Udostępnij teraz w social media:

Jeśli jesteś użytkownikiem Ubuntu i chcesz przesyłać strumieniowo do Twitch lub YouTube, najpierw musisz zainstalować aplikację Open Broadcaster. W tym przewodniku omówimy, w jaki sposób można uruchomić Open Broadcaster w systemie Ubuntu za pośrednictwem DEB, Flatpak i Snap.

Jak zainstalować Open Broadcaster w Ubuntu – Centrum oprogramowania Ubuntu

Numer jeden sposób instalacji OBS w Ubuntu to Centrum oprogramowania Ubuntu. Aby rozpocząć instalację, musisz otworzyć centrum oprogramowania Ubuntu. Centrum oprogramowania jest preinstalowane w każdej instalacji Ubuntu.

Aby uruchomić centrum oprogramowania, naciśnij klawisz Win na klawiaturze. Następnie uzyskasz dostęp do pola wyszukiwania. W polu wyszukiwania wpisz „Oprogramowanie Ubuntu” w polu. Następnie otwórz aplikację za pomocą ikony koszyka na zakupy.

W oprogramowaniu Ubuntu znajdź ikonę wyszukiwania w lewym górnym rogu i kliknij ją myszą. Następnie wpisz „OBS Studio” w polu wyszukiwania. Aplikacja Ubuntu Software powinna natychmiast pokazać wyniki.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać w Google za pomocą klawiatury [iOS]

Kliknij ikonę aplikacji OBS Studio w wynikach wyszukiwania, aby przejść do strony sklepu z aplikacją OBS Studio. Na stronie sklepu znajdź menu „Źródło” u góry. Zmień go na „Formatuj deb”, aby instalował się ze źródeł Ubuntu.

W tym miejscu znajdź przycisk „Instaluj” i kliknij go, aby rozpocząć instalację. Podczas procesu instalacji zostaniesz poproszony o wpisanie hasła w polu hasła.

Po wprowadzeniu hasła OBS Studio zostanie zainstalowane na Ubuntu. Aby go uruchomić, po prostu kliknij przycisk „Uruchom”, a zostanie uruchomiony. Cieszyć się!

Jak zainstalować Open Broadcaster w Ubuntu – wiersz poleceń

Oprócz zainstalowania Open Broadcaster w Ubuntu za pośrednictwem aplikacji Ubuntu Software Center, możliwe jest również uruchomienie aplikacji za pomocą wiersza poleceń. Oto jak to zrobić.

Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie Ubuntu. Możesz to zrobić, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, użyj polecenia apt install poniżej, aby zainstalować pakiet „obs-studio”.

sudo apt install obs-studio

Gdy wpiszesz powyższe polecenie, Ubuntu poprosi Cię o podanie hasła. Twoje hasło jest wymagane, ponieważ uruchamiasz polecenie sudo, które uruchamia polecenie jako konto root.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „SmartScreen nie jest teraz dostępny” w systemie Windows 10

Po wprowadzeniu hasła Ubuntu przejrzy i zbierze wszystkie pakiety, które będzie instalował (zależności wymagane do uruchomienia OBS Studio, a także sam pakiet OBS Studio) na twoim komputerze. Po zakończeniu zostanie wyświetlony monit o naciśnięcie przycisku Y, aby kontynuować instalację.

Po naciśnięciu przycisku Y Ubuntu zainstaluje OBS Studio. Po zakończeniu zamknij terminal.

Jak zainstalować Open Broadcaster w Ubuntu – Flatpak

Jeśli nie chcesz instalować OBS na Ubuntu za pośrednictwem tradycyjnych źródeł Ubuntu jako pakietu DEB, możesz również zainstalować go za pośrednictwem Flatpak ze sklepu Flathub. Aby rozpocząć instalację, musisz włączyć środowisko wykonawcze Flathub w swoim systemie.

Włączenie środowiska wykonawczego Flatpak w systemie Ubuntu jest łatwe. Aby rozpocząć, musisz skonfigurować pakiet „flatpak”. Aby skonfigurować pakiet Flatpak, otwórz okno terminala. Aby otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala użyj polecenia apt install, aby zainstalować pakiet „flatpak” na komputerze.

Uwaga: to jest krótkie wyjaśnienie, jak skonfigurować Flatpak na Ubuntu. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowego wyjaśnienia, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem na ten temat.

sudo apt install flatpak

Po skonfigurowaniu pakietu Flatpak w systemie musisz skonfigurować sklep z aplikacjami Flathub. Ten sklep z aplikacjami ma prawie wszystkie aplikacje Flatpak, a bez Flathub nie będziesz w stanie skonfigurować OBS.

Sprawdź -   Czym jest i jak działa streaming ?

Aby włączyć sklep z aplikacjami Flathub w systemie Ubuntu, użyj następującego polecenia zdalnego dodawania flatpak i dodaj sklep z aplikacjami jako źródło do Flatpak. Wystarczy raz dodać Flathub jako źródło, a Flatpak będzie miał je na zawsze.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Teraz, gdy sklep z aplikacjami Flathub jest skonfigurowany w systemie Ubuntu, możesz zainstalować OBS za pomocą następującego polecenia instalacji flatpak.

flatpak install flathub com.obsproject.Studio

Jak zainstalować Open Broadcaster w pakiecie Ubuntu – Snap

Oprócz tego, że jest dostępny jako Flatpak, OBS jest również dostępny dla użytkowników Ubuntu w Ubuntu Snap Store. Aby zacząć korzystać z aplikacji OBS na komputerze z systemem Ubuntu jako pakietu przystawki, otwórz okno terminala.

Po otwarciu okna terminala będziesz mógł szybko skonfigurować aplikację Open Broadcaster za pomocą poniższego polecenia snap install poniżej.

sudo snap install obs-studio