Udostępnij teraz w social media:

Serwery VPS stają się coraz bardziej popularne, a dwie wiodące nazwy w branży to ExpressVPN i NordVPN. Jeśli chcesz uzyskać VPN, najprawdopodobniej rozważasz obie te marki. Decyzja, która z nich jest dla Ciebie najlepsza, jest osobistym wyborem, ponieważ każdy z nich ma swoje plusy, takie jak szybkość, ceny i funkcje. Więc jest ExpressVPN lepszy niż NordVPN? W poniższym artykule porównamy obie sieci VPN, aby pomóc Ci wybrać, która jest dla Ciebie najlepsza.

cennik

Zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN oferują miesięczną gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi. ExpressVPN oferuje trzy miesiące za darmo w ramach rocznego abonamentu, co jest prawdopodobnie lepszą ofertą na ten okres. Jeśli jednak chcesz zobowiązać się do planu długoterminowego, NordVPN może zaoferować bardzo rozsądną stawkę za dwuletni serwis.

funkcje

Każdy dostawca VPN umożliwia ręczną konfigurację przy użyciu routerów z kompatybilnym oprogramowaniem układowym. Dla każdej z tych marek można znaleźć wiele samouczków, w których opisano szczegółowo, jak zainstalować VPN.

Sprawdź -   Co to jest kumulacja ostrości?

NordVPN umożliwia jednoczesne wykonywanie większej liczby połączeń niż ExpressVPN. Zainstalowanie VPN na routerze liczy się jako jedno połączenie w obu przypadkach. NordVPN ma również system blokowania reklam znany jako CyberSec, który można włączyć za pośrednictwem ich aplikacji. ExpressVPN ma aplikację, którą można pobrać na praktycznie każdy system operacyjny, w tym iOS.

Zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN doskonale radzą sobie z odblokowywaniem ograniczonych geograficznie witryn do przesyłania strumieniowego, ale ExpressVPN może odblokować nieznacznie więcej bibliotek Netflix.

ExpressVPN ma płynny interfejs w swojej aplikacji i jest intuicyjny. Serwer, który ostatnio posiadasz, pojawi się na głównym ekranie, co sprawia, że ​​jest to wygodne i łatwe. Aplikacja NordVPN ma mapę świata z zaznaczonymi każdym krajem, w którym działa serwer NordVPN. Te serwery są podzielone na kategorie, aby pomóc użytkownikowi na liście po lewej stronie.

Serwery

Pod względem liczby NordVPN ma więcej serwerów niż ExpressVPN – chociaż Express VPN obejmuje więcej różnych krajów. Może to oznaczać szybsze czasy połączeń.

Sprawdź -   Jak uzyskać tryb ciemny w Minecraft na Windows 10

NordVPN ma funkcję serwera zwaną łączeniem VPN, która może kierować ruch przez więcej niż jeden serwer z większym szyfrowaniem. Jest to funkcja, której ExpressVPN nie ma, ale pamiętaj, że może spowolnić prędkość połączenia.

Zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN plasują się w pierwszej dziesiątce najszybszych dostawców na rynku. ExpressNVP jest szybszy z tych dwóch, z prędkością 58 Mb / s w porównaniu do 11 Mb / s z NordVPN.

Bezpieczeństwo

Obie te marki VPN oferują system o nazwie OpenVPN, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. ExpressVPN ocienia NordVPN pod względem standardu szyfrowania, co czyni go nieco bezpieczniejszym. Powiedziawszy to, każda marka szyfruje i szyfruje zawartość pakietów, aby powstrzymać powtarzające się dane przed formowaniem się wzorców. Co więcej, zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN sprawiają, że wszystkie odniesienia DNS przechodzą przez zaszyfrowany tunel, aby uniemożliwić osobom postronnym przeglądanie Twojej aktywności w sieci.

Twój adres IP jest bezpieczny w rękach obu dostawców VPN dzięki ustawieniom bezpieczeństwa w odpowiednich aplikacjach. Każdy z nich ma wyłącznik awaryjny, który uniemożliwia aplikacjom na urządzeniach łączenie się z Internetem bez VPN. NordVPN idzie o krok dalej, ponieważ ich aplikacja umożliwia wybranie aplikacji, których to dotyczy. ExpressVPN ma podobną funkcję, ale ich wersja nie działa na podstawie poszczególnych aplikacji.

Sprawdź -   Jak przenieść instalację Linuksa na inny dysk twardy

Prywatność

Ponieważ ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, nie ma prawa zmuszającego ich do zatrzymywania danych. NordVPN ma siedzibę w Panamie, co oznaczało, że czasami musieli współpracować z władzami USA. Jednak żadne serwery nie znajdują się w Panamie, co oznacza, że ​​informacje nie muszą być ujawniane rządowi.

NordVPN nie prowadzi dzienników połączeń, podczas gdy ExpressVPN przechowuje dzienniki nieidentyfikujące. Obejmują one datę połączeń, identyfikator konta, informacje o lokalizacji i transfer danych. Twój adres IP nie jest rejestrowany.

Podsumowanie

Z pewnością są plusy i wady zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN. Jako dwaj najpopularniejsi dostawcy VPN, możesz oczekiwać od każdego usługi najwyższej jakości, więc tak naprawdę sprowadza się to do indywidualnych preferencji.