Jak konwertować zdjęcia HEIC do JPG na iPhonie i iPadzie

Począwszy od iOS 11, iPhone i iPad przeszły na nowy, wysokowydajny format HEIC / HEIF dla zdjęć. Mogłeś to sobie uświadomić, próbując wyeksportować zdjęcia. Oto dwa proste sposoby konwersji zdjęć HEIC na JPG.

Czy potrzebujesz konwersji?

iOS i iPadOS są dość sprytne w obsłudze konwersji HEIC / HEIF i JPG / JPEG w locie. Na przykład, gdy dołączasz obraz do aplikacji Mail lub wysyłasz go za pośrednictwem aplikacji, jest on przesyłany jako plik JPG. Ale są chwile, kiedy to nie działa, na przykład podczas przesyłania zdjęć AirDrop z iPhone’a na Maca.

Ogólnie format HEIC jest lepszy od formatu JPEG. Zajmuje mniej miejsca i obsługuje 16-bitowe przechwytywanie kolorów zamiast 8-bitowych. Ale działa świetnie tylko wtedy, gdy pozostajesz w ekosystemie Apple.

Jeśli korzystasz również z urządzeń z systemem Windows lub Android lub jesteś w sytuacji, w której musisz mieć pewność, że Twoje zdjęcia są w formacie JPG, możesz skorzystać z następujących metod. Jeśli chcesz wrócić do formatu JPEG jako domyślnego dla nowych zdjęć, możesz zmienić format przechwytywania aparatu w aplikacji Ustawienia.

Jak konwertować zdjęcia HEIC do JPG za pomocą aplikacji Pliki

Możesz to zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji Pliki – nie jest wymagana aplikacja innej firmy.

Prosta czynność polegająca na skopiowaniu zdjęć z aplikacji Zdjęcia i wklejeniu ich do folderu w aplikacji Pliki konwertuje zdjęcia z formatu HEIC do formatu JPG.

Najpierw otwórz aplikację Pliki na iPhonie lub iPadzie. Tutaj wybierz lokalizację „Na moim iPhonie / iPadzie” lub opcję przechowywania w chmurze. (Jeśli wybierzesz lokalizację przechowywania w chmurze, dane będą wliczane do planu przestrzeni dyskowej online, a zdjęcia nie zawsze będą dostępne w trybie offline).

W tym miejscu dotknij i przytrzymaj pusty obszar, a następnie wybierz opcję „Nowy folder” z wyskakującego okienka.

Stuknij w Nowy folder z wyskakującego okienka

Nadaj folderowi nazwę i naciśnij przycisk „Gotowe”.

Utwórz nazwę folderu i dotknij Gotowe

Teraz otwórz aplikację Zdjęcia i przejdź do albumu zawierającego zdjęcia HEIC. W tym miejscu dotknij przycisku „Wybierz” na górnym pasku narzędzi.

Stuknij w Wybierz z górnego paska narzędzi

Teraz wybierz wszystkie zdjęcia, które chcesz przekonwertować.

Wybierz zdjęcia HEIC

Kliknij przycisk „Udostępnij” w lewym dolnym rogu.

Stuknij w przycisk Udostępnij w aplikacji Zdjęcia

W arkuszu Udostępnij wybierz opcję „Kopiuj zdjęcia”.

Stuknij w Kopiuj zdjęcia z arkusza udostępniania

Zdjęcia są teraz w schowku. Otwórz aplikację Pliki i przejdź do folderu, który utworzyliśmy w powyższych krokach.

Wybierz folder z aplikacji Pliki

Tutaj wystarczy dotknąć i przytrzymać pusty obszar i wybrać opcję „Wklej” z menu podręcznego.

Stuknij opcję Wklej

Natychmiast zobaczysz tutaj swoje zdjęcia HEIC w formacie JPG.

Zdjęcia w formacie JPG w aplikacji Pliki

Wiele innych aplikacji może szybko konwertować obrazy HEIC na pliki JPEG w App Store. Niektóre mogą zawierać reklamy lub wymagać płatności. Przeszukaj sklep z aplikacjami, a znajdziesz je.

Jeśli masz dużo zdjęć HEIC przechowywanych na komputerze Mac, możesz użyć skryptu Automator, aby szybko przekonwertować je do formatu JPG.

x