Jak całkowicie usunąć Flasha z Windows 10

Flash zniknie w grudniu 2020 r. Chrome już ostrzega użytkowników, że Flash zbliża się do końca, i radzi im go wyłączyć. Chodzi o to, że Flash istnieje od bardzo dawna. Niektórzy powiedzieliby, że jest już dłużej niż powinien. Usunięcie go z systemu nie jest takie proste. To powiedziawszy, jeśli chcesz usunąć Flasha z Windows 10, Adobe pomoże ci.

Ta metoda usunie Flasha, jeśli jest zainstalowany na pulpicie, jednak NIE usunie Flasha z Edge lub Google Chrome. W przypadku obu tych przeglądarek Flash jest w nich zintegrowany. Możesz wyłączyć Flasha w Edge i Chrome, ale nie można go usunąć, dopóki nie zostanie wypuszczona wersja przeglądarek bez niego.

Usuń Flasha z Windows 10

Odwiedź Adobe i pobierz wyznaczony Flash Uninstaller które są połączone na stronie. Po pobraniu zamknij wszystkie otwarte przeglądarki i uruchom dezinstalator z uprawnieniami administratora. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Odinstaluj.

Odinstalowanie Flasha zajmuje tylko kilka sekund. Po odinstalowaniu zobaczysz okno przedstawione na zrzucie ekranu poniżej.

Przeglądarki, które nie mają zintegrowanego Flasha, nie będą już mogły odtwarzać zawartości Flash, dopóki nie zainstalujesz jej ponownie w systemie operacyjnym. Tylko Edge i Chrome będą mogły odtwarzać treści Flash, jeśli zezwolisz na ich działanie w przeglądarce.

Integracja z przeglądarką Flash

Jeśli zastanawiasz się, co to znaczy, gdy Flash jest zintegrowany z przeglądarką, oznacza to po prostu, że Flash jest funkcją przeglądarki. Podobnie jak twoja przeglądarka nie korzysta z kodeka zainstalowanego na komputerze, aby odtwarzać pliki MP4, nie musi też być zainstalowana Flash na komputerze, aby odtwarzać zawartość Flash. W przypadku plików MP4 kodek jest częścią przeglądarki, podobnie jak Flash. Dlatego Flash zainstalowany na pulpicie nie ma nic wspólnego z Flashem w Chrome i / lub Edge.

Wspomnieliśmy, że w końcu przeglądarki również zeskrobują zintegrowaną obsługę Flash. Stanie się to za pośrednictwem aktualizacji i oczywiście nie ma harmonogramu, kiedy to nastąpi w Chrome i Edge. Możliwe, że zintegrowana pamięć Flash pozostanie na jakiś czas, ponieważ w Internecie wciąż jest sporo treści Flash. Każda technologia, dobra lub zła, która istniała przez tak długi czas, zwykle wymaga czasu, aby się od niej odejść, dlatego przeglądarki prawdopodobnie będą obsługiwać Flasha nawet po jego upadku.

x