trwałość i mobilność.

Generator słoneczny Generark dla domów i samochodów kempingowych

Przy 110 V/60 Hz HomePower 2 zapewnia stałą wysoką moc wyjściową 2200 W i moc udarową 4400 W. Jego czysty falownik sinusoidalny reguluje i płynnie zmienia moc wyjściową.

Może generować czystszą, płynniejszą, cichszą i bardziej niezawodną moc. Tak więc 99% typowych sprzętów i urządzeń gospodarstwa domowego może być użytkowanych wygodniej i bez przerwy.

Dzięki 9 równoczesnym wyjściom ma wysoki stopień kompatybilności. Zawiera 2 wyjścia USB-C z PD 100W, 2 porty USB-A z certyfikatem Qualcomm Quick Charge 3.0, 4 gniazda 110V/60Hz AC, 1 gniazdo samochodowe 12V/10A i 4 porty USB-A.

Wniosek

Generator słoneczny do Twojego domu to doskonała alternatywa, jeśli chcesz być przygotowany na przerwy w dostawie prądu lub katastrofy naturalne. Włączając odpowiednie moduły akumulatorowe, można zwiększyć wydajność wielu typów generatorów słonecznych. Może to dostarczyć dużo energii do Twojego domu. Ta energia wystarczy do obsługi wielu urządzeń domowych przez pewien czas.

Pomagają Tobie i Twojemu domownikowi w sytuacjach awaryjnych. Mogą wykorzystywać energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej i ochrony środowiska. Generatory słoneczne radzą sobie stosunkowo dobrze w porównaniu z tymi, które wykorzystują paliwa kopalne.

Generatory słoneczne są nie tylko pomocne, ale są także krokiem w kierunku zaprzestania stosowania paliw kopalnych i sposobem na oczyszczenie naszego środowiska.

Następnie sprawdź niektóre z najlepszych ładowarek przenośnych.