Udostępnij teraz w social media:

Albumy ze zdjęciami stały się podstawową funkcją smartfonów. Nie służą do porządkowania zdjęć. Jeśli spojrzysz na iOS, przyjęli bardziej nostalgiczną funkcję w postaci wspomnień. Facebook jest domem dla jednej z największych kolekcji zdjęć online. W przeciwieństwie do Flickr, zdjęcia na Facebooku są bardziej osobiste. W związku z tym ma sens tylko fakt, że Facebook wykorzysta ten konkretny rodzaj treści. Robi to w formie polecanych albumów. Możesz utworzyć polecany album na Facebooku, do którego inni znajomi mogą dodawać zdjęcia, a nawet tekst. To wspólny album ze zdjęciami skupiony na wspomnieniach.

Polecany album w sieci Facebook

Odwiedź swój profil na Facebooku i przewiń w dół do sekcji Znajomi. Tuż poniżej znajduje się sekcja „Polecane albumy”. Kliknij to.

Sprawdź -   Jak włączyć lub wyłączyć synchronizację w Chrome

Interfejs sieciowy przeniesie Cię do Twoich zdjęć. Kliknij przycisk dodawania nowego albumu, aby utworzyć polecany album. Od tego momentu tworzenie polecanego albumu przypomina mniej więcej tworzenie każdego innego albumu. Możesz dodawać współtwórców, nadać albumowi nazwę, dodać opis i dodać informacje o lokalizacji. Polecane albumy są publiczne. Jeśli zmienisz widoczność, nie zmieni się on automatycznie w polecany album.

Gdy skończysz, przejdź do swoich zdjęć i wybierz właśnie utworzony album. Kliknij opcję „Funkcja w profilu”. Jeśli album był publiczny, wykonanie tego kroku może nie być konieczne.

Polecany album w aplikacjach na Facebooku

Otwórz aplikację Facebook i przejdź do swojego profilu. Przewiń w dół do miejsca, w którym znajdują się Twoje zdjęcia. Tuż nad zdjęciami znajduje się przycisk „Utwórz polecany album publiczny”. Dotknij go. Nadaj albumowi nazwę, dodaj współtwórcę i dotknij „Zapisz”.

Sprawdź -   Jak utworzyć i wydrukować kopertę w programie Word

Następnie wybierz znajomych, których chcesz dodać jako współtwórców, i dotknij Gotowe. Zostaniesz przeniesiony do ekranu stanu aktualizacji, który nie wygląda tak, jakby służył do tworzenia albumu, ale jest prawdziwy. Wybierz opcję „Zdjęcia / wideo” i wybierz zdjęcia, które chcesz dodać.

Po utworzeniu albumu odwiedź go i dotknij przycisku przepełnienia w prawym górnym rogu. Na ekranie Edytuj album włącz opcję „Funkcja w profilu”.

Polecane albumy pojawią się u góry Twojego profilu. Są czymś w rodzaju przypiętego postu, z wyjątkiem tego, że są to zdjęcia, które nie zastępują przypiętych aktualizacji. Ta funkcja ma na celu wyróżnienie specjalnych zdjęć, ale nie jest skierowana tylko do Twoich znajomych. To kolejny sposób na uatrakcyjnienie profilu publicznego. Jeśli jesteś osobą bardziej prywatną, ta funkcja nie będzie Cię specjalnie interesować.

Sprawdź -   Jak stworzyć niestandardową dystrybucję Ubuntu za pomocą Distroshare Ubuntu Imager