Jak dostosować klawisze modyfikujące dla klawiatury na iPadzie

Nowsze modele iPadów, wszystkie z systemem iOS 13, obsługują mysz i klawiaturę. Użytkownicy już od dawna mogą podłączyć klawiaturę do iPada, ale dzięki iOS 13 poprawiła się obsługa. W rzeczywistości, jeśli nie masz klawiatury Bluetooth, możesz użyć takiej, która działa za pośrednictwem klucza USB. Wszystko, czego potrzebujesz, to adapter do pracy.

Istnieją klawiatury zaprojektowane specjalnie do pracy z iPadem, ale możesz też używać z nim zwykłej klawiatury komputera stacjonarnego, o ile możesz ją podłączyć. W przypadku obu typów klawiatur masz zwykły zestaw klawiszy modyfikujących, które można uzyskać na klawiaturze Apple, tj. Command, Control, Option i Caps Lock. Klawisz Shift nie jest rejestrowany jako klawisz modyfikujący, ale nadal będzie działał. Jest to część miękkiej klawiatury, więc technicznie rzecz biorąc, iPad obsługuje ją od pierwszego dnia.

Jeśli do iPada używasz klawiatury Apple lub innej firmy, możesz dostosować klawisze modyfikujące. Opcja zmiany zachowania tych klawiszy jest wbudowana w iPadOS.

Dostosuj klawisze modyfikujące iPad

Aby dostosować klawisze modyfikujące na iPadzie, upewnij się, że używasz systemu iPadOS 13.4 lub nowszego, a klawiatura jest podłączona do urządzenia. Jeśli klawiatura nie jest podłączona, ustawienie umożliwiające dostosowanie klawiszy modyfikujących nie zostanie wyświetlone.

Otwórz aplikację Ustawienia.
Wybierz Ogólne> Klawiatura> Klawiatura sprzętowa.
Stuknij Klawisze modyfikujące, a zobaczysz listę wszystkich klawiszy modyfikujących, które są domyślnie rozpoznawane. Są to Caps Lock, Control, Option i Command.
Stuknij klawisz, którego zachowanie chcesz zmienić, i wybierz jedną z wymienionych opcji. Powtórz te czynności dla wszystkich klawiszy, które chcesz zmienić.

Resetowanie klawiszy modyfikujących

Jeśli zbyt wiele majstrowałeś przy klawiszach modyfikujących i masz problemy z nawigacją po aplikacjach i urządzeniu z nową konfiguracją, możesz łatwo przywrócić wszystko do stanu domyślnego.

Ponownie upewnij się, że fizyczna klawiatura jest podłączona do iPada. Jeśli masz dużo problemów ze swoim urządzeniem, pamiętaj, że ekran dotykowy nadal działa i możesz go użyć do przejścia do właściwego ustawienia.

Otwórz aplikację Ustawienia.
Przejdź do opcji Ogólne> Klawiatura> Klawiatura sprzętowa> Klawisze modyfikujące.
Pod listą klawiszy modyfikujących zobaczysz opcję Przywróć domyślne. Stuknij w to.

Zmiana przypisania klawiszy na iPadOS

Jeśli szukasz innych sposobów zmiany przypisania klawiszy na klawiaturze, będziesz rozczarowany. Poza tymi opcjami nie ma innego sposobu dostosowywania klawiszy na klawiaturze. Tylko te cztery klawisze można przypisać do siedmiu wstępnie ustawionych działań. Jeśli chcesz zmodyfikować inne klawisze, np. Dowolny klawisz litery lub cyfry w sposób, w jaki możesz w systemie macOS, nie będziesz w stanie tego zrobić.

Możesz spróbować jailbreak swojego iPada i sprawdzić, czy istnieje poprawka, która pozwoli ci wykonać tę pracę, ale ogólnie rzecz biorąc, nie jest to możliwe. Jeśli próbujesz wpisać akcenty, rozważ użycie paska akcentów w iPadOS.

Klawisze modyfikujące na iPadOS

iPadOS rozpoznaje i umożliwia użytkownikom zmianę zachowania czterech klawiszy modyfikujących; Control, Command, Option i Caps Lock. Jeśli chodzi o ponowne odwzorowanie tych klawiszy, istnieje więcej opcji. Klawisze można ustawić tak, aby działały tak samo, jak i można je ustawić tak, aby działały jak klawisz Escape lub klawisz Globe. Ogólnie rzecz biorąc, klawisz Escape powoduje wyjście lub zamknięcie elementu interfejsu użytkownika. Może być używany do zamykania pełnego ekranu w aplikacji. Klawisz Globe umożliwia użytkownikom przełączanie się między różnymi klawiaturami, np. Angielską i emoji lub angielską, emoji i dowolnym innym językiem, który został dodany do urządzenia.

Zmieniając zachowanie tych klawiszy, pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje mogą je obsługiwać. Większość aplikacji skupi się na głównych klawiszach modyfikujących i ich funkcjach. W przypadku złożonych aplikacji, takich jak Photoshop, zmiana zachowania klawiszy modyfikujących może wyjątkowo utrudnić korzystanie z aplikacji za pomocą klawiatury.

Zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w tych klawiszach, zastanów się, ile aplikacji będzie nadal użytecznych lub łatwych w użyciu ze zmodyfikowanym zachowaniem.

Wniosek

iPadOS koncentruje się na wielozadaniowości, a jego ulepszona obsługa klawiatury i myszy ułatwia działanie jako samodzielny komputer / laptop. Urządzenie to świetnie nadaje się do użytku w podróży, ale wiele osób znajduje biurko, na którym można je podeprzeć, aw takim ustawieniu korzystanie z ekranu dotykowego nie jest najlepszym sposobem interakcji z nim.

Inteligentne klawiatury Apple były hitem, ale nadal nie zapewniają tak dobrych wrażeń podczas pisania. Dostępne są teraz lepsze klawiatury dla nowszych iPadów. Możesz także po prostu użyć dowolnej innej klawiatury, którą możesz mieć, i trochę ją poprawić, aby była łatwiejsza w użyciu.

x