Możesz grać w Fortnite na komputerze Mac, ale jest duży haczyk

 • Możesz zainstalować Fortnite na komputerze Mac za pomocą programu uruchamiającego Epic Games, ale będzie to przestarzała wersja.
 • W przestarzałej wersji Fortnite na macOS brakuje takich funkcji, jak gra krzyżowa i zakupy w grze.
 • Xbox Cloud Gaming pozwala grać w najnowszą wersję Fortnite na komputerze Mac za pośrednictwem przeglądarki internetowej, ale potrzebne jest dobre połączenie internetowe i kontroler.

Chociaż możesz używać programu uruchamiającego Epic Games do grania w Fortnite na komputerze Mac, ma to jednak sporo wad. Omówimy wszystko na ten temat i nauczymy Cię grać w najnowszą wersję Fortnite na komputerze Mac.

Jak zdobyć Fortnite na komputerze Mac

Jedynym sposobem zainstalowania Fortnite na komputerze Mac jest użycie programu uruchamiającego Epic Games dla systemu macOS. Najpierw jednak powinieneś sprawdzić Witryna internetowa firmy Epic Games aby sprawdzić, czy Twój Mac spełnia minimalne wymagania.

Jeśli używasz krzemowego komputera Mac firmy Apple, nie powinieneś mieć problemów z jego instalacją i uruchomieniem. Jednakże nie działa płynnie na podstawowym MacBooku Air, którego zalecamy unikać.

Wykonaj poniższe kroki, aby pobrać Fortnite na komputer Mac:

 • Udaj się do Sklep z epickimi grami i pobierz program uruchamiający Epic Games.
 • Po zainstalowaniu uruchom program uruchamiający i użyj paska wyszukiwania u góry, aby wyszukać „Fortnite” (nie „Fortnite Battle Royale” – to nie jest obsługiwane).
 • Kliknij Pobierz i poczekaj na zakończenie. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na dysku, ponieważ gra zajmuje około 95 GB pamięci wewnętrznej.
 • Po zakończeniu możesz uruchomić Fortnite z menu Szybkie uruchamianie po lewej stronie.
 • Dlaczego instalacja Fortnite na komputerze Mac to zły pomysł

  Chociaż Fortnite prawdopodobnie uruchomi się i będzie działać płynnie na najnowszych komputerach Mac, pozew Epic Games przeciwko Apple zepsuł wrażenia z Fortnite na macOS, ponieważ deweloper odmówił aktualizacji swojej gry.

  Oznacza to, że Fortnite na macOS nie obsługuje gry krzyżowej. Będziesz widzieć swoich znajomych online, ale nie będziesz mógł dołączyć do ich gier, ponieważ używają oni innej wersji Fortnite niż Ty. Jedynym sposobem na grę jest użycie komputerów Mac.

  Epic Games zablokowało także dostęp do V-dolców i sklepu z przedmiotami. Nie możesz więc kupować nowych skórek, emotikonów, prezentów, plecaków ani żadnych innych przedmiotów kosmetycznych. A jeśli kupiłeś coś na innym urządzeniu z nowszą wersją Fortnite, nie zobaczysz go w swoim ekwipunku.

  To, w połączeniu z nadmiernie rozdętym rozmiarem, sprawia, że ​​korzystanie z Fortnite na macOS jest bardzo rozczarowujące.

  Jak grać w najnowszą wersję Fortnite na komputerze Mac

  Dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming nadal możesz grać w najnowszą wersję Fortnite na komputerze Mac za pośrednictwem przeglądarki. Zwykle jest to usługa płatna, która kosztuje 16,99 USD miesięcznie, ale dostęp do niektórych bezpłatnych gier, takich jak Fortnite, można uzyskać bez subskrypcji.

  Ponieważ jednak gra Xbox Cloud Gaming przesyła strumieniowo Fortnite przez chmurę, jakość wideo nie będzie tak dobra, jak przy odtwarzaniu go natywnie na komputerze Mac. Oto jak to zrobić:

 • Odwiedzać Strona gier w chmurze Xbox w Fortnite za pomocą przeglądarki (najlepiej Google Chrome).
 • Kliknij Zaloguj się i wprowadź poświadczenia konta Microsoft.
 • Po zalogowaniu kliknij Odtwórz​​​​​​. Aby grać w Fortnite, będziesz potrzebować kontrolera.
 • Połącz swoje konta Epic Games i Microsoft, postępując zgodnie z instrukcjami w Fortnite.
 • Gdy już to zrobisz, powinieneś być gotowy do gry w Fortnite w chmurze. Upewnij się jednak, że masz szybkie i stabilne połączenie internetowe. Korzystanie z wolnej sieci oznacza konieczność częstego logowania się ponownie.

  Alternatywnie możesz grać w Fortnite za pomocą Nvidia GeForce Now na iPhonie lub komputerze Mac, ale te same punkty i ograniczenia obowiązują niezależnie od wybranej usługi gier w chmurze.

  Mamy złe wieści, jeśli czekacie na ponowne uruchomienie Fortnite na macOS. Nie mamy dowodów sugerujących, że Epic Games pójdzie na kompromis i pozwoli użytkownikom komputerów Mac ponownie grać ze wszystkimi innymi. Wygląda na to, że firma zajęła uparte stanowisko i czeka na zmianę, zanim podejmie zdecydowane działania.

  Jest to głównie kłopotliwe dla graczy, którzy chcą po prostu zagrać w starą, dobrą akcję w trybie Battle Royale bez konieczności zakupu komputera z systemem Windows. Ponieważ jest mało prawdopodobne, że Apple zmieni zasady App Store, mamy nadzieję, że Epic Games wkrótce pójdzie na kompromis.