12/08/2021

Jak uzyskać bezpośredni link do plików iCloud Inside Finder w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

macOS High Sierra nie wprowadza żadnych nowych, przełomowych funkcji na pulpit Maca. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tylko niewielkie ulepszenie w stosunku do poprzedniej wersji. Apple równie dobrze mógł nazwać następny OS Sierra 2.0 i miałby to samo. To powiedziawszy, są małe, drobne ulepszenia, które pojawiają się w systemie macOS 10.13. Niektóre z nich będą najbardziej widoczne, gdy masz Maca z systemem macOS 10.13 i iPhone’a z systemem iOS 11. Jednym z mniejszych ulepszeń wprowadzonych w macOS High Sierra jest to, że możesz teraz uzyskać bezpośredni link do plików iCloud w Finderze. Interfejs użytkownika nie jest intuicyjny, co jest dziwne w przypadku produktu Apple, ale wykonuje zadanie.

Sprawdź -   Jak zaznaczyć wszystkie dopasowania na pasku wyszukiwania przeglądarki Firefox

Zaloguj się do iCloud

Jest rzeczą oczywistą, że musisz zalogować się do iCloud, aby uzyskać bezpośredni link do plików iCloud. Usługa iCloud jest zintegrowana z Finderem, więc najszybszym sposobem na zalogowanie się jest kliknięcie iCloud w lewej kolumnie nawigacji w Finderze. Po wyświetleniu monitu wprowadź swój Apple ID. Jeśli włączyłeś iCloud na swoim iPhonie, możesz zostać poproszony o wprowadzenie kodu używanego do odblokowania iPhone’a w celu skonfigurowania iCloud na Macu. Po zalogowaniu się pozwól iCloud trochę czasu na zsynchronizowanie plików z komputerem.

Bezpośredni link do plików iCloud

Otwórz Finder i kliknij iCloud na lewym pasku nawigacyjnym. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz udostępnić, iz menu kontekstowego wybierz Udostępnij> Dodaj osoby. W tym miejscu ujawnia się wada projektowa. Chociaż możesz uzyskać bezpośredni link do plików iCloud w Finderze, musisz przejść przez żmudne menu udostępniania, aby je uzyskać. Opcja Kopiuj łącze nie znajduje się w głównym menu kontekstowym.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować tapetę na komputerach stacjonarnych w systemie Windows 10

W polu udostępniania Dodaj osoby zobaczysz wiele opcji udostępniania, w tym pocztę i wiadomości. Zobaczysz również opcję „Kopiuj łącze”. Kliknij to.

Następnie rozwiń opcje udostępniania poniżej wiersza aplikacji, którym możesz udostępnić plik. Zmień ustawienie „Kto może uzyskać dostęp” na „Każda osoba mająca link”, a następnie kliknij przycisk „Udostępnij”, aby skopiować łącze do schowka. Domyślnie uprawnienia są ustawione tak, aby każdy mógł wprowadzać zmiany w pliku. Możesz to zmienić, aby każdy, kto ma łącze, miał dostęp do pliku, ale nie mógł w nim dokonywać żadnych zmian.

iCloud nie jest tradycyjnym dyskiem w chmurze, do którego ludzie są przyzwyczajeni. Różni się od Dysku Google, Dropbox i OneDrive, ale ewoluuje. Nie służy już tylko do tworzenia kopii zapasowych i synchronizowania danych aplikacji między urządzeniami Apple. Począwszy od iOS 11, będziesz mógł zapisywać pliki w iCloud z iPhone’a za pośrednictwem nowej aplikacji Pliki. Ta nowa funkcja bezpośredniego łącza umożliwia przeglądanie pliku każdemu, nie tylko użytkownikom produktów Apple.

Sprawdź -   Jak zatrzymać udostępnianie danych przez Whatsapp na Facebooku

x