Jeśli musisz ponownie przypisać klucz w systemie Windows 10, wszyscy powiedzą ci, aby użyć AutoHotKey. Polecamy to sami. Nie jest to najłatwiejsza metoda ponownego mapowania kluczy, ponieważ musisz napisać skrypt, a pisanie jest tak proste, że nie wszyscy są w stanie to zrobić. Istnieją aplikacje, które oferują GUI do mapowania kluczy.

Zmapuj klucze bez AutoHotKey

Firma Microsoft wydała aktualizację programu PowerToys, a jedną z nowych funkcji aktualizacji jest Menedżer klawiatury. Pozwala użytkownikom mapować klawisze na klawiaturze.

  1. Pobieranie i zainstaluj najnowszą wersję PowerToys.
  2. Uruchom aplikację za pomocą prawa administratora. Kliknij dwukrotnie ikonę PowerToys na pasku zadań, aby dostęp do jego ustawień.
  3. Idź do Karta Menedżer klawiatury.
  4. Kliknij Przypisz klucz przycisk.
  5. W oknie, które zostanie otwarte, kliknij „Wpisz klucz„Poniżej Oryginalny klucz. Naciśnij klawisz, który chcesz ponownie przypisać.
  6. Następnie kliknij „Klawisz Type” pod Nowy klucz i naciśnij klawisz, na który chcesz ponownie przypisać oryginalny klucz. Na przykład, jeśli chcesz ponownie przypisać klawisz Alt do klawisza Windows, należy nacisnąć klawisz Alt w obszarze Klucz oryginalny, a następnie klawisz Windows w obszarze Nowy klucz.
  7. Kliknij ok u góry, a klucz zostanie ponownie przypisany.
Sprawdź -   Jak wyłączyć Wznowienie Gruba na Manjaro Linux

PowerToys vs AutoHotKey

Jeśli próbujesz zdecydować między dwiema aplikacjami, zależy to od rodzaju mapowania, które musisz wykonać.

Jeśli chcesz ponownie przypisać jeden klucz i użyć go jako innego, tj. Proste ponowne mapowanie 1: 1, PowerToys jest narzędziem dla Ciebie. Może mapować klawisze alfanumeryczne, klawisze funkcyjne, klawisze modyfikujące i specjalne klawisze multimedialne na klawiaturze.

Jeśli chcesz ponownie przypisać klucz do wielu kluczy, np. Naciśnięcie PrintScrn wysyła Win + PrintScrn, będziesz musiał użyć AutoHotKey dla zadania.

Menedżer klawiatury PowerToys służy tylko do mapowania klawiszy, podczas gdy AutoHotKey może być używany do skryptowania wszelkiego rodzaju działań, np. Możesz nacisnąć klawisz, aby otworzyć aplikację lub plik w systemie. Jest zdecydowanie mocniejszy niż to, co ma do zaoferowania PowerToys, ale musisz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to działa.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony płaszczyzny w systemie Linux

Pod względem obciążenia systemu AutoHotKey jest lepszy. PowerToys nie wymaga dużych zasobów, ale tak naprawdę nic nie przebije skryptu, jeśli chodzi o lekkie rozwiązanie.

Wniosek

Jeśli często trzeba mapować klawisze na klawiaturze, warto poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak działa AutoHotKey. Jeśli utkniesz przy użyciu klawiatury z wadliwym klawiszem i musisz to zrobić, dopóki nie będzie można go naprawić lub wymienić, PowerToys to aplikacja do tego zadania.