Zatrzymaj automatyczne odtwarzanie w Chrome, Firefox, Opera, Safari i IE

Może to tylko ja, ale widzę coraz więcej stron internetowych, bardzo popularnych, udostępniających treści automatycznie odtwarzane. W takich chwilach jestem wdzięczny, że Chrome wskazuje, która karta odtwarza multimedia, więc mogę ją wyłączyć, ale niektóre reklamy są trudne. Wyciszają głośność i odtwarzają wideo, a ich znalezienie zależy od Ciebie. Więc co ma zrobić użytkownik? Odpowiedź brzmi: zatrzymaj automatyczną grę i zatrzymaj szaleństwo. Automatyczne odtwarzanie treści to coś, na co przeglądarka „zezwala” domyślnie i jeśli pomyślisz trochę o czytanym zdaniu, zdasz sobie sprawę, że przeglądarka to kontroluje i możesz nakazać jej zatrzymanie automatycznego odtwarzania treści.

Chrom

Prawdopodobnie najlepszą ze wszystkich przeglądarek, jeśli chodzi o łatwe wyłączanie automatycznego odtwarzania, jest Chrome. Udaj się na stronę Ustawienia, to jest chrome: // settings / i przewiń w dół, aby wyświetlić ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność i zawartość kliknij Ustawienia treści i przewiń w dół do sekcji wtyczek. Tutaj wybierz opcję „kliknij, aby odtworzyć”. Możesz chcieć, aby autoodtwarzanie działało w niektórych witrynach, takich jak YouTube, więc użyj obszaru Zarządzaj wyjątkami, aby dodać domeny, które są zwolnione z tego ustawienia.

Firefox

Otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do strony about: config. Poszukaj preferencji „plugins.click_to_play” i ustaw jej wartość na „False”. Nie będziesz w stanie wprowadzić wyjątków od wartości tej preferencji, tak jak w przypadku Chrome, dopóki nie odwiedzisz witryny internetowej i nie pojawi się monit o zezwolenie na wtyczkę na wszystkie przyszłe wizyty. Może jednak istnieć dodatek, który oferuje lepsze opcje dostosowywania.

Firefox kliknij-play

Opera

Otwórz Ustawienia w Operze (Ctrl + F12) iw zakładce Zaawansowane wybierz opcję Włącz wtyczkę na żądanie. Podobnie jak Chrome, możesz wprowadzić wyjątki dla ustawień.

opera kliknij, aby odtworzyć

Safari

Safari, jeśli korzystasz z Mavericks, ma wbudowaną funkcję o nazwie Oszczędzanie energii w obszarze Preferencje> Zaawansowane. Włącz opcję „Zatrzymaj wtyczki, aby oszczędzać energię”. Jeśli używasz starszej wersji systemu OS X, możesz wypróbować jeden z dwa rozszerzenia; ClickToPlugin lub ClickToFlash. Powodem, dla którego chcesz skorzystać z rozszerzenia zamiast opcji domyślnej, jest to, że oferują one więcej opcji dostosowywania, tj. Możesz ustawić wyjątki.

safari kliknij, aby zagrać

Internet Explorer

Jeśli używasz Internet Explorera, będziesz musiał wyłączyć wtyczkę Flash. Otwórz ustawienia (przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu) i wybierz „Zarządzaj dodatkami”. W otwartym oknie wybierz Paski narzędzi i rozszerzenia i użyj menu, aby wyświetlić wszystkie zainstalowane dodatki. Wyszukaj wtyczkę Shockwave, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Więcej informacji”

Fala uderzeniowa IE

W nowym oknie kliknij przycisk „usuń wszystkie witryny” i gotowe. Następnym razem, gdy odwiedzisz witrynę internetową z treścią odtwarzaną automatycznie, przeglądarka zapyta, czy chcesz ją włączyć dla tej witryny. Jest włączony na stałe dla tej witryny, a nie tylko dla tej jednej sesji.

IE usuwa wszystkie witryny

x