Pełna kontrola dla poszczególnych aplikacji nad orientacją urządzenia

Udostępnij teraz w social media:

Akcelerometr w naszych telefonach dodaje do niego niesamowitą funkcjonalność, umożliwiając programistom tworzenie naprawdę kreatywnych gier i niesamowitych aplikacji użytkowych. Informuje również nasz telefon, w jaki sposób jest trzymany, tj. W pozycji pionowej lub poziomej. Ekran obraca się odpowiednio, aby wykorzystać dodatkową przestrzeń w trybie poziomym. Dzięki orientacji ekranu możliwość obracania jest świetna, ale faktem jest też, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Nie możesz zablokować orientacji i nie zawsze możesz ją włączyć, ponieważ niektórych aplikacji najlepiej używać w trybie pionowym, a innych najlepiej w trybie poziomym. Rotation to aplikacja na Androida o wartości 0,99 USD w sklepie Google Play, która pozwala zmieniać orientację ekranu w locie, dostosowywać ją na podstawie aplikacji i / lub wymuszać na trybie poziomym lub pionowym dla wszystkich ekranów.

  Gdzie jest Touch ID na iPhonie X?

Pod względem funkcji ta aplikacja pozwala dostosować orientację urządzenia w dowolny sposób. Jest jednak możliwe, że nie działa idealnie na wszystkich urządzeniach, w takim przypadku powinieneś wypróbować wersję próbną (7-dniowa wersja próbna) przed zakupem aplikacji. Po włączeniu możesz wybrać jedno z dziewięciu ustawień orientacji. Automatyczne obracanie włączone i Automatyczne obracanie wyłączone zarządzają domyślnym obrotem urządzenia, podczas gdy wszystkie inne opcje mają na celu jego zastąpienie.

Obracanie na żądanie umożliwia wybór obrotu ekranu w locie bez konieczności wcześniejszego przełączania się do aplikacji. Po włączeniu możesz zarządzać nim z ruchomej głowicy lub z powiadomienia w obszarze powiadomień. Głowica pływająca wydaje się wygodniejsza w użyciu. Możesz wyłączyć aplikację, uzyskać dostęp do jej ustawień lub zarządzać rotacją.

  Jak korzystać z polecenia dmesg w systemie Linux

Ruchoma głowica obrotowa

Aby zarządzać orientacją ekranu dla poszczególnych aplikacji, otwórz szufladę nawigacji i wybierz opcję Ustawienia dla aplikacji. Wybierz orientację dla każdej aplikacji. W przypadku aplikacji, dla których nie wybierzesz orientacji niestandardowej, będą one przestrzegać domyślnej orientacji urządzenia. Możesz odświeżyć listę aplikacji i zresetować ich orientację za pomocą odpowiednich przycisków na pasku akcji.

Ustawienia rotacjiObrót na aplikację

Inne ustawienia w „ Ustawieniach ” pozwalają włączyć aplikację po uruchomieniu urządzenia, wyłączyć ikonę aplikacji, gdy usługa nie jest uruchomiona, włączyć alarm wibracyjny, gdy zmienia się orientacja, ustawić orientację ekranu blokady, aplikację do wybierania numerów i ekran dzwonka telefonu orientację i wybierz ciemny lub jasny motyw aplikacji. Możesz także dostosować widżet pływającej głowy i powiadomienie pod kątem jego krycia, wyświetlanych opcji orientacji i nie tylko. Jeśli aplikacja działa na Twoim urządzeniu, zdecydowanie jest warta 0,99 USD.

  Jak skonfigurować Steam VR w systemie Linux

Zainstaluj wersję próbną rotacji ze sklepu Google Play

Zainstaluj pełną wersję aplikacji Rotation ze sklepu Google Play 0,99 USD

x