Jak wysyłać pliki na Discord

Czasami zwykła wiadomość tekstowa nie wystarczy, aby przekazać swój punkt widzenia. Możliwość przesłania zdjęcia lub pliku to przydatna funkcja.

W tym artykule pokażemy, jak wysyłać pliki przez Discord, oraz kilka alternatyw, gdy Discord odmawia gry w piłkę.

Wysyłanie plików na Discord przez PC

Wysyłanie pliku przez komputer na Discord to bardzo prosty proces. Po lewej stronie pola wprowadzania tekstu na dole okna znajduje się ikona +. Kliknij to. Pojawi się okno wyboru pliku, w którym możesz wybrać plik do przesłania. Wybierz plik, a następnie kliknij Prześlij. Zaznaczenie pola Oznacz jako spoiler spowoduje ukrycie pliku z obrazem Spoilera. Pamiętaj, że Discord ma limity przesyłania plików, które możesz wysłać.

Ikony po prawej stronie pola wprowadzania tekstu to odpowiednio ikona prezentu, ikona GIF i ikona emotikonów.

Ikona prezentu pozwala kupić znajomemu konto Discord Nitro. Ikona GIF pozwala wybrać spośród animowanych gifów, które będą wyświetlane wraz z Twoją wiadomością. Ikona emotikonów pozwala wybrać emotikon.

Wysyłanie plików na Discord przez telefon komórkowy

Wysyłanie plików przez Discord na urządzeniu mobilnym jest również dość łatwe. Otwórz aplikację Discord i wykonaj następujące czynności:

 • Wprowadź serwer lub kanał, do którego chcesz wysłać plik.
 • Jeśli chcesz wysłać plik do konkretnej osoby, kliknij jej imię, aby utworzyć prywatną wiadomość.
 • Na dole listy wiadomości powinny być widoczne dwie ikony: kamera i obraz.
 • Dotknięcie aparatu spowoduje otwarcie aparatu w telefonie. Możesz zrobić zdjęcie i wysłać je bezpośrednio przez aplikację Discord.
 • Dotknięcie ikony obrazu otworzy kilka innych ikon. Klawiatura pozwoli Ci wpisać wiadomość tekstową. Ikona obrazu pozwoli Ci przesłać zdjęcie z galerii obrazów. Ikona dokumentu pozwoli Ci przesłać wideo, plik obrazu, plik audio, dokumenty tekstowe, a nawet oprogramowanie, takie jak pliki APK. Ikona aparatu również otworzy aparat.
 • Możesz wybrać wiele plików i wysłać je wszystkie jednocześnie. Każdy wybrany plik otrzyma znacznik wyboru.
 • Kliknięcie ikony Wyślij lub strzałki w prawo spowoduje przesłanie plików na Discord.
 • Limity przesyłania plików Discord

  Discord ma limity przesyłania plików, które możesz dołączyć do swoich wiadomości. Limit zwykłego konta Discord to 8 MB. Subskrypcja Nitro Classic ma limit wysyłania 50 MB. Subskrypcja Discord Nitro oferuje limit wysyłania 100 MB na plik.

  Subskrypcja Discord Nitro Classic jest dostępna za 4,99 USD miesięcznie lub 49,99 USD rocznie. Z drugiej strony Discord Nitro jest oferowane w cenie 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie.

  Omijanie limitów przesyłania

  Jeśli chcesz wysyłać pliki do znajomych z Discorda, ale nie możesz tego zrobić z powodu limitu przesyłania, możesz go po prostu ominąć. Można to zrobić, przesyłając plik do usługi przechowywania plików online, a następnie udostępniając link do niego w Discord. Poniżej wymieniliśmy kilka najpopularniejszych stron internetowych, z których możesz korzystać:

 • Youtube — popularna witryna do przesyłania strumieniowego wideo oferuje domyślny limit przesyłania wynoszący 15 minut na wideo. Limit ten można rozszerzyć, poddając się weryfikacji. Po zweryfikowaniu możesz przesłać maksymalnie 128 GB lub 12 godzin na film, w zależności od tego, co jest mniejsze.
 • Możliwość przesyłania strumieniowego — ta witryna do przesyłania filmów nie wymaga tworzenia konta, aby z niej korzystać. Po prostu prześlij film lub wybierz link URL z filmem i możesz teraz utworzyć link do pliku. Streamable umożliwia także edycję klipów wideo, więc jest to dość popularna opcja dla Discord. Witryna ma limit 10 minut na film lub 1 GB na plik, w zależności od tego, co jest mniejsze. Ci, którzy mają subskrypcje pro, nie mają limitów przesyłania.
 • Dysk Google — własna witryna Google do przesyłania plików w chmurze, oferuje różne limity przesyłania w zależności od typu pliku. W przypadku dokumentów do 50 MB na plik, prezentacji do 100 MB na plik, arkuszy kalkulacyjnych do pięciu milionów komórek, a w przypadku innych plików do 5 TB.
 • Dropbox — ta witryna hostująca pliki oferuje do 50 GB miejsca na przesyłanie. Nie ma ograniczeń rozmiaru plików innych niż limit 50 GB. Jeśli nadal możesz zmieścić plik w swojej pamięci, możesz go przesłać.
 • Udostępnianie uproszczone

  Discord znacznie uprościł proces udostępniania plików innym osobom. Chociaż ograniczone przez limit przesyłania, to ograniczenie można łatwo ominąć przy odrobinie wiedzy.

  Czy znasz inne sposoby wysyłania plików przez Discord? Czy masz inne witryny do przesyłania, które możesz chcieć udostępnić? Przejdź do sekcji komentarzy i podziel się z nami swoimi przemyśleniami.