Udostępnij teraz w social media:

Plany zasilania to jedna z najlepszych funkcji systemu Windows 10. Oferują elastyczność, której nie znajdziesz w innych systemach operacyjnych dla komputerów stacjonarnych, i możesz je dostosowywać. W celu prostego zarządzania energią możesz albo wybrać lepszą żywotność baterii, tj. Wybrać niskie zużycie energii lub lepszą wydajność, tzn. Pozwolić, aby Twój sprzęt działał optymalnie. Po wyjęciu z pudełka Windows 10 ma trzy plany zasilania; plan zrównoważonej mocy, plan oszczędzania energii i plan wysokiej wydajności. Wszystkie trzy plany można dostosować, ale jeśli zmieniłeś go za bardzo i chcesz go zresetować, możesz to zrobić. Proces jest dość prosty. Oto, jak możesz zresetować plan zasilania systemu Windows 10.

Sprawdź -   Skanuj i konwertuj obrazy na tekst w telefonie i eksportuj do MS Word

Zresetuj plan zasilania systemu Windows 10

Otwórz Eksploratora plików i na pasku nawigacyjnym wprowadź następujące dane. Naciśnij Enter.

Control PanelHardware and SoundPower Options

Tutaj zobaczysz różne dostępne plany zasilania. Kliknij opcję „Zmień ustawienia planu”. W oknie, które zostanie otwarte, kliknij Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

W oknie, które zostanie otwarte, zobaczysz przycisk „Przywróć ustawienia domyślne planu”. Kliknij go, a ustawienia planu zostaną zresetowane do wartości podstawowych.

Możesz teraz używać go takim, jaki jest, lub możesz go zmienić ponownie.

Jeśli tak zmodyfikowałeś plan zasilania, że ​​nie jest on już zrównoważonym lub wysokowydajnym planem, którym był pierwotnie, i chcesz go zachować, ale także ustawić go na wartości domyślne, istnieje na to sposób. Musisz utworzyć nowy plan zasilania. Kiedy tworzysz nowy plan zasilania, musisz wybrać jeden z trzech planów jako podstawę, a następnie zmodyfikować go. Możesz go nie modyfikować. W ten sposób otrzymasz oryginalny zmodyfikowany plan i inny, który ma ustawione wartości domyślne.

Sprawdź -   Jak wyłączyć autoodtwarzanie i filmy w tle w Disney +

Aby utworzyć nowy plan zasilania, otwórz Eksploratora plików i wklej następujące elementy na pasku lokalizacji.

Control PanelHardware and SoundPower Options

Kliknij „Utwórz nowy plan” w kolumnie po lewej stronie. Na ekranie Utwórz plan zasilania zobaczysz trzy plany, których możesz użyć jako podstawy. Wybierz ten, który chcesz dla jego ustawień domyślnych, i kliknij Dalej. Nie zmieniaj niczego innego, ale nadaj planowi nazwę, abyś wiedział, który to jest.

Zmiana planów jest łatwa, a jeśli chcesz, możesz nawet eksportować plany zasilania między komputerami z systemem Windows 10.