Udostępnij teraz w social media:

Ponieważ wiele witryn zaczęło migrować do otwartych technologii internetowych, aby zapewnić szybsze i bardziej energooszczędne korzystanie z Flasha, Adobe ogłosiło plany zaprzestania obsługi Flasha do końca 2020 roku. Następnie Microsoft opublikował również plan usuwania Adobe Flash z Microsoft Edge i Internet Explorer do 2020 roku. Teraz dostępna jest aktualizacja Flashowa emerytura z przeglądarek Microsoft.

Wycofanie pamięci Flash w Edge i Internet Explorer

Wycofanie pamięci Flash w Edge i Internet Explorer

Aktualizacja bardzo szybko rozwiewa pogłoski o pogrzebaniu wsparcia Flash. Microsoft wyjaśnił, że zakończy obsługę Flasha w określonych ramach czasowych i fazowo. Pochodzenie plotek można przypisać informacjom na czacie pomocy technicznej Microsoft otrzymanym przez niemieckiego bloga.

Sprawdź -   Jak korzystać z poleceń Microsoft Teams

W następnej wersji Microsoft Edge (zbudowanej na Chromium) będziemy nadal wycofywać Flasha w tym samym czasie, co inne przeglądarki oparte na Chromium. Więcej informacji na temat tej osi czasu można znaleźć w tym poście na blogu. Flash będzie początkowo wyłączony, a użytkownik będzie musiał ponownie włączyć Flasha dla poszczególnych witryn; Flash zostanie całkowicie usunięty z przeglądarki pod koniec 2020 r., Wspomniano w blogu Windows.

Na obecnym etapie zarówno dostępna na rynku wersja Microsoft Edge (zbudowana na EdgeHTML), jak i Internet Explorer 11 pozwolą na uruchomienie Flasha. Jest to możliwe, ponieważ firma nie zamierza już aktualizować Microsoft Edge (zbudowanego na EdgeHTML) ani Internet Explorera 11, aby domyślnie wyłączać Flasha.

Sprawdź -   Jak zainstalować rozszerzenia Google Chrome w Microsoft Edge

Podsumowując, Flash nie był nieznaną nazwą do tworzenia animacji i tworzenia treści graficznych witryn. Jednak wraz z upływem czasu jego użyteczność zaczęła zanikać. Mimo to niektóre strony internetowe nadal go obsługują, choć na bardzo małą skalę. Większość firm, takich jak Microsoft, Google i Apple, ogłosiło już terminy wycofania Flasha ze swojej macierzystej firmy. Adobe ogłosiło, że Flash zostanie zabity w 2020 roku.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź WindowsBlog.