9 najlepszych programów do odzyskiwania danych Androida

To naprawdę przejmujący moment, jeśli zauważysz, że ważny plik został usunięty z telefonu lub tabletu z Androidem. Może ten plik był odzwierciedleniem szczęśliwych chwil, których nie możesz ponownie przeżyć, albo był to dokument, którego potrzebujesz w pracy.

Utrata pliku jest bolesna niezależnie od przypadku. Przyczyną utraty danych w systemie Android lub iOS może być przypadkowe usunięcie, brak kopii zapasowej, błędy rootowania, nieprawidłowe działanie karty pamięci i tak dalej.

A co, jeśli zdasz sobie sprawę, że nie możesz znaleźć ważnego pliku w telefonie? Czy istnieje sposób, aby to odzyskać?

Cóż, w tym miejscu pojawia się oprogramowanie do odzyskiwania danych Androida!

Jak działa oprogramowanie do odzyskiwania danych Androida?

Haczyk polega na tym, że po usunięciu pliku jego dane nie są całkowicie usuwane. Android oznacza to miejsce jako puste i traktuje plik jako brakujący. W związku z tym nie można zobaczyć pliku, a to miejsce może zostać zastąpione przez nowe pliki. Kiedy to miejsce jest zajęte przez oryginalne pliki, możesz powiedzieć, że plik został utracony.

Ponieważ większość telefonów z Androidem nie ma kosza, nie możesz odzyskać przez niego swoich danych. Ostatecznie do ratowania plików można zastosować oprogramowanie do odzyskiwania danych z systemu Android. Oprogramowanie może przeszukiwać pamięć telefonu z systemem Android w celu wyszukania stron oznaczonych cyfrą 0 w celu zlokalizowania danych do odzyskania.

Co więcej, narzędzie składa ponownie dane do odzyskania, jednocześnie nadając im możliwy do odzyskania format. Ponadto zaleca się korzystanie z narzędzi do odzyskiwania danych, gdy tylko plik zostanie usunięty, aby szansa na odzyskanie danych była dość wysoka.

Aby odzyskać dane, zazwyczaj są to trzy proste kroki:

  • Pomyślne połączenie urządzenia z komputerem, na którym zainstalowano oprogramowanie do odzyskiwania
  • Wybór typu pliku, a następnie skanowanie
  • Wybór żądanych plików i odzyskiwanie danych

Poniżej wymieniono niektóre programy, których możesz użyć do odzyskania danych z urządzeń z Androidem.

Tenorshare UltData

Udział tenorowy jest uważany za jedno z najlepszych programów do odzyskiwania danych Androida, jakie można znaleźć. Twierdzi, że ma najwyższy wskaźnik sukcesu w branży i jest kompatybilny z ponad 6000 urządzeń, w tym Samsung, Oppo, Xiaomi, Huawei i tak dalej.

To oprogramowanie ułatwiło odzyskanie usuniętych zdjęć i wiadomości WhatsApp ze smartfona bez rootowania. Nawet jeśli nie masz kopii zapasowej, może odzyskać filmy, głos, naklejki, dokumenty itp. Na WhatsApp.

Niezależnie od typu pliku, Tenorshare może pomóc w odzyskaniu ważnych kontaktów, cennych zdjęć z galerii, zapisów połączeń i innych plików w pamięci wewnętrznej. W tym celu musisz koniecznie zrootować swoje urządzenie.

Odzyskiwanie danych jest możliwe w scenariuszach takich jak:

  • Przypadkowe usunięcie
  • Zalania
  • Awaria systemu operacyjnego
  • Ekran jest uszkodzony
  • System główny

Możesz odzyskać swoje dane zarówno z pamięci wewnętrznej, jak iz kart SD. Możesz także wyświetlić podgląd pliku przed jego odzyskaniem. Mówiąc o aspekcie bezpieczeństwa, narzędzie to jest tylko do odczytu i jest wolne od ryzyka, gdzie nie ma szans na wyciek informacji lub utratę danych.

iToolab RecoverGo

OdzyskajGo dla Androida to profesjonalne oprogramowanie do odzyskiwania danych Androida. Może pomóc w odzyskaniu ponad 11 typów danych, w tym zdjęć, filmów, audio, wiadomości, załączników wiadomości, kontaktów, dokumentów, dzienników połączeń i innych.

