Prorok Codzienny to czołowa gazeta w świecie czarodziejów stworzonym przez J.K. Rowling. Choć publikacja ta ma swoje stronnicze podejście, a jej zawartość często odzwierciedla interesy Ministerstwa Magii, cieszy się ona sporą popularnością wśród czytelników. Warto również zauważyć, że ruchome obrazy, które są w niej prezentowane, robią duże wrażenie. Jeśli jesteś miłośnikiem Harry’ego Pottera, z pewnością docenisz animacje, które można spotkać w tej gazecie. Potterize to darmowa aplikacja dostępna na system iOS, która pozwala na tworzenie stylizowanych obrazów, wyglądających jak wycinki z Proroka Codziennego. Użytkownicy mogą wprowadzać własne nagłówki oraz nagrywać krótkie klipy trwające trzy sekundy, które można wykorzystać jako ruchome obrazy, przypominające GIF-y dla mugoli.
Aby rozpocząć, należy zainstalować aplikację Potterize i przyznać jej dostęp do aparatu. Następnie wystarczy dotknąć sekcji z napisem „Stuknij, aby rozpocząć nagrywanie…”, a aplikacja uruchomi nagrywanie z tylnej kamery. Istnieje również możliwość użycia kamery przedniej, jednak długość nagrania jest ograniczona do trzech sekund.
Po zakończeniu nagrania klip będzie odtwarzany w pętli. Jeżeli efekt nie spełnia oczekiwań, można łatwo nagrać nowy klip, dotykając obrazu zastępczego.
Po dodaniu nagłówka warto pamiętać, że przestrzeń na tekst jest ograniczona; dłuższe nagłówki będą wyświetlane mniejszą czcionką.
Aby zobaczyć podgląd swojego dzieła, dotknij opcji „Podgląd” u dołu ekranu. Jeśli efekt Cię zadowala, naciśnij przycisk „Potterize”, co pozwoli Ci na zapisanie i udostępnienie stworzonych obrazów.
Obrazy są zapisywane w formacie GIF i można je udostępniać bezpośrednio z aplikacji na platformach takich jak Twitter i Facebook. Warto jednak wspomnieć, że lepiej jest ręcznie publikować obrazy, ponieważ aplikacja jedynie przesyła link do chmury Amazon.
Dla fanów serii Harry’ego Pottera to fantastyczny sposób na ogłoszenie różnych informacji, takich jak nowe zatrudnienie, zaręczyny, czy organizacja przyjęcia urodzinowego. To dopiero pierwsza wersja aplikacji, więc mamy nadzieję, że w przyszłości będzie możliwość edytowania tekstu po lewej stronie obrazu, a użytkownicy będą mieli większy wybór grafik. Możliwość dodania podtytułów do nagłówków również byłaby mile widziana.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.