Jak zmienić obraz listy odtwarzania Spotify?

Czasy bootlegowania muzyki na kasetę magnetofonową lub nielegalnego pobierania utworów o wartości GB już dawno minęły. Platformy do strumieniowego przesyłania muzyki online, takie jak Spotify, zmieniły sposób, w jaki słyszymy arcydzieła naszych ulubionych artystów. Ma ogromną bazę ponad 381 milionów użytkowników i oferuje im mnóstwo funkcji. Jego podstawową cechą jest możliwość tworzenia spersonalizowanych list odtwarzania na każdy nastrój i okazję. Każda lista odtwarzania jest identyfikowana przez unikalną nazwę i obraz listy odtwarzania, które mogą być modyfikowane przez użytkownika według własnego uznania. W dzisiejszym artykule przeprowadzimy Cię przez proste kroki i poinformujemy, jak zmienić obraz playlisty Spotify oraz odtwarzacz internetowy.

Jak zmienić obraz listy odtwarzania Spotify?

Domyślnie Spotify tworzy kolaże okładki albumu z pierwszych czterech utworów na liście odtwarzania i ustawia ją jako obraz okładki.

  • Jeśli jesteś zmęczony oglądaniem tego samego obrazu okładki, po prostu przetasuj pierwsze cztery utwory na liście odtwarzania, a obraz okładki zostanie automatycznie zaktualizowany.
  • Możesz także ustawić całkowicie niestandardowy obraz okładki dla swoich list odtwarzania. Na przykład okładki, które przedstawiają ogólny nastrój listy odtwarzania lub konkretną okładkę, jeśli planujesz udostępnić listę swojemu partnerowi.

Aby ustawić niestandardowy obraz listy odtwarzania, wykonaj poniższe czynności –

Metoda 1: Na Androidzie i iOS

1. Stuknij aplikację Spotify z szuflady aplikacji.

2. Przejdź do zakładki Twoja Biblioteka.

3. Stuknij listę odtwarzania, którą chcesz zmienić.

4. Następnie dotknij ikony trzech kropek.

5. Wybierz z menu opcję Edytuj listę odtwarzania.

6. Tutaj dotknij opcji Zmień obraz.

7. Następnie dotknij opcji Wybierz zdjęcie.

8. Po wybraniu obrazu dotknij opcji UŻYJ ZDJĘCIA.

9. Na koniec dotknij opcji ZAPISZ.

Metoda 2: W aplikacji Windows

Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić obraz listy odtwarzania Spotify w aplikacji Windows Spotify.

1. Uruchom Spotify aplikacja lub jej odtwarzacz internetowy w preferowanej przeglądarce i kliknij Twoja biblioteka.

2. Otwórz dowolną utworzoną przez siebie listę odtwarzania.

3. Kliknij ikonę trzech kropek i wybierz opcję Edytuj szczegóły.

4. Pojawi się okno dialogowe Edytuj szczegóły, umieść kursor nad obrazem okładki, a następnie kliknij ikonę trzech kropek, która pojawi się w prawym górnym rogu i wybierz opcję Zmień zdjęcie.

Uwaga: Możesz także całkowicie pozbyć się obrazu okładki, wybierając opcję Usuń zdjęcie. Utworzy notatkę muzyczną jako obraz okładki listy odtwarzania.

5. Wybierz dowolne zdjęcie z komputera i kliknij Otwórz. Obraz okładki listy odtwarzania zostanie zaktualizowany, a następnie kliknij Zapisz, aby zakończyć.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobiliśmy okładki do tego artykułu, sprawdź Spotlist i zrób jeden dla siebie. Mamy nadzieję, że powyższe kroki dotyczące zmiany zdjęć list odtwarzania Spotify były jasne i łatwe do naśladowania.

***

Mamy nadzieję, że wiesz, jak zmienić zdjęcia na listach odtwarzania Spotify. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Spotify i jego funkcji, skontaktuj się z nami. Rzadko spędzamy dzień bez słuchania playlisty Spotify tutaj w Techcult, więc jeśli masz dla nas jakieś sugestie dotyczące muzyki/list odtwarzania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.