Możesz łatwo skanować usunięte lub utracone dane Androida za pomocą RecoverGo i przywrócić je jednym kliknięciem bez rootowania. Obsługuje najnowsze urządzenia z systemem Android 12 i 6000+, takie jak Samsung, Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, HTC, Sony, Google itp.

Bez względu na to, czy Twój telefon utknął na ekranie Androida, zapomniałeś hasła lub przypadkowo usunięto dane, a nawet telefon jest uszkodzony, RecoverGo może natychmiast odzyskać dane Twojego Telefonu. To oprogramowanie może pomóc Ci znaleźć usunięte pliki z pamięci wewnętrznej i karty SD, możesz wyświetlić podgląd plików przed odzyskaniem, co jest wydajne i oszczędza pamięć. 100% bezpieczny, wysoki wskaźnik skuteczności odzyskiwania.

Apeaksoft

Odzyskiwanie utraconych danych z tabletów i telefonów z systemem Android jest teraz bardzo łatwe dzięki Apeaksoft Odzyskiwanie danych Androida. Pomaga odzyskać usunięte i utracone pliki, w tym wiadomości tekstowe, dokumenty, historię połączeń, zdjęcia i kontakty. Możesz łatwo zarządzać i tworzyć kopie zapasowe danych Androida na komputerze Mac i Windows za pomocą kabla USB.

Niezależnie od tego, czy napotkałeś awarię systemu, przypadkowe usunięcie, problem z kartą SD, zapomniane hasło czy błąd rootowania, Android Data Recovery pozwala odzyskać wszystkie dane bez względu na scenariusz. Apeaksoft jest kompatybilny z ponad 5000 urządzeń z systemem Android.

Oprócz odzyskiwania możesz wykonać kopię zapasową danych Androida i ponownie uruchomić telefon z Androidem. Jest to łatwe w użyciu i potężne oprogramowanie, które potwierdza bezpieczny i szybki proces odzyskiwania. Umożliwia podgląd wszystkich danych przed przywróceniem plików, dzięki czemu można wybrać dane do pobrania.

Apeaksoft pomaga odzyskać filmy, wiadomości, kontakty itp. z uszkodzonych urządzeń z Androidem. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować oprogramowanie na komputerze, podłączyć urządzenie z Androidem za pomocą kabla USB i rozpocząć odzyskiwanie danych po wyświetleniu podglądu. Wykup jeden miesiąc lub dożywotnią subskrypcję na jeden komputer. Możesz również wybrać licencję dla wielu użytkowników, aby korzystać z dożywotniej usługi dla 3 komputerów. Jest również objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

FonePaw

Obsługuje szeroką gamę formatów plików, takich jak Excel, Word, PPT, HTML, PDF, RAR, ZIP i inne. Nie ma znaczenia, czy dane zostały utracone w wyniku przypadkowego uszkodzenia, awarii systemu operacyjnego, problemów z kartą SD, flashowania ROM i ataku wirusa; oprogramowanie może je wszystkie przywrócić.

Ponad 6000 urządzeń z systemem Android jest obsługiwanych przez oprogramowanie od wersji 2.3-9.0. Oprócz tego oprogramowanie zapewnia również funkcje, w tym ekstrakcję danych z uszkodzonych telefonów z systemem Android, a także tworzenie kopii zapasowych i przywracanie.

dr.fone

dr.fone Oprogramowanie do odzyskiwania danych twierdzi, że jest pierwszą na świecie marką, która świadczy usługi odzyskiwania danych do użytku osobistego. Jest liderem w branży od ponad ośmiu lat i obsługuje ponad 6000 urządzeń z systemem Android. Możesz nawet wyodrębnić pliki z uszkodzonych smartfonów Samsung.

To oprogramowanie jest w stanie odzyskać szeroką gamę typów plików, w tym muzykę, wiadomości tekstowe, kontakty, filmy, zdjęcia, dokumenty i wiadomości WhatsApp dla zrootowanych telefonów. Dzięki temu narzędziu możesz odzyskać utracone dane bez względu na scenariusz, na przykład przypadkowe usunięcie, awarię systemu, zapomniane hasła, problemy z kartą SD, błędy rootowania, flashowanie ROM, uszkodzenia, czarny ekran, przywrócenie ustawień fabrycznych itp. .

Korzystając z rozwiązania dr.fone, możesz skanować, a następnie przeglądać utracone pliki, aby odzyskać wszystkie lub wybrane dane za pomocą kilku prostych kliknięć. Oferuje trzy tryby odzyskiwania, a mianowicie pamięć wewnętrzną, uszkodzone urządzenie i karty SD.

iMyFone

D-z powrotem oferuje łatwy sposób na odzyskanie usuniętych danych ze smartfonów lub tabletów z Androidem. Możesz nawet odzyskać je z uszkodzonych telefonów. To oprogramowanie obsługuje wiele smartfonów z Androidem i typów plików, w tym dzienniki połączeń, wiadomości, zdjęcia, audio, filmy, kontakty, dokumenty i dane WhatsApp.

iMyFone może również odzyskać WhatsApp.

Łatwość

Łatwe w obsłudze oprogramowanie Łatwość może skutecznie odzyskać usunięte pliki, takie jak kontakty, wiadomości tekstowe, filmy, zdjęcia, dokumenty i dźwięk. Obsługuje ponad 6000 urządzeń z Androidem, w tym Samsung, LG, HTC, Sony, OnePlus, Asus i tak dalej.

Oprogramowanie może odzyskać pliki z kart SD i pamięci wewnętrznej w przypadku utraty danych w wyniku przypadkowego uszkodzenia, ataku wirusa, awarii urządzenia, zrootowania, niewłaściwej obsługi urządzenia, problemów z kartą SD i innych. Wystarczy podłączyć urządzenie, skanować w poszukiwaniu utraconych plików i odzyskać potrzebne pliki w ciągu kilku minut.

EaseUS dba o bezpieczeństwo i prywatność danych bez ich nadpisywania. Poza tym oferuje bezpłatne aktualizacje przez całe życie, dzięki czemu możesz cieszyć się jego najnowszą wersją, gdy tylko zostanie wydana. Co więcej, jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, możesz bezpłatnie skorzystać z pomocy technicznej.

Aby wcześniej sprawdzić jakość plików odzyskiwania, możesz wyświetlić podgląd danych do odzyskania i przefiltrować żądane. Co więcej, możesz śledzić zmiany w czasie rzeczywistym, ponieważ oprogramowanie wysyła powiadomienia o wynikach odzyskiwania do centrum powiadomień urządzenia.

Telefon Ratunek

Telefon Ratunek jest prawdopodobnie jedynym, który może odzyskać usunięte dane i przywrócić je bezpośrednio na smartfonie. Niezależnie od tego, czy zrootujesz urządzenie, czy nie, nadal może znajdować i odzyskiwać usunięte dane.

Oprogramowanie może przywracać różne typy danych z telefonu, w tym dane i załączniki WhatsApp. Wykorzystując dostosowane technologie dla każdego smartfona i tabletu, PhoneRescue odzyskuje pliki z imponującą prędkością.

Poza tym oprogramowanie może zapisać urządzenie, gdy jest ono zablokowane wzorem, hasłem lub odciskiem palca, bez utraty danych.

Wiertarka dyskowa

7-odzyskiwanie danych, który teraz Disk Drill wykorzystuje zaawansowaną technologię do odzyskiwania danych z urządzeń z systemem Android. Jest prosty w użyciu i darmowy, który może odzyskać Twoje dane po ich niezamierzonym usunięciu lub uszkodzeniu.

Typy plików, które można odzyskać za pomocą tego oprogramowania, to dokumenty, aplikacje, pliki muzyczne, filmy, bazy danych, wiadomości e-mail i inne. Aby odzyskać dane, musisz podłączyć urządzenie z Androidem do komputera po włączeniu trybu „Pamięć masowa”. Teraz otwórz oprogramowanie i przeskanuj w poszukiwaniu utraconych plików i odzyskaj je. Jeśli jednak ten tryb nie jest dostępny w twoim urządzeniu, zrootuj go wcześniej.

To oprogramowanie może nie tylko pobierać dane ze smartfona z Androidem, ale także z tabel Android i TV Boxów.

Zawijanie

Utrata danych jest rzeczywiście bolesnym doświadczeniem, zwłaszcza gdy nie możesz sobie pozwolić na ich trwałą utratę. Ale to się zdarza i nie martw się; wyżej wymienione oprogramowanie do odzyskiwania danych Androida może pomóc w przywróceniu plików. Bez względu na rodzaj utraconych plików lub używane urządzenie z Androidem oprogramowanie do odzyskiwania danych oferuje wydajny, bezpieczny i szybszy sposób ich odzyskania.