Instagram został zhakowany i zmieniono e-mail – kroki, aby odzyskać swoje konto

Ponieważ Instagram jest jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych, jest również jedną z witryn będących celem tysięcy ataków hakerskich. Ogromna liczba użytkowników sprawia, że ​​platforma jest szczególnie atrakcyjna dla phishingu i podobnych złośliwych działań.

Jeśli twoje konto na Instagramie zostało niedawno zhakowane, jesteś we właściwym miejscu. Podzielimy się wszystkim, co trzeba wiedzieć o tej niefortunnej sytuacji. Niezależnie od tego, czy nadal masz kontrolę nad swoim hasłem, czy nie, istnieje nadzieja, że ​​możesz zapisać swoje konto, o ile nie zostanie ono trwale usunięte. Zacznijmy od podstaw.

Mój Instagram został zhakowany – co mam zrobić?

Oznaki, że Twoje konta na Instagramie zostały zhakowane, mogą pojawiać się na wiele sposobów. Może ktoś wszedł na Twoje konto na Instagramie i opublikował treści w Twoim imieniu. A może dopiero po sprawdzeniu sekcji Aktywność logowania zorientowałeś się, że doszło do włamania. W najgorszym przypadku mogłeś odkryć, że utraciłeś dostęp do swojego profilu, ponieważ haker zmienił Twoje hasło, nazwę użytkownika, a może nawet usunął konto.

Według Instagrama istnieją różne metody odzyskiwania konta po zhakowaniu. Poniżej podamy szczegółowe instrukcje dotyczące każdej metody.

Poszukaj e-maila z Instagrama

Czy otrzymałeś wiadomość e-mail od „[email protected]” powiadomienie o zmianie adresu e-mail? Jeśli tak, możesz cofnąć akcję, jeśli to nie Ty próbowałeś zmienić adres. Po prostu wybierz opcję „Cofnij tę zmianę” z wiadomości.

Być może haker zmienił Twoje hasło lub inne ważne informacje o koncie. W takim przypadku możesz poprosić o link do logowania z Instagrama.

Poproś o link do logowania

Konta na Instagramie często padają ofiarą hakerów, dlatego platforma ma kilka sposobów weryfikacji, czy jesteś właścicielem konta. Jednym z nich jest wysłanie linku do logowania na Twój numer telefonu lub adres e-mail.

Oto jak o to poprosić:

 • Przejdź do ekranu logowania na Instagramie.
 • Wybierz „Uzyskaj pomoc w logowaniu” dla Androida lub „Nie pamiętasz hasła?” dla użytkowników iPhone’a.
 • Wpisz swoją nazwę użytkownika, adres e-mail i numer telefonu powiązany z zaatakowanym kontem.
 • Naciśnij „Dalej”.
 • Jeśli nie pamiętasz informacji z kroku 3, wybierz „Potrzebujesz dodatkowej pomocy?” pod przyciskiem „Dalej” i postępuj zgodnie z podanymi tam instrukcjami.
 • Wybierz lokalizację, w której chcesz otrzymać link do logowania. Może to być Twój e-mail lub telefon.
 • Dotknij „Wyślij łącze logowania”.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami z linku logowania z telefonu (SMS) lub e-maila.
 • Alternatywnie możesz poprosić o kod z Instagrama, aby zweryfikować własność konta.

  Wystarczy wykonać poniższe czynności:

 • Przejdź do ekranu logowania i wybierz „Uzyskaj pomoc w logowaniu”.
 • Wprowadź dane swojego konta.
 • Kliknij „Potrzebujesz dodatkowej pomocy?”
 • Jeśli masz kilka kont na Instagramie, wybierz konto, z którym potrzebujesz pomocy.
 • Wybierz, gdzie chcesz otrzymać kod, a następnie stuknij w „Wyślij kod zabezpieczający”.
 • weryfikacja tożsamości

  Jeśli prześlesz prośbę o weryfikację konta, na którym nie ma żadnych Twoich zdjęć, otrzymasz automatyczną wiadomość e-mail od zespołu wsparcia Instagrama. Poprosi Cię o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu użytego do utworzenia konta, a także używanego urządzenia (Android, iPhone, iPad itp.).

  Jeśli na Twoim Instagramie znajdują się Twoje zdjęcia, zespół wsparcia poprosi Cię o przesłanie filmu z selfie, na którym odwracasz głowę w różnych kierunkach. Ta metoda pomoże im ustalić, czy jesteś faktycznym właścicielem swojego konta.

  Instagram rozpatrzy Twoją prośbę i skontaktuje się z Tobą, gdy tylko weryfikacja zostanie zakończona. Jeśli odrzucą prośbę, zawsze możesz złożyć nową.

  Jeśli żaden z poniższych kroków nie pomoże Ci odzyskać kontroli nad kontem na Instagramie, wypróbuj jedną z poniższych metod:

 • Wyślij do siebie wiadomość e-mail umożliwiającą zresetowanie hasła.
 • Skontaktuj się z Instagramem za pomocą tego online Formularz.
 • Moje konto zostało usunięte podczas włamania

  Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało wyłączone podczas włamania, możesz odwołać się od działania, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie.
 • Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 • Jeśli pojawi się komunikat o wyłączeniu, może to oznaczać prosty problem z logowaniem. Jeśli jednak haker usunął konto, nie ma możliwości jego przywrócenia. Zamiast tego możesz założyć nowe konto na Instagramie przy użyciu tego samego adresu e-mail.

  Jak chronić się przed zhakowaniem w przyszłości

  Ile razy słyszałeś to: „Użyj silnego hasła zawierającego co najmniej jedną wielką literę, cyfry, symbole itp.”? Mimo że silne hasło jest istotną przeszkodą w utrzymaniu bezpieczeństwa konta na Instagramie, często wymaga to czegoś więcej. Najbezpieczniejszym sposobem ochrony konta na Instagramie przed ponownym włamaniem jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

  Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

  To potężne narzędzie zabezpieczające prosi o wprowadzenie kodu zabezpieczającego z aplikacji lub wysyła kod do telefonu komórkowego za każdym razem, gdy logujesz się z nowego urządzenia. Więc nawet jeśli haker włamie się na Twoje konto z innego urządzenia przy użyciu Twojego hasła, będzie musiał również uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej SMS na Twoim telefonie, aby uzyskać kod. To sprawia, że ​​haker jest prawie niemożliwy do zakończenia próby.

  Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, odwiedź stronę „Bezpieczeństwo” na swoim Instagramie, a następnie przejdź do „Uwierzytelniania dwuskładnikowego” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  Miej oko na aktywność logowania

  Możesz uzyskać dostęp do listy wszystkich urządzeń aktualnie zalogowanych na Twoje konto, wykonując poniższe czynności:

 • Przejdź do strony „Ustawienia” na Instagramie.
 • Przejdź do „Zabezpieczeń”, a następnie „Aktywność logowania”.
 • Przeglądając listę, sprawdź, czy nie ma nieznanych urządzeń lub lokalizacji. Stuknij w dowolną aktywność, którą uważasz za podejrzaną i wybierz „Wyloguj”.

  Nie zapomnij zmienić hasła po wylogowaniu się z podejrzanych urządzeń.

  Trzymaj się z dala od phisherów

  Instagram ma przydatną funkcję o nazwie „E-maile z Instagrama”, która pozwala zobaczyć wszelką komunikację, którą firma wysyła do Ciebie. Korzystaj z tej funkcji za każdym razem, gdy myślisz, że ktoś próbuje dostać się na Twoje konto, wysyłając Ci e-maile udające, że są z Instagrama. Hakerzy mogą fałszywie ostrzec Cię, że ktoś próbuje włamać się na Twoje konto i że powinieneś natychmiast zmienić hasło. Aby sprawdzić, czy ten e-mail pochodzi z Instagrama, przejdź do „Ustawienia”, następnie „Zabezpieczenia”, a następnie „E-maile z Instagrama”.

  Zobaczysz zakładkę „Bezpieczeństwo” ze wszystkimi e-mailami, które platforma wysłała Ci w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

  Jeśli wiadomość e-mail z ostrzeżeniem o próbie logowania lub zmianie hasła pochodzi z Instagrama, należy natychmiast zareagować, zmieniając dane logowania.

  Często Zadawane Pytania

  Jeśli nie znalazłeś jeszcze odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, czytaj dalej.

  Jak zweryfikować swoją tożsamość?

  Jeśli Twoje konto na Instagramie zostało zhakowane i wykonałeś wszystkie powyższe kroki, powinieneś skontaktować się z obsługą Instagrama, aby uzyskać dalszą pomoc. Ale kiedy to zrobisz, będziesz musiał udowodnić, że jesteś pierwotnym właścicielem konta. Instagram zapewnia użytkownikom dwie opcje:

  1. Jeśli masz swoje zdjęcia na swoim koncie na Instagramie, możesz wysłać do firmy selfie wideo.

  2. Jeśli na swoim koncie nie masz swoich zdjęć, musisz udowodnić, że jesteś pierwotnym właścicielem, weryfikując oryginalne konto e-mail lub numer telefonu użyty do utworzenia konta oraz używane urządzenie (np. iPhone, Android, komputer itp.).

  Co mogę zrobić, jeśli nie mogę uzyskać dostępu do poczty e-mail, której używam na Instagramie?

  Zakładając, że musisz odzyskać dostęp do swojego konta na Instagramie, musisz mieć dostęp do adresu e-mail podanego na Twoim koncie na Instagramie. Zgodnie z zasadami Instagrama musisz zaktualizować swój adres e-mail na swoim koncie (jeśli możesz) lub spróbować odzyskać dostęp do tego konta e-mail.

  Niestety, jeśli nie możesz odzyskać dostępu do swojego konta e-mail, Instagram nie pozwoli Ci uzyskać dostępu do Twojego profilu na Instagramie.

  Zabezpiecz swoje konto na Instagramie

  Jeśli ktoś włamał się na Twoje konto na Instagramie i udało Ci się odzyskać nad nim kontrolę – jesteś jednym z tych szczęśliwców. Doświadczenie często może zmienić się w długie i niepewne oczekiwanie, zwłaszcza jeśli zaangażowasz zespół wsparcia Instagrama. Aby nie paść ofiarą złośliwych ataków, zabezpiecz swoje konto silnym hasłem i uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Nigdy też nie klikaj niezweryfikowanych linków i ofert, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe.

  Jak przywróciłeś konto na Instagramie po ataku hakerskim? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.