Jak używać Angry IP Scanner do skanowania adresu IP w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Potrzebujesz dobrego narzędzia do analizy adresów IP? Sprawdź Angry IP Scanner! Dzięki niemu każdy może zeskanować adres IP i przeanalizować go.

AIP oferuje dziesiątki funkcji, takich jak szybkie połączenia FTP, łatwe śledzenie i ping, obsługa SSH / Telnet i wiele więcej! Aby go zainstalować, otwórz terminal i postępuj zgodnie z instrukcjami w przewodniku poniżej!

Zainstaluj Angry IP Scanner

Narzędzie Angry IP Scanner nie będzie działać bez języka Java. Na szczęście OpenJDK jest łatwo dostępny w większości dystrybucji Linuksa. Aby go zainstalować, uruchom terminal i uruchom polecenia odpowiadające twojej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

sudo apt install openjdk-8-jre openjdk-8-jre-headless -y

Debian

sudo apt-get install openjdk-8-jre openjdk-8-jre-headless -y

Arch Linux

sudo pacman -S jre8-openjdk-8

Fedora

sudo dnf install java-9-openjdk-headless java-9-openjdk -y

OpenSUSE

sudo zypper install java-10-openjdk

Pobierz Angry IP Scanner

Java jest pod opieką. Teraz nadszedł czas, aby uruchomić aplikację skanera IP. Aby zainstalować program, musisz odwiedzić oficjalna strona internetowa i pobierz pakiet binarny. Obecnie Angry IP Scanner ma tylko pakiety dla Debiana / Ubuntu i Fedory / OpenSUSE. Jeśli jednak korzystasz z Arch Linux, będziesz w stanie uruchomić go za pośrednictwem Arch AUR.

  Jak zacząć korzystać z Google Stadia w systemie Linux

Debian / Ubuntu

Uruchomienie Angry IP Scanner działającego na Debianie i Ubuntu rozpoczyna się od użycia narzędzia wget, aby pobrać najnowszą wersję pakietu DEB.

cd /tmp

sudo wget https://github.com/angryip/ipscan/releases/download/3.5.2/ipscan_3.5.2_amd64.deb

AIP ma również dostępną 32-bitową wersję programu. Aby go pobrać, wykonaj następujące czynności:

cd /tmp

sudo wget https://github.com/angryip/ipscan/releases/download/3.5.2/ipscan_3.5.2_i386.deb

Pakiet znajduje się w katalogu „tymczasowym”, dzięki wget. Użycie katalogu / tmp umożliwia użytkownikom pobranie pliku DEB bez zaśmiecania ich systemu plików.

Zakończ proces, uruchamiając narzędzie dpkg.

sudo dpkg -i /tmp/ipscan_3.5.2_*.deb

Podczas instalowania oprogramowania za pośrednictwem pakietu DEB zależności czasami nie są instalowane. Napraw ten problem, uruchamiając apt install.

sudo apt install -f

lub, w przypadku Debiana (Stara Stable), uruchom:

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Nie ma znaczenia, czy program nie obsługuje Arch Linux, ich użytkownicy są sprytni i często znajdują sposoby na przeniesienie programów do swojego systemu operacyjnego. Angry IP Scanner nie jest inny, ponieważ ma migawkę do pobrania w AUR. Aby zainstalować ten pakiet, musisz zainstalować kilka rzeczy. W szczególności narzędzie Git i pakiet Base-devel.

sudo pacman -S git base-devel

Po usunięciu ważnych pakietów wykonaj poniższe polecenia, aby pobrać, skompilować i zainstalować Angry IP Scanner. Pamiętaj, aby pobrać wszystkie brakujące zależności, które również nie są budowane automatycznie.

git clone https://aur.archlinux.org/ipscan.git

cd ipscan
makepkg -si

Fedora / OpenSUSE

Druga rodzina systemów operacyjnych Linux obsługiwanych przez Angry IP Scanner to systemy Redhat. Oznacza to, że jeśli jesteś użytkownikiem Fedory, OpenSUSE (a nawet niektórych niejasnych, takich jak Mageia), będziesz mógł zainstalować to oprogramowanie. Aby go zainstalować, otwórz terminal i użyj narzędzia wget, aby pobrać najnowszą wersję RPM.

cd /tmp

sudo wget https://github.com/angryip/ipscan/releases/download/3.5.2/ipscan-3.5.2-1.x86_64.rpm

lub dla wersji 32-bitowej:

cd /tmp
sudo wget https://github.com/angryip/ipscan/releases/download/3.5.2/ipscan-3.5.2-1.i386.rpm

Fedora

sudo dnf install /tmp/ipscan-3.5.2-1.x86_64.rpm

lub

sudo dnf install /tmp/ipscan-3.5.2-1.i386.rpm

OpenSUSE

sudo zypper install /tmp/ipscan-3.5.2-1.x86_64.rpm

sudo zypper install /tmp/ipscan-3.5.2-1.i386.rpm

Korzystanie z Angry IP Scanner

Angry IP Scanner działa na zasadzie analizy adresu IP lub zakresu adresów. Aby skanować, uruchom program i poszukaj pola tekstowego z etykietą „Podstawowy adres IP”.

  Jak wykonać kopię zapasową ustawień pulpitu cynamonu w systemie Linux

W polu „Podstawowy adres IP” wpisz adres IP, który chcesz przeskanować. Nie znasz dokładnego adresu IP? Zgadnij, a program przeskanuje setki adresów IP, w tym ten, na który próbujesz spojrzeć.

Geolokalizacja

Jedną z przydatnych funkcji AIP jest możliwość geolokalizacji adresu IP. Aby użyć tej funkcji, przeskanuj adres IP w normalny sposób. Po zakończeniu skanowania znajdź adres IP na liście i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu prawym przyciskiem myszy kliknij „Otwórz”, aby wyświetlić podmenu. W podmenu poszukaj opcji „lokalizacja geograficzna” i wybierz ją.

Kliknięcie opcji „geolokalizuj” w menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy spowoduje otwarcie nowej karty przeglądarki ze znaną lokalizacją adresu IP, klasą adresu IP (korporacyjny, domowy itp.) I tak dalej.

  Jak używać i instalować pakiety Snap w systemie Linux

Świst

Chcesz zobaczyć opóźnienie między komputerem a zdalnym adresem IP, który skanujesz? Jeśli tak, wypróbuj funkcję „Ping”.

Aby użyć „Ping”, zeskanuj adres w normalny sposób, a następnie kliknij „otwórz”, aby wyświetlić menu prawego przycisku myszy.

W menu znajdź opcję „Ping” i wybierz ją. Kliknięcie opcji „Ping” automatycznie uruchomi terminal i uruchomi ping.

Traceroute

Interesuje Cię śledzenie trasy adresu IP? Wypróbuj funkcję „Traceroute”. Dostęp do tej funkcji można uzyskać, klikając prawym przyciskiem myszy adres IP na liście skanowania, wybierając „Otwórz” i klikając „Traceroute”.

Wybranie opcji śledzenia uruchamia nowy terminal, który wykonuje śledzenie.

Telnet / SSH

Angry IP Scanner może uruchomić nową sesję zdalnego połączenia bezpośrednio z aplikacji! Aby połączyć się z adresem IP przez SSH lub Telnet, przeskanuj adres IP i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu prawym przyciskiem myszy znajdź „otwórz” i kliknij na nią.

W menu „Otwórz” kliknij opcję SSH lub Telnet.

x