Udostępnij teraz w social media:

Zgodnie z powszechną mądrością 10000 kroków dziennie to zdrowe życie. Jednak niezależnie od celu, będziesz potrzebować niezawodnego sposobu liczenia kroków. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz to zrobić na swoim iPhonie lub Apple Watch!

Jak liczyć kroki w aplikacji Zdrowie na iPhonie

Twój iPhone ma wbudowany zaawansowany licznik kroków. Wykorzystuje akcelerometr do obliczania kroków, które wykonujesz. Wszystkie te dane są przechowywane w aplikacji Zdrowie, której możesz również tworzyć kopie zapasowe i synchronizować z iCloud.

Co dziwne, Apple tak naprawdę nie reklamuje tej funkcji. Jeśli nigdy nie korzystałeś z aplikacji Zdrowie, możesz o tym nie wiedzieć.

Aby wyświetlić dzienną liczbę kroków, otwórz aplikację Zdrowie. Możesz przesunąć palcem w dół na ekranie głównym, aby wywołać wyszukiwanie Spotlight, a następnie wyszukać je, jeśli nie możesz go znaleźć w telefonie.

Po otwarciu aplikacji zobaczysz podsumowanie codziennych czynności (na iOS 13 i nowszych). W tym miejscu znajdź sekcję „Kroki”, aby zobaczyć kroki, które wykonałeś w ciągu dnia.

Sprawdź -   Jak znaleźć najlepsze oferty świąteczne w Zakupach Google

Kran

Możesz dotknąć elementu, aby rozwinąć sekcję. Tutaj zobaczysz wykres liczby kroków zmapowany przez cały dzień. Możesz także przełączyć się na dane tygodniowe, miesięczne lub roczne z zakładek u góry.

Plik

Jak dodać widżet licznika kroków do iPhone’a

Podczas gdy aplikacja Zdrowie pokazuje dzienną liczbę kroków, do tego wystarczy kilka dotknięć. Czy nie byłoby lepiej, gdybyś mógł zobaczyć liczbę kroków bezpośrednio z ekranu blokady lub ekranu głównego na swoim iPhonie?

Możesz to zrobić za pomocą Krokomierz ++ widget. Po zainstalowaniu i włączeniu widżetu wystarczy przesunąć palcem w prawo na ekranie blokady lub ekranie głównym, aby wyświetlić bieżącą liczbę kroków.

Po pobraniu aplikacji Pedometer ++ otwórz ją i zezwól aplikacji na dostęp do danych fitness. Po skonfigurowaniu aplikacji zobaczysz liczbę kroków w górnej sekcji.

Aplikacja Pedometer ++ pokazująca liczbę kroków.

Teraz przejdź do ekranu głównego telefonu iPhone i przesuń palcem w prawo, aby wyświetlić ekran widżetów „Widok dnia dzisiejszego”. Tutaj przesuń palcem na sam dół i kliknij „Edytuj”.

Kran

Teraz dotknij znaku plus (+) obok widżetu „Krokomierz”, aby dodać infografikę do ekranu widżetów.

Dotknij znaku plus (+).

Możesz teraz użyć ikony uchwytu, aby zmienić kolejność widżetów. Sugerujemy umieszczenie Pedometer ++ na górze listy. Wybierz „Gotowe”, aby dodać widżet do ekranu blokady i ekranu głównego.

Sprawdź -   Jak przesyłać strumieniowo pakiet Office bez kabla

Stuknij, aby zmienić kolejność widżetów, a następnie naciśnij

Teraz, gdy przesuniesz palcem w prawo na ekranie blokady lub ekranie głównym, liczba kroków zostanie natychmiast wyświetlona na ekranie widżetów „Widok dnia dzisiejszego”.

Widżet Krokomierz na iPhonie.

Jak liczyć kroki w aplikacji Activity na Apple Watch

Zegarek Apple Watch pomaga liczyć kalorie spalone w ciągu dnia i doskonale nadaje się do śledzenia treningów. Jednak może również liczyć kroki.

Jeśli nosisz zegarek Apple Watch przez cały dzień, jest to lepsze źródło liczby kroków niż iPhone, który czasami możesz odłożyć.

Aby znaleźć liczbę kroków w aplikacji Aktywność, naciśnij przycisk Digital Crown na zegarku Apple Watch, aby otworzyć menu uruchamiania aplikacji.

Naciśnij przycisk Digital Crown.

Tutaj wybierz aplikację „Aktywność”. Przewiń w dół do sekcji „Całkowita liczba kroków”, aby zobaczyć dzienną liczbę kroków.

Wybierz

Jak dodać komplikację licznika kroków do Apple Watch

Najszybszy sposób przeglądania informacji na zegarku Apple Watch znajduje się na tarczy zegarka. Na szczęście do tarczy zegarka można dodać mini-widżety, zwane komplikacjami. Mogą to być dane z aplikacji własnych i innych firm.

Oznacza to, że przy odpowiedniej komplikacji będziesz w stanie sprawdzić aktualną liczbę kroków za każdym razem, gdy podniesiesz nadgarstek, aby zobaczyć czas. Dlatego używanie zegarka Apple Watch do sprawdzania kroków jest znacznie szybsze niż patrzenie na widżet ekranu blokady na iPhonie.

Sprawdź -   Co to jest, jak to zrobić

Dwa zegarki Apple z liczbą kroków na tarczach zegarka.

Aby to zrobić, ponownie użyjemy rozszerzenia Krokomierz ++ aplikacja. Jeśli masz już aplikację na iPhone’a, zostanie ona automatycznie zainstalowana na Twoim Apple Watch. Możesz jednak zainstalować aplikację na swoim zegarku Apple Watch z nowej aplikacji App Store, która została wprowadzona w systemie watchOS 6.

Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją raz, aby upewnić się, że działa. Następnie przejdź do tarczy zegarka na ekranie głównym zegarka Apple Watch. Naciśnij i przytrzymaj wyświetlacz, a następnie dotknij „Dostosuj”.

Teraz przesuń palcem w lewo, aby przejść do widoku edycji komplikacji. W tym miejscu dotknij komplikacji, którą chcesz zmienić, a następnie obracaj Digital Crown, aż zobaczysz komplikację Krokomierz ++. Możesz teraz nacisnąć Digital Crown, aby zapisać układ i powrócić do tarczy zegarka.

Trzy zegarki Apple z komplikacją Krokomierz ++ na twarzy.

Następnym razem, gdy sprawdzisz swój zegarek Apple Watch, zobaczysz liczbę kroków bezpośrednio na jego tarczy!

Nowy w Apple Watch? Nie przegap naszych 20 najlepszych porad i wskazówek dotyczących zegarka Apple Watch!