Jak korzystać z map obiektów w Mapach Google

Udostępnij teraz w social media:


Mapy Google oferują podgląd na żywo, który jest w zasadzie wskazówkami podawanymi w rozszerzonej rzeczywistości. Przydają się, gdy trzeba chodzić po gęstych obszarach bez wyraźnie określonych ulic i ścieżek, aby się gdzieś dostać. Mapy Google zawierają również mapy wnętrz. To rozszerzenie map, ale dotyczy dużych budynków. Pomysł jest ten sam, ale lokalizacja jest znacznie mniejsza.

Mapy wnętrz w Mapach Google

Duże budynki, takie jak centra handlowe lub muzea, mają mapy fizyczne, ale są one trudne w nawigacji i zwykle nie są przenośne ani udostępniane każdej osobie, która ich potrzebuje. Mapy obiektów Google Maps wypełniają tę lukę; pracują w rozszerzonej rzeczywistości i prowadzą użytkowników przez budynek.

  Niezawodne odzyskiwanie plików, zdjęć i partycji dysków

Mapy wnętrz nie są łatwe do tworzenia i jak dotąd ich dostępność jest ograniczona. Są dostępne w te państwa.

Korzystaj z map obiektów w Mapach Google

Mapy Google oferują mapy wnętrz dla dużych budynków. Jeśli chcesz go wypróbować, możesz go przetestować w budynku lotniska w San Francisco.

Otwórz Mapy Google.
Przejdź do budynku, w którym chcesz używać map wnętrz.
Powiększ maksymalnie, jak możesz.
Gdy zobaczysz pasek po lewej stronie pokazujący numery pięter lub plan piętra.
Wybierz numer piętra.
Powiększaj budynek, aby znaleźć drogę.

Budynki z mapami wnętrz

Mapy wnętrz są tworzone przez Google Maps, gdy właściciele budynków o nie proszą. Ich utworzenie należy zasadniczo do właściciela nieruchomości. Mogą przesyłać plany pięter przez kontakt z Google. Zanim jednak plany będą mogły zostać przesłane, Mapy Google zweryfikują, czy osoba, która je przesyła, ma do tego prawo/własność budynku. Chroni przed przesyłaniem nieautoryzowanych map. Mapy można modyfikować później, ale proces ten zajmuje trochę czasu i nie odbywa się w czasie rzeczywistym.

  Włącz funkcje VPN na routerze

Wniosek

Mapy wnętrz nie są tak powszechne, jak powinny, a Google nie ma nad tym dużej kontroli. Jeśli uważasz, że budynek wymaga mapy wnętrz, możesz poprosić właściciela o ich utworzenie i przesłanie. Poza tym ze strony użytkownika końcowego niewiele można zrobić. Tworzenie planów pięter nie jest łatwe, a w miejscach takich jak centra handlowe, w których sklepy często zmieniają właściciela, aktualizowanie mapy wnętrz może być czasochłonne. Mapy Google nie wskazują, które budynki mają dostępną dla nich mapę wnętrz. Jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest powiększenie budynku. Możesz sprawdzić szczegóły miejsca w Mapach Google i może to powiedzieć w szczegółach, czy mapa obiektów jest dostępna. Te informacje nie są dodawane przez Mapy Google i muszą zostać uwzględnione przez właściciela budynku.

  Jak zainstalować zewnętrzne sklepy z aplikacjami na Androida

x