Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Filmy i telewizja na Windows 10 to podstawowy odtwarzacz multimediów w systemie operacyjnym. Nie jest tak bogaty w funkcje jak Windows Media Player, ale obsługuje format MKV, obsługuje rozszerzenia, pozwala przycinać wideo i wyodrębniać z niego ramkę, której ten ostatni nie zrobił. Ta aplikacja to jednak nie tylko odtwarzacz multimediów; może śledzić całą bibliotekę multimediów. Wystarczy dodać foldery do aplikacji Filmy i TV, które zawierają pliki multimedialne. Tymi folderami mogą być foldery znajdujące się na dyskach lokalnych lub dyskach zewnętrznych. Oto jak to działa.

Dodaj foldery i serwer do filmów i telewizji

Otwórz aplikację Filmy i telewizja. Interfejs, który widzisz, gdy nie odtwarzasz filmu w aplikacji, ma trzy zakładki; foldery, pamięć wymienna i serwery.

Sprawdź -   Jak podróżować w czasie w „Animal Crossing: New Horizons”

Foldery są folderami lokalnymi lub folderami na dyskach zewnętrznych. Aby dodać folder, kliknij przycisk „Dodaj foldery”, a następnie przejdź do folderu, który chcesz dodać. Powinieneś dodać foldery zamiast całych dysków, jeśli dysk ma różne typy plików. Przenieś pliki multimedialne do jednego folderu na tym dysku, a następnie dodaj go. Możesz dodać wiele folderów z tego samego dysku.

Jeśli przejdziesz do karty Pamięć wymienna, wyświetli ona listę wszystkich dysków wymiennych, które są aktualnie podłączone do twojego systemu, a także innych urządzeń, do których możesz uzyskać dostęp do plików multimedialnych np. Z telefonu.

Przejdź do zakładki Serwer, aby dodać serwer. Upewnij się, że komputer z systemem Windows 10 jest w stanie zobaczyć / połączyć się z serwerem. Aplikacja powinna ją znaleźć, jeśli komputer może się z nią połączyć za pomocą aplikacji Ustawienia. Wybierz serwer, a będziesz mógł przeglądać na nim multimedia.

Sprawdź -   Jak utworzyć obraz dysku USB

Aplikacja Filmy i telewizja to nie tylko odtwarzacz multimediów. Ma funkcję zarządzania biblioteką, która umożliwia szybki dostęp do multimediów zapisanych w systemie, na dysku sieciowym lub serwerze. Możesz przeglądać multimedia i wybierać, co chcesz odtwarzać. Zaletą dodawania elementów do biblioteki jest to, że możesz szybko przejść do następnego lub poprzedniego elementu w folderze. Na przykład, jeśli oglądasz serial, aplikacja automatycznie odtworzy następny odcinek lub możesz szybko przejść do następnego elementu w folderze, klikając przycisk strzałki po prawej stronie. Podobnie możesz przejść do poprzedniego elementu, klikając przycisk strzałki po lewej stronie.