Jak używać Rufusa do tworzenia systemu Windows, aby przejść na dysk USB

Udostępnij teraz w social media:

Windows To Go to funkcja dostępna dla użytkowników, która umożliwia instalowanie i uruchamianie systemu operacyjnego Windows, takiego jak Windows 8 lub 10, z dysku USB lub zewnętrznego dysku twardego. Kilku użytkowników komputerów korzystających z systemów operacyjnych, takich jak Linux i macOS, woli korzystać z tej funkcji, aby zainstalować żądany system operacyjny Windows na zewnętrznym dysku USB, zamiast instalować go na dyskach wewnętrznych. Rozwiązania innych firm, takie jak Rufus, umożliwiają również użytkownikom tworzenie dysku USB Windows To Go za pomocą aplikacji Rufus. W tym artykule dowiesz się, jak używać Rufusa do tworzenia dysku USB Windows To Go ze szczegółowymi krokami.

Jak używać Rufusa do tworzenia systemu Windows, aby przejść na dysk USB

Za pomocą funkcji Windows To Go użytkownicy mogą oszczędzać wewnętrzną pamięć masową, ponieważ system operacyjny działa z USB lub zewnętrznego dysku twardego. Obsługiwane systemy operacyjne funkcji Windows To Go to:

 • Windows 8 i 8.1 Enterprise Edition
 • Wersja edukacyjna systemu Windows 10
 • Windows 10 Enterprise Edition
 • Windows 10 Professional Edition

Jednak funkcja Windows To Go nie jest już dostępna w systemie Windows 10 (wersja 2004 i nowsze). Tak więc, jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, musisz użyć oprogramowania innej firmy, takiego jak Rufus. Ze względu na niedostępność wbudowanej funkcji Windows To Go, dysk Rufus Windows To Go USB stał się obecnie jednym z najpopularniejszych programów.

  Jak sprawdzić, czy Twój system obsługuje HDR w systemie Windows 10

Poniżej znajdują się wymagania dotyczące tworzenia dysku USB Windows To Go za pomocą Rufusa:

 • Oprogramowanie Rufusa
 • Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10 (wszystkie edycje) wymagane do korzystania z Rufusa do tworzenia dysku USB Windows To Go
 • Wymagane 32 GB lub więcej USB lub dysku twardego
 • Wymagany jest obsługiwany i zgodny obraz ISO systemu operacyjnego Windows

Tak więc, po przeczytaniu i zrozumieniu wymagań, przejdźmy do głównego tematu tego artykułu: Jak używać Rufusa do tworzenia dysku USB Windows To Go? Postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby wykonać to samo w swoim systemie.

1. Jeśli nie masz rozruchowego obrazu ISO, musisz zacząć od pobrania Windows Insider Preview ISO za pomocą swojego konta Microsoft.

2. Po uzyskaniu rozruchowego obrazu ISO, pobierz oprogramowanie Rufus na swój system. Pobierz najnowszą i normalną wersję Rufusa, a nie przenośną, i zainstaluj ją w swoim systemie.

3. Podłącz dysk flash USB, aby używać go jako dysku USB Windows To Go.

Uwaga: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych z tego dysku, ponieważ dane te zostaną automatycznie usunięte podczas procesu.

  Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić klucze rejestru w systemie Windows 10

4. Uruchom oprogramowanie Rufus w systemie Windows 10/8/8.1.

5. Wybierz żądany napęd USB w menu rozwijanym Urządzenie.

6. Teraz w obszarze Schemat partycji i typ systemu docelowego wybierz z listy opcję Schemat partycji MBR dla systemu BIOS lub komputera UEFI. W ten sposób nowo utworzony dysk USB będzie działał ze starszym systemem BIOS i nowszymi systemami UEFI.

7. Wybierz NTFS w Systemie plików.

Uwaga: FAT32 nie może być używany ze względu na ograniczenia rozmiaru.

8. Wybierz 4096 bajtów (domyślnie) w obszarze Rozmiar klastra.

9. Pole Nowa etykieta woluminu jest zmieniane automatycznie podczas procesu tworzenia dysku ratunkowego.

10. W Opcjach formatu zaznacz pola dla tych opcji:

 • Szybkie formatowanie
 • Utwórz dysk startowy za pomocą: Przeglądaj i wybierz obraz ISO ze swojego systemu.

 • Po wybraniu rozruchowego obrazu ISO usuń zaznaczenie domyślnej opcji instalacji standardowego systemu Windows i wybierz inną opcję Windows To Go.
 • Twórz rozszerzone pliki etykiet i ikon

11. Teraz kliknij opcję Start od dołu, aby rozpocząć proces tworzenia dysku startowego.

12. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją: OSTRZEŻENIE: WSZYSTKIE DANE NA URZĄDZENIU [USB drive name] BĘDZIE ZNISZCZONE. Kliknij OK, aby kontynuować proces.

  Jak wyłączyć tryb samolotowy w systemie Windows 10 (pełny przewodnik)

13. Teraz oprogramowanie Rufus zajmie prawie 1,5-2 godziny, aby przygotować dla Ciebie dysk Windows To Go. Dlatego pozostaw to oprogramowanie działające w tle.

14. Po zakończeniu procesu zobaczysz komunikat GOTOWE na pasku stanu oprogramowania Rufus.

15. Na koniec uruchom ponownie komputer, aby przetestować i uruchomić nowo zainstalowany dysk Windows To Go.

W ten sposób pomyślnie zakończyłeś proces Rufus Windows To Go USB Drive.

***

Więc teraz zrozumiałeś, jak używać Rufusa do tworzenia dysku USB Windows To Go ze szczegółowymi krokami, które pomogą. Możesz przekazać nam wszelkie pytania dotyczące tego artykułu i sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.

x