Jak korzystać z iCloud w systemie Linux

Apple nie traktuje poważnie użytkowników Linuksa, mimo że spora część osób na platformie korzysta z iPhone’ów. Z powodu ich zaniedbania nie ma dobrego sposobu korzystania z iCloud w systemie Linux, a użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do swoich danych, zdjęć, notatek itp.

Aby zrekompensować niechęć Apple do tworzenia aplikacji iCloud w systemie Linux, użytkownicy mogą obejść ten problem, instalując aplikację iCloud Snap lub tworząc aplikację za pomocą narzędzia Nativefier.

Uwaga: aby używać iCloud w systemie Linux za pośrednictwem aplikacji iCloud Snap lub z samodzielnie zbudowaną aplikacją Nativefier, musisz mieć już Apple ID. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj.

Metoda 1 – aplikacja iCloud Notes Snap

Aplikacja iCloud Notes Snap to proste opakowanie przeglądarki spakowane w łatwy do zainstalowania pakiet Snap. Celem aplikacji jest zapewnienie szybkiego i łatwego dostępu do iCloud Notes, ale dostępne są również inne funkcje usług Apple, takie jak poczta, zdjęcia, kontakty i inne.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji iCloud Snap na komputerze z systemem Linux, musisz mieć uruchomione środowisko wykonawcze pakietu Snap. Bez środowiska uruchomieniowego Snaps nie zainstaluje się, więc ważne jest, aby działał (jeśli jeszcze go nie masz).

Uruchomienie środowiska wykonawczego Snap w większości dystrybucji Linuksa jest obecnie bardzo łatwe, ponieważ prawie wszystkie główne dystrybucje Linuksa obsługują środowisko wykonawcze. Aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania Snapów, kliknij tutaj. Lub, jeśli obecnie nie używasz systemu operacyjnego Linux z obsługą Snap, rozważ przejście na Ubuntu.

Zainstaluj iCloud Notes Snap

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Snap na komputerze z systemem Linux następnym krokiem w procesie jest pobranie aplikacji iCloud ze sklepu Snapcraft i zainstalowanie jej na komputerze z systemem Linux. Aby to zrobić, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie wprowadź poniżej polecenie instalacji snap.

sudo snap install icloud-notes-linux-client

Po zainstalowaniu aplikacji otwórz menu aplikacji i wyszukaj „icloud-notes-linux-client” lub coś podobnego. Natychmiast po otwarciu zostaniesz poproszony o zalogowanie się do systemu Apple iCloud za pomocą swojego Apple ID. Zrób tak.

Zakładając, że logowanie się powiedzie, zostaniesz przeniesiony do swoich iCloud Notes. Stamtąd możesz przeglądać ostatnio zapisane notatki. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do innych usług iCloud, przejdź do lewej górnej części okna, w którym jest napisane „iCloud Notes”, i kliknij strzałkę w dół. Spowoduje to ujawnienie innych aplikacji iCloud, na które możesz szybko się przełączyć.

Metoda 2 – Stwórz aplikację Linux iCloud za pomocą Nativefier

Korzystanie z pakietu snap iCloud Notes jest w porządku dla większości użytkowników, którzy nie chcą się martwić. To powiedziawszy, nie jest to najlepsze doświadczenie, jakie można uzyskać dzięki iCloud w systemie Linux, ponieważ jest w Snap i nie można go modyfikować. Aby uzyskać lepsze wrażenia, rozważ zbudowanie własnego za pomocą Nativefier.

Zbudowanie aplikacji iCloud za pomocą Nativefier nie jest trudne, głównie dlatego, że program wykonuje całą ciężką pracę. Wszystko, co musisz wiedzieć, to odpowiednie polecenia do wprowadzenia w terminalu.

Pierwsza część procesu tworzenia aplikacji iCloud polega na zainstalowaniu Nativefier. Aby to zrobić, zapoznaj się z naszym szczegółowym samouczkiem. Omawia, jak sprawić, by działał w każdej popularnej aplikacji dla systemu Linux. Po zainstalowaniu Nativefier otwórz terminal, przenieś sesję do katalogu tmp i utwórz nowy folder kompilacji.

cd /tmp

mkdir -p icloud-linux-build-dir

cd icloud-linux-build-dir

Następnie użyj narzędzia do pobierania wget, aby pobrać ikonę iCloud z Internetu.

wget https://i.imgur.com/m0abT4k.png -O icon.png

Teraz, gdy masz już plik ikony iCloud, czas użyć Nativefier do spakowania pliku binarnego Linuksa.

nativefier -p linux -a x64 -i icon.png --disable-context-menu --disable-dev-tools --single-instance https://www.icloud.com/

Po zakończeniu budowania pakietu użyj polecenia mv i zmień nazwę folderu wyjściowego z „sign-in-to-i-cloud-apple-linux-x64” na „icloud”.

mv sign-in-to-i-cloud-apple-linux-x64 icloud

Umieść nowy folder „icloud” w / opt.

mv /tmp/icloud-linux-build-dir/icloud /opt

Zmień nazwę pliku binarnego icloud z „sign-in-to-i-cloud-apple” na „icloud”.

mv /opt/icloud/sign-in-to-i-cloud-apple /opt/icloud/icloud

Po zmianie nazwy pliku binarnego iCloud należy zaktualizować jego uprawnienia za pomocą polecenia chmod. Bez odpowiednich uprawnień aplikacja nie będzie działać poprawnie.

sudo chmod 755 -R /opt/icloud/

Utwórz skrót na pulpicie

Aplikacja natywna iCloud jest skonfigurowana na komputerze z systemem Linux, ale nie możesz jej jeszcze używać, ponieważ nie ma skrótu na pulpicie. Na szczęście jest to łatwe do naprawienia. Aby rozpocząć, otwórz terminal i użyj polecenia dotykowego, aby utworzyć nowy plik skrótu.

su -

lub

sudo -s
touch /usr/share/applications/icloud.desktop

Następnie otwórz plik skrótu iCloud w edytorze tekstu Nano.

nano -w /usr/share/applications/icloud.desktop

Wklej poniższy kod do Nano.

[Desktop Entry]
Komentarz[en_US]= Uzyskaj dostęp do Apple iCloud w systemie Linux.
Komentarz =
Exec = / opt / icloud / icloud
GenericName[en_US]= Aplikacja Apple iCloud na komputer.
GenericName = iCloud
Ikona = / opt / icloud / resources / app / icon.png
MimeType =
Nazwa[en_US]= iCloud
Imię = iCloud
NoDisplay = false
Ścieżka =
Kategorie = Sieć
StartupNotify = true
Terminal = false
TerminalOptions =
Type = Aplikacja

Zapisz edycję w pliku skrótu iCloud, naciskając Ctrl + X i wyjdź za pomocą Ctrl + O. Następnie zakończ, aktualizując uprawnienia skrótu.

chmod +x /usr/share/applications/icloud.desktop