Jak przywrócić skróty klawiaturowe Google Instant Search

Google wycofało wyszukiwanie błyskawiczne na początku tego roku. Kiedy ta funkcja została wprowadzona po raz pierwszy, Google twierdził, że oszczędza to godziny spędzane przez użytkowników na wpisywaniu słów. Wyszukiwanie błyskawiczne to nie tylko szybki sposób na znalezienie czegoś w Google. Zawierał również niezliczone skróty klawiaturowe. Teraz, gdy wyszukiwanie błyskawiczne zostało wycofane, nie ma też użytecznych skrótów klawiaturowych, które dodano do strony wyników wyszukiwania Google. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją rozszerzenia i dodatki, które mogą przywrócić skróty klawiaturowe Google Instant Search.

Skróty klawiaturowe wyszukiwania błyskawicznego Google

Jeśli nigdy nie zauważyłeś skrótów klawiaturowych i chcesz wiedzieć, po co się rejestrujesz, korzystając z rozszerzenia i dodatku, o którym wspomnieliśmy poniżej, oto ich krótkie omówienie.

Tab + Enter przenosi do pierwszego wyniku na stronie wyników wyszukiwania
Klawisze strzałek w górę / w dół umożliwiają poruszanie się po wynikach na stronie za pomocą klawiatury. Naciśnięcie klawisza Enter otworzy łącze.
Za każdym razem, gdy zaczniesz pisać, fokus przejdzie bezpośrednio do pola wyszukiwania

Przywróć skróty klawiszowe wyszukiwania błyskawicznego Google – Chrome

Aby przywrócić skróty klawiaturowe Google Instant Search w Chrome, zainstaluj rozszerzenie Google Search Keyboard Shortcuts z Google Web Store. Możesz zobaczyć automatyczne ustawianie ostrości działające w GIF poniżej. Inne skróty klawiaturowe, takie jak klawisze strzałek do nawigacji i klawisz Tab + Enter, również działają bez zarzutu.

Przywróć skróty klawiaturowe Google Instant Search – Firefox

Aby przywrócić skróty klawiaturowe Goggle Instant Search w przeglądarce Firefox, zainstaluj dodatek Skróty wyników wyszukiwania Google ™. Działa tak samo jak rozszerzenie Chrome, tj. Gdy zaczniesz pisać, automatycznie ustawi pole wyszukiwania, użyj klawiszy strzałek, aby podświetlić wyniki, i Tab + Enter, aby przejść do pierwszego. Poniższy zrzut ekranu przedstawia znajomą strzałkę, która pojawiła się obok wybranego wyniku, gdy wyszukiwanie błyskawiczne nadal działało.

Zarówno rozszerzenie, jak i dodatek działają dyskretnie. Nie dodają wiele do interfejsu użytkownika, chyba że policzysz małą strzałkę obok wybranego wyniku wyszukiwania.

Wyszukiwanie błyskawiczne Google wprowadziło również skrót klawiaturowy, który nadal działa. To jest skrót klawiaturowy Enter + Ctrl. Pozwala otworzyć wybrane / podświetlone w nowej karcie w tle. Z powodów znanych tylko Google ten konkretny skrót został zachowany, a pozostałe usunięto. Istnieje wiele dodatków i rozszerzeń dostępnych zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Firefox, które mogą przywrócić te skróty, a niektóre robią to bardziej selektywnie. Te, o których wspomnieliśmy, przywracają cały zestaw, ale jeśli chcesz przywrócić tylko jeden lub dwa skróty, prawdopodobnie możesz znaleźć rozszerzenie lub dodatek, który może to zrobić.