Jak znaleźć zużycie baterii w laptopie z systemem Windows 10

Zużycie baterii jest wskaźnikiem stanu baterii. To dość prosta koncepcja; im bardziej zużyta jest bateria, tym krótsza jest jej żywotność. Bateria z czasem umiera. Naprawdę nie ma znaczenia, jakiego rodzaju urządzenia używasz, chociaż baterie w laptopach mają zwykle krótszą żywotność ze względu na to, jak często są one całkowicie rozładowane i naładowane.

Istnieje wiele aplikacji, które kontrolują stan baterii, ale dają ogólne informacje o stanie zdrowia, takie jak dobre lub złe. Jeśli szukasz czegoś bardziej precyzyjnego, aby ocenić stan baterii, szukasz wartości jej zużycia.

Kondycja baterii

Kondycja baterii jest trudna do znalezienia poza zwykłą „dobrą” lub „złą” lub „uczciwą” diagnozą. Informacje często są ukryte przez producentów baterii, a aplikacje innych firm nie mogą ich znaleźć. Nie jest jasne, dlaczego informacje są blokowane, ale niektóre aplikacje nadal mogą je znaleźć, a inne nie. Musisz tylko wiedzieć, której aplikacji użyć.

Raport o stanie baterii

Zanim przejdziemy do szczegółów, jak znaleźć poziom zużycia baterii, spróbuj wygenerować raport o kondycji baterii. Jeśli informacje o zużyciu nie są zablokowane, raport baterii pokazuje, co to jest. Jeśli informacje są zablokowane, możesz przejść do innych rozwiązań.

  1. otwarty Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.
  2. Uruchom następujące polecenie.
powercfg /batteryreport
  1. Otwórz ścieżkę powyższe polecenie powraca, aby wyświetlić raport baterii.
  2. Poszukaj czegoś związanego z zużycie baterii lub liczba cykli bateria przeszła. Jeśli te informacje nie są dostępne, będziesz potrzebować aplikacji innej firmy, aby znaleźć zużycie.

Inteligentniejsza bateria

Inteligentniejsza bateria potrafi znaleźć procent zużycia baterii. Wszystko, co musisz zrobić, to Ściągnij, zainstaluj i uruchom aplikację. Lewa kolumna pokazuje procent zużycia.

BatteryBar

BatteryBar ma zarówno wersję darmową, jak i płatną. Darmowa wersja jest więcej niż wystarczające, aby znaleźć zużycie baterii. Zainstaluj i uruchom aplikację. Działa na pasku zadań. Najedź kursorem na ikonę baterii na pasku zadań, a wyskakujące okienko wyświetli informacje, w tym procent zużycia.

BATExperts

BATExpert to kolejne darmowe narzędzie, którego można użyć do znalezienia zużycia baterii. Nie pokazuje, jak bardzo bateria się zużyła. Zamiast tego mówi ci, jak zdrowy jest, co jest tym samym, jeśli wykonasz małe matematyki. Pobieranie, zainstaluj i uruchom.

Weź wartość w polu Zdrowie / zużycie i odejmij ją od 100, aby uzyskać wartość zużycia.

Jeśli korzystasz z baterii i chcesz uzyskać więcej dzięki jednemu ładowaniu, spróbuj wykonać następujące czynności.