Jak zmienić ulubioną zakładkę w przeglądarce Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy dodajesz zakładkę do strony internetowej, jest ona zapisywana z tytułem strony i małą ikoną zwaną favicon. W większości przypadków ikona ulubionych jest mniejszą wersją lub skróconą wersją logo witryny internetowej, która ułatwia identyfikację, z której witryny pochodzi strona. Jest to przydatne zarówno podczas przeglądania i otwierania zakładek, jak i gdy masz otwartych wiele kart w przeglądarce. Kiedy odwiedzasz stronę internetową, w tym momencie pobierana jest jej ikona ulubionych. Ikony ulubionych zakładek są pobierane po ich zapisaniu. Jeśli chcesz, możesz zmienić ulubioną ikonę zakładki w Chrome na coś innego.

Zmień ulubioną ikonę zakładki

Aby zmienić ulubioną ikonę zakładki w Chrome, potrzebujesz dwóch rzeczy; rozszerzenie o nazwie Dodaj do zakładek Favicon Changeri obraz, który ma zastąpić oryginalną ikonę ulubionych. Ten obraz powinien mieć rozmiar 16 × 16 i być w formacie PNG. Możesz użyć dowolnego obrazu, zmienić jego rozmiar i przekonwertować go za pomocą IrfanView.

  Jak dostosować wiadomości-śmieci i bezpiecznych nadawców w programie Outlook

Zainstaluj rozszerzenie i kliknij prawym przyciskiem myszy jego ikonę obok paska adresu URL. Z menu kontekstowego wybierz „Opcje”.

Otworzy się nowa karta z listą wszystkich zakładek. Rozwiń folder zakładek i wybierz zakładkę, dla której chcesz zmienić ikonę ulubionych. Kliknij prawym przyciskiem myszy zakładkę, dla której chcesz zmienić ikonę ulubionych, iz menu kontekstowego wybierz opcję „Zmień ikonę ulubionych”.

Otworzy się okno dialogowe Wybierz plik. Wybierz plik obrazu ikony favicon, którego chcesz użyć. Otworzy się kolejne mniejsze okno pokazujące postęp. Otwarcie tego okna może zająć trochę czasu, podobnie jak zakończenie może trochę potrwać. Rozszerzenie ma wbudowaną przeglądarkę dziennika, która często zgłasza, że ​​zmiana nie powiodła się, nawet jeśli nie.

  Jak pominąć wprowadzenie do programu telewizyjnego w serwisie Netflix w przeglądarce

Po otrzymaniu opinii w dzienniku sprawdź, czy ikona ulubionych się zmieniła. Zmieni się zarówno w panelu sterowania rozszerzenia, jak i na pasku zakładek. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że favicon dla linku Imgur został zmieniony.

To rozszerzenie działa, ale jest trochę błędne ze względu na to, jak działa. Favicony są zasadniczo przechowywane w plikach podczas zapisywania zakładek. Jeśli masz na to czas i wiedzę techniczną, prawdopodobnie możesz to zmienić samodzielnie, używając tylko Notatnika do tworzenia i edycji pliku HTML. Rozszerzenie robi to wszystko za Ciebie, ale czasami nie udaje mu się odczytać / zapisać do pliku. Innym razem nie ma do niego dostępu.

  Ubuntu: usuń historię aplikacji [Guide]

Jeśli rozszerzenie nie działa, spróbuj dwóch rzeczy; zamknij przeglądarkę (wszystkie instancje, okna i karty) i otwórz ją ponownie. Użyj wbudowanego narzędzia rozszerzenia, aby zresetować ikony ulubionych dla wszystkich zakładek, a następnie spróbuj je zmienić.

x