Jak zmienić zdjęcie profilowe w Gmailu

Google oferuje wiele produktów internetowych, które są używane na tym samym koncie Google. Jest jedno centralne miejsce, w którym możesz zarządzać danymi osobowymi zapisanymi na koncie Google, ale wygląda na to, że zdjęcie profilowe w Gmailu nie jest jedną z rzeczy, którymi możesz zarządzać. Twoje zdjęcie profilowe w Gmailu jest ważne, ponieważ widzą je ludzie, którzy dodają Cię jako kontakt w Gmailu lub Google.

Zdjęcie profilowe Gmaila

Otwórz Gmaila i kliknij małe koło zębate w prawym górnym rogu. Znajduje się pod Twoim aktualnym zdjęciem profilowym. Z otwartego menu wybierz Ustawienia.

Na stronie Ustawienia wybierz kartę Ogólne i przewiń w dół. Znajdziesz sekcję o nazwie Moje zdjęcie, która pokaże Twoje aktualne zdjęcie profilowe Gmaila. Kliknij opcję Zmień zdjęcie powyżej.

Przeglądaj komputer w poszukiwaniu nowego zdjęcia, zaznacz je i przytnij w razie potrzeby i gotowe.

Twoje nowe zdjęcie profilowe w Gmailu powinno zostać zsynchronizowane ze wszystkimi, którzy dodali Cię jako kontakt, ale może się to nie zdarzyć. Może to być spowodowane tym, że użytkownicy mają możliwość ustawienia własnego obrazu dla kontaktu. W końcu nowe zdjęcie zostanie zsynchronizowane, ale może to zająć trochę czasu.

Możesz zauważyć, że pasek u góry Gmaila, który zawiera miniaturę Twojego zdjęcia profilowego, nie zmienia się po zmianie zdjęcia profilowego Gmaila. To dlatego, że to jest Twoje zdjęcie profilowe Google+. Aby to zmienić, kliknij zdjęcie i wybierz Profil Google+.

Na swojej stronie profilu Google+ kliknij przycisk edycji, a następnie zmień swoje zdjęcie profilowe. To zdjęcie zastąpi Twoje zdjęcie profilowe w Gmailu i będzie synchronizowane z kontaktami innych osób znacznie, znacznie szybciej.

Zdjęcie profilowe Chrome

Jeśli używasz konta Google do synchronizowania preferencji przeglądarki Chrome, proces zmiany zdjęcia profilowego Chrome jest nieco dłuższy.

Najpierw ponownie odwiedź swój profil Google Plus. Kliknij miniaturę swojego zdjęcia profilowego na pasku u góry (zobacz poprzedni zrzut ekranu) i wybierz zdjęcie z dostępnych zdjęć profilowych. Następnie wyloguj się z Chrome. Upewnij się, że w profilu Chrome nie ma śladu Twojego konta. Może być konieczne usunięcie użytkownika powiązanego z Chrome i utworzenie nowego. W nowym użytkowniku Chrome zaloguj się na swoje konto Gmail, a zamiast starego powinno pojawić się nowe zdjęcie profilowe.

Nie trzeba dodawać, że to wszystko jest poważnie skomplikowane i bardziej niż powinno. Wydaje się, że stare zdjęcie profilowe nie chce zniknąć i niezwykle trudno jest dowiedzieć się, jak je odświeżyć.

x