Jak ulepszyć obrazy w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Każdy, kto posiada smartfon ze średniego lub wysokiego zasięgu, ma do dyspozycji dobry aparat. Aparaty w smartfonach nadal nie mogą konkurować z lustrzankami cyfrowymi, ale zbliżają się. W rzeczywistości Apple pokazuje nawet niektóre z pięknych zdjęć, które ludzie zrobili na iPhonie i wyglądają całkiem nieźle. Zdjęcia, które robisz, mogą być ostre, ale nie zawsze dobrze wyglądają. Dzieje się tak dlatego, że przeciętny człowiek nie wie zbyt wiele o oświetleniu ani kompozycji, jeśli chodzi o robienie zdjęć. Prostym małym oszustwem, którego możesz użyć, jest poprawienie kolorów na obrazach. Oczywiście nie powinieneś tego robić ręcznie. Możesz ulepszać obrazy w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10 za pomocą kilku kliknięć.

Plik zdjęcie użyte w tym artykule jest autorstwa użytkownika Unsplash Eberharda Grossgasteigera @eberhardgross.

Ulepsz obrazy w aplikacji Zdjęcia

Otwórz obraz, który chcesz poprawić w aplikacji Zdjęcia. U góry zobaczysz przycisk Edytuj, kliknij go.

Aplikacja Zdjęcia ma kilka zgrabnych opcji edycji. Po przełączeniu do trybu edycji opcja ulepszania jest domyślną opcją. Możesz poprawić oryginalne zdjęcie lub użyć jednego z filtrów i poprawić jego kolory. Możesz kontrolować stopień ulepszenia zdjęcia, przeciągając linię na miniaturze „Ulepsz swoje zdjęcie”. Uważaj, żeby nie przesadzić.

Dobrze jest zapisać ulepszony obraz jako kopię i nie zastępować istniejącego. Następnie możesz porównać je obok siebie.

Etyka wszystkiego

Ulepszanie obrazu nie jest nielegalne, ale jeśli planujesz przesłać zdjęcie zrobione do publikacji w jakimś miejscu, dobrym pomysłem może być ujawnienie, że je poprawiłeś. Profesjonalni fotografowie również poprawiają swoje zdjęcia, ale nie używają aplikacji takiej jak aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10. Ponadto traktują zdjęcia w formacie RAW, a nie pliki JPEG zapisywane przez nasze telefony. Chodzi o to, że nie można oczekiwać takich samych wyników.

Jeśli chcesz, aby zdjęcia z wakacji lub domu wyglądały trochę lepiej, to narzędzie jest warte zdjęcia. Poprawiając zdjęcia, wyostrzasz ich kolory. Kolory, które w innym przypadku zostałyby zagłuszone na obrazie, wydają się jaśniejsze. To zwięzły sposób na opisanie tego, ale narzędzie ulepsza również wiele innych rzeczy na zdjęciu.

Filtry powinny być używane oszczędnie i nie możemy powiedzieć, który filtr jest najlepszy do jakiego rodzaju zdjęcia. Jeśli chcesz wypróbować inne filtry, czeka Cię mała próba i błędy.