Jak włączyć tryb ciemny Microsoft Outlook

W ciągu ostatnich kilku lat tryb ciemny stał się motywem przewodnim większości użytkowników na różnych urządzeniach. Zmniejsza zmęczenie oczu i sprawia, że ​​patrzenie na ekrany cyfrowe jest znośne. Widząc korzyści (i zapotrzebowanie użytkowników) ciemnego motywu, jest on udostępniany zarówno przez wszystkich programistów, jak i producentów. Microsoft również zaktualizował swój pakiet Office i wprowadził tryb ciemny Microsoft Outlook do swojej bazy użytkowników. W tym artykule poprowadzimy Cię przez proces włączania trybu ciemnego Outlook 365 i trybu ciemnego Androida. Wyłączmy światła.

Jak włączyć tryb ciemny Microsoft Outlook

Przed rozpoczęciem chcielibyśmy poinformować, że tryb ciemny Microsoft Outlook jest dostępny tylko dla użytkowników z subskrypcją Microsoft 365 (Office 365). Użytkownicy pakietu Office 2016 i Office 2013 będą musieli pozostać zadowoleni z ciemnoszarym motywem. Ponadto ustawienia motywu pakietu Office są uniwersalne i wpływają na wszystkie aplikacje w pakiecie, w tym na inne systemy połączone z tym samym kontem użytkownika.

Uwaga: Jeśli nie masz pewności co do typu subskrypcji pakietu Office, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Aplikacje i funkcje. Przewiń listę, aby znaleźć swoją subskrypcję pakietu Office i numer wersji.

Opcja I: Na PC

Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć tryb ciemny programu Microsoft Outlook na komputerze –

1. Otwórz aplikację pakietu Office, taką jak Word, Powerpoint lub Excel, klikając dwukrotnie ikonę skrótu na pulpicie lub wyszukując ją i klikając Otwórz.

2. Kliknij przycisk Plik w lewym górnym rogu okna aplikacji.

3. Kliknij Konto na dole paska bocznego.

4. W prawym panelu rozwiń listę rozwijaną Motyw biurowy i wybierz opcję Czarny. (Inne opcje motywu to Kolorowy (motyw domyślny), Ciemnoszary i Biały. Ciemnoszary motyw jest podobny do Czarnego i dlatego warto spróbować.) Możesz także dostosować tło biurowe i ustawić je na brak, jeśli chcesz.

Inny sposób przejścia do trybu ciemnego programu Microsoft Outlook jest podany poniżej;

1. Kliknij Opcje w menu Plik.

2. W sekcji Personalizuj swoją kopię pakietu Microsoft Office na karcie Ogólne otwórz menu wyboru Motyw pakietu Office i wybierz opcję Czarny. Kliknij OK, aby wprowadzić zmiany w życie.

Wszystkie aplikacje pakietu Office zainstalowane w Twoim systemie, w tym Outlook, zmienią się teraz na ciemny motyw.

3. Możesz także łatwo przełączyć okienko odczytu (treść wiadomości e-mail) w Outlooku na jasne lub ciemne tło, klikając przycisk Włącz / wyłącz światła znajdujący się obok przycisku Odpowiedz w ostatnich wersjach.

4. W zależności od wersji programu Outlook możesz również znaleźć opcję Przełącz tło na wstążce karty Strona główna lub Wiadomość.

5. Tryb ciemny Microsoft Outlook jest również dostępny w kliencie internetowym Outlooka. Wystarczy kliknąć ikonę ustawień koła zębatego w prawym górnym rogu strony i włączyć przełącznik trybu ciemnego (upewnij się, że motyw jest ustawiony na niebieski). Podobnie jak w aplikacji komputerowej, możesz przełączać się między białym lub ciemnym okienkiem odczytu, klikając przycisk żarówki/księżyca.

Opcja II: na Androidzie

Wszystkie urządzenia przenośne mają te same kroki, aby włączyć tryb ciemny programu Outlook. Jeśli nie widzisz motywu, upewnij się, że Twoja aplikacja jest zaktualizowana. Jest dostępny w wersji Androida 4.0.4 (345) i nowszych. W przypadku użytkowników iOS wersja programu Outlook zainstalowana na ich urządzeniach powinna być w wersji 4.2.0 lub nowszej. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć ciemny motyw na telefonie.

1. Otwórz aplikację Outlook na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę swojego profilu.

3. Stuknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu, aby otworzyć Ustawienia.

4. W Ustawieniach przewiń w dół sekcję Preferencje, stuknij opcję Motyw.

Uwaga: w systemie iOS zamiast motywu jest to Wygląd

5. Stuknij w Ciemny.

6. Teraz Twoja aplikacja powinna mieć ciemny motyw, jak pokazano poniżej.

Mamy nadzieję, że włączenie trybu ciemnego w programie Microsoft Outlook i wszystkich innych aplikacjach pakietu Office przyniesie ulgę Twoim oczom, a także pomoże Ci łatwo łamać służbowe wiadomości e-mail w nocy. Jeśli często pracujesz poza porą snu, zalecamy instalację strumień. Dostosowuje temperaturę ekranu na podstawie pory dnia i pomieszczenia, w którym się znajdujesz.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się włączyć tryb ciemny w programie Microsoft Outlook. Omówiliśmy również, jak włączyć tryb ciemny Outlook 365 i tryb ciemny Androida oraz tryb ciemny iOS. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x