01/21/2022

Jak bezprzewodowo przesyłać pliki do iPhone’a z systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Bezprzewodowa komunikacja z iPhonem (lub iPadem) nie jest łatwa, jeśli nie używasz komputera Mac lub innego urządzenia Apple. Jeśli chcesz bezprzewodowo wysyłać pliki do iPhone’a z komputera stacjonarnego innego niż Apple, np. Komputera z systemem Windows 10, możesz przeglądać długą listę aplikacji do kupienia, aby wykonać to zadanie. Nie musisz niczego kupować, jeśli masz zainstalowany odtwarzacz VLC na swoim iPhonie. Jest to bezpłatna aplikacja, której można używać do przesyłania dowolnego typu pliku z komputera z systemem Windows 10 na urządzenie z systemem iOS. Oto jak.

Upewnij się, że komputer z systemem Windows 10 i telefon iPhone znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi.

Na urządzeniu z systemem iOS

Działa to zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach, ale pokażemy, jak to działa na iPhonie. Proces jest taki sam dla obu typów urządzeń. Zainstaluj odtwarzacz VLC na swoim iPhonie. Przejdź do ustawień odtwarzacza VLC i w obszarze Synchronizacja plików włącz opcję „Obsługa protokołu IPv6 do udostępniania Wi-Fi”. Następnie przejdź do zakładki Sieć i włącz „Udostępnianie przez Wi-Fi”. Po włączeniu zobaczysz adres IP poniżej przełącznika. Zanotuj to.

W systemie Windows 10

Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i na pasku adresu wprowadź adres IP zanotowany z iPhone’a. Stuknij Enter, a zobaczysz interfejs do udostępniania plików. Przeciągnij i upuść pliki, które chcesz udostępnić. Pamiętaj, że możesz udostępniać dowolny typ pliku. Nie jesteś ograniczony do udostępniania plików multimedialnych, ponieważ używasz odtwarzacza VLC. Poczekaj na zakończenie przesyłania. Zajmie to trochę czasu w zależności od rozmiaru pliku i liczby wysyłanych plików.

Sprawdź -   Jak przeglądać i synchronizować historię schowka w systemie Windows 10

Dostęp do plików na iPhonie

iOS ma aplikację Pliki. Otwórz go i przejdź do lokalizacji „Na moim iPhonie”. Tutaj zobaczysz folder o nazwie VLC. Dotknij go, a wszystkie pliki, które zostały wysłane przez odtwarzacz VLC, pojawią się tutaj. Możesz otworzyć plik w dowolnej aplikacji, która go obsługuje. Możesz również otworzyć plik bezpośrednio z innej aplikacji, jeśli obsługuje ona otwieranie plików z innych lokalizacji. W takim przypadku powinieneś zobaczyć aplikację Pliki w arkuszu działań.

Większość aplikacji, które mogą otwierać pliki, powinna obsługiwać otwieranie ich z poziomu aplikacji Pliki. Ta aplikacja została dodana w iOS 11 i minęły dobre 2 lata od jej wprowadzenia, więc każda dobra aplikacja powinna mieć możliwość uzyskiwania dostępu do plików z niej.

Sprawdź -   Jak uzyskać aktualizację dla twórców systemu Windows 10

x