Jak wyłączyć wibracje na iPhonie

Udostępnij teraz w social media:

Telefony z dzwonkami, alertami tekstowymi i powiadomieniami mogą generować sporo hałasu. Jest to jednak konieczny hałas, ponieważ skąd inaczej będziesz wiedzieć, że masz połączenie przychodzące lub nowy alert. Telefony, tak daleko jak telefony z internetem, nadrabiały to wibracjami. Współczesne smartfony wibrują po wyłączeniu dźwięku. Niektóre telefony wibrują, nawet gdy dźwięk jest włączony. To dodatkowy sposób na zwrócenie Twojej uwagi. Jeśli jednak chcesz, możesz wyłączyć wibracje na iPhonie, nawet gdy jest w trybie cichym.

Działa to na wszystkich obecnych iPhone’ach i powinno działać co najmniej od iOS 8, jeśli nie starszego.

Wyłącz wibracje

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Dźwięki. Jeśli masz urządzenie dotykowe 3D, możesz zobaczyć Dźwięki i reakcję dotykową w aplikacji Ustawienia. To samo dotyczy naszego celu. Dotknij go. Wewnątrz na samej górze znajdują się dwa przełączniki; Wibruj przy dzwonku i wibruj przy ciszy.

  Jak przesyłać strumieniowo „Sherlocka” BBC bez kabla

Jeśli chcesz, aby telefon wibrował, gdy jest w trybie cichym, tj. Przełącznik z boku został przestawiony na wyciszenie, wyłącz przełącznik Wibracja przy dzwonku, ale włącz opcję Wibracje włączone Cichy.

Jeśli nigdy nie chcesz, aby telefon wibrował, niezależnie od tego, czy jest w trybie cichym, czy nie, wyłącz oba te przełączniki. Podobnie, jeśli chcesz, aby telefon wibrował tylko wtedy, gdy jest w trybie dzwonka, włącz przełącznik Wibracje przy dzwonku, a drugi wyłącz.

Chociaż masz swobodę wyboru trybu, w którym chcesz włączyć lub wyłączyć wibracje, nie możesz wyłączyć wibracji dla, powiedzmy, połączenia przychodzącego, ale pozostaw ją włączoną dla wiadomości przychodzących z tych dwóch przełączników. To nie znaczy, że nie można tego zrobić. Po prostu skonfigurowanie i włączenie / wyłączenie go zajmuje więcej czasu, a nie jest tak łatwe, jak przesunięcie przełącznika.

  Uruchamiaj aplikacje i wykonuj połączenia z centrum powiadomień iPhone'a

Aby wyłączyć wibracje dla przychodzących połączeń telefonicznych, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Dźwięk> Dzwonek> Wibracja. Przewiń w dół i wybierz „Brak”. Podobnie w przypadku przychodzących wiadomości przejdź do Dźwięk> Dźwięk tekstu> Wibracja i wybierz „Brak”. Te dostosowania można wprowadzić tylko dla dźwięków wymienionych w sekcji Dźwięki. Wszystkie te dźwięki są wyłącznie dźwiękami aplikacji systemowej. Nie można selektywnie włączać ani wyłączać wibracji powiadomień aplikacji na iPhonie. Będą postępować zgodnie ze wskazówkami przełączników Wibracja przy dzwonku i Wibracja przy ciszy, kiedy zdecydują się wibrować lub nie.

Nie można zmienić ustawień dźwięków dla poszczególnych alertów aplikacji, więc dostosowywanie alertów wibracyjnych wymaga zbyt wiele, chyba że chcesz jailbreakować swoje urządzenie.

  Jak wyodrębniać i modyfikować ikony na komputerze Mac

x