Jak zaktualizować Chromebooka

System operacyjny Chrome otrzymuje ważne aktualizacje co sześć tygodni, a poprawki zabezpieczeń pojawiają się częściej. Aktualizacje są zwykle pobierane i instalowane automatycznie w tle, ale oto, jak upewnić się, że Twój Chromebook zawsze ma najnowszą dostępną wersję.

Po pierwsze: otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana, ponieważ będziesz musiał ponownie uruchomić komputer, aby zakończyć proces aktualizacji.

W prawym dolnym rogu kliknij zegar, aby otworzyć zasobnik systemowy i panel powiadomień. Jeśli aktualizacja jest dostępna, u góry menu pojawi się powiadomienie – kliknij „Uruchom ponownie, aby zaktualizować”. Bułka z masłem.

Pamiętaj, aby zapisać wszystko, nad czym pracujesz, zanim klikniesz, aby ponownie uruchomić Chromebooka. Wszelkie niezapisane dane mogą zostać utracone po ponownym uruchomieniu Chromebooka.

Kliknij godzinę, a następnie kliknij opcję Uruchom ponownie, aby zaktualizować

Jeśli nie widzisz tego powiadomienia, kliknij ikonę ustawień.

Kliknij godzinę, a następnie kliknij ikonę ustawień

Następnie kliknij menu Hamburger, a następnie kliknij „Informacje o systemie operacyjnym Chrome” u dołu menu.

Kliknij menu Hamburger, a następnie Informacje o systemie operacyjnym Chrome

Kliknij „Sprawdź aktualizacje”. Jeśli Twój Chromebook znajdzie aktualizację, rozpocznie się ona automatycznie.

Kliknij Sprawdź aktualizacje

Po pobraniu aktualizacji konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia, aby zakończyć proces. Kliknij „Uruchom ponownie”.

Po pobraniu aktualizacji kliknij Uruchom ponownie

Jeśli wolisz poczekać z ponownym uruchomieniem Chromebooka i dokończyć wykonywaną pracę, po prostu zamknij menu, a Twój Chromebook zainstaluje aktualizację przy następnym uruchomieniu.

Aby sprawdzić, czy Twój Chromebook jest aktualny po ponownym uruchomieniu, wróć na stronę „Informacje o systemie operacyjnym Chrome” lub wpisz chrome: // settings / help w omniboksie przeglądarki Chrome. Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji powinien pojawić się komunikat „Twój Chromebook jest aktualny”.

Po ponownym uruchomieniu Chromebooka podczas sprawdzania dostępności aktualizacji zobaczysz, że Twój Chromebook jest aktualny