Jak pobrać plik za pomocą polecenia PowerShell w systemie Windows 10

Windows PowerShell jest dostarczany w pakiecie z Windows 10. Możesz nawet zamienić wiersz polecenia w menu Power User na PowerShell. Podobnie jak wiersz polecenia, PowerShell umożliwia wykonywanie niezliczonych działań konfiguracyjnych na pulpicie, takich jak odinstalowywanie domyślnych aplikacji. Możesz także użyć do do czegoś znacznie bardziej podstawowego, na przykład pobierania pliku. Za pomocą prostego polecenia możesz nie tylko pobrać publicznie dostępny plik, ale możesz również pobrać taki, który wymaga uwierzytelnienia, zanim będzie można go pobrać, np. Plik w folderze Dropbox. Szczegółowo opisaliśmy ten proces tutaj.

Potrzebujesz poleceń;

$client = new-object System.Net.WebClient
$client.DownloadFile("Download Link","File Destination")

W powyższym poleceniu zastąpisz „Link do pobrania” linkiem do pliku, który chcesz skopiować. Adres URL musi znajdować się w cudzysłowie, a nawiasy muszą być częścią składni. Zastąp „Miejsce docelowe pliku” lokalizacją, w której chcesz zapisać plik, a następnie rozszerzeniem pliku. Możesz podać dowolną nazwę, ale upewnij się, że masz prawidłowe rozszerzenie. PowerShell nie utworzy folderu, więc upewnij się, że folder, w którym chcesz zapisać plik, już istnieje.

Polecenie będzie wyglądać mniej więcej tak;

$client = new-object System.Net.WebClient
$client.DownloadFile("https://i.imgur.com/JnphmRt.jpg","C:UsersFatima WahabDesktopcat.jpg")

Plik do pobrania powershell

Jeśli próbujesz pobrać plik, który wymaga zalogowania się do usługi, wstaw to polecenie między dwoma wierszami;

$client.Credentials =  Get-Credential

Na ekranie pojawi się monit o wprowadzenie loginu i hasła. Będziesz musiał wcześniej wiedzieć, jaki login i hasło wprowadzić, ponieważ monit nie powie Ci, czy prosi o Twoje konto Google, czy o poświadczenia Dropbox.

Polecenie wraz z poleceniem uwierzytelniania będzie wyglądać następująco;

$client = new-object System.Net.WebClient
$client.Credentials = Get-Credential
$client.DownloadFile("https://i.imgur.com/JnphmRt.jpg","C:UsersFatima WahabDesktopcat.jpg")

Upewnij się, że masz bezpośredni link do pliku. Linki do stron z przyciskiem pobierania nie będą działać. Zamiast tego albo pojawi się błąd, albo w końcu zapiszesz samą stronę zamiast pliku